Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

pata31
30. júl 2011

@veru0603 diky 🙂

pata31
30. júl 2011

@veru0603 som zistila, ze som si to uz raz ulozila, no trubka som 😝 😀 😀

veru0603
30. júl 2011

@pata31 tak to jsem moc ráda, že mě máš uloženou 🙂

ankan
30. júl 2011

@dievcatko84 veď práve, že teraz neviem čo z toho robiť!!! Pôvodne to mala byť vesta pre kamarátku, ale nechcem aby z toho mala potom len handru. Je to jej priadza a poprosila ma či je neuháčkujem vestu nakoľko robí vonku a kupované vesty niesú také teplé... Asi to risknem a spravím menšiu, v prípade že sa nenatiahne nadrobím... 😀 😀 😀

dievcatko84
31. júl 2011

@ankan oh podla mna sa jej to az tak zase nenatiahne 😉 neboj sa, to by musela prat v rukach a kazdu chvilu 😉 Ja bezne ani extra epozeram zlozenie a este som nemala taku skusenost, zeby sa nieco nejako velmi natahovalo. Urob jej velksto aby jej bola mierne pri tele ono sa to prisposobi telu 😉 ja by som teda tak robila..
baby ja som prave dokoncila dalsiu kompletku 😉 hodim fotky, ked budem doma, to jest o tyzden 😉 snad este jednu do vtedy spravim a hodim aj ten vak ak sa mi uraci urobit zapinanie na neho..lebo to zosivanie a nahadzovanie..to je moja smrt.. 😖 preto je hackovanie parada, ze to je hned v jednom kuse (nohavice) toto vyse hodiny len zosivam 😖 😖

iloha
31. júl 2011

@ankan záleží na zpracování - zda-li utahuješ či háčkuješ nebo pleteš volně............ ale ve většině případů zůstává při praní na 30°C (na program buď jemné prádlo či ruční, peru většinou v sáčku a menší otáčky při ždímání) v nezměněném stavu 🙂

pata31
31. júl 2011

tak som nejako uhackovala tu kvacku nike, hadam to dobre vyzera... 😉

pata31
31. júl 2011

a tu je vesticka, uz len gombicky nejake kupit....aj ked pozeram, ze som neprisila kvietky sumerne 😝

ankan
31. júl 2011

@iloha @dievcatko84 Ďakujem.

myzma
1. aug 2011

s gombikovymi ocami vyzera ako ufonec.. takze zatial je bez oci a nosa 🙂

dakujem lubinka za navod 🙂

zuzuh
1. aug 2011

@pata31 Nemas nahodou navod na klobucik co si tu davala na str 129. Chcela by som nieco konecne urobit aj sebe a ten klobucik je nadherny.

pata31
1. aug 2011

@zuzuh tu je vrch ciapky navod a potom som uz robila len 1DS, 1RO a na striedacku ;) a siltik len KS...

zuzuh
1. aug 2011

@pata31 vdaka - idem na to 🙂

zazalienka
1. aug 2011

ahojte,
kočky, prosím Vás, mohli by ste mi sem hodiť link alebo návod na tie háčkované kvetinky na čiapočky?
ďakujem moc krát, hádam sa aj ja budem môcť pochváliť nejakými výtvormi.. aj keď.. teda klobúk dolu..

veru0603
1. aug 2011
lubinka26
1. aug 2011

@myzma no kraaaasny je 🙂 zvladla si to, si velka sikula 🙂 maly co nanho? o chvilku mozes zacat robit druheho, aby mohla krpata obhryzat uska, tak ako moja 🙂

baby, potrebujem pomoct. velmi sa mi paci tato ciapka, ale hackujem ju z camilly a ciapka je stale mala. hore to je uzke a proste to nie je ono. dole v komentoch som citala, ze z camilly im vysla ciapka na babiku. ale ja tu ciapku chceeeeeem a co najskor. v sobotu ideme na svadbu a chcela som ju dat malej 🙂

veru0603
2. aug 2011

Ahojky, další z mých dílek. 😉
Příze Catania

snehovavlocka
3. aug 2011

@pata31 krasna vesticka. nemas nahodou nejaky mininavod? (pripadne aj mierku na 3-4roky) 😅

pata31
3. aug 2011

@snehovavlocka ja som to robila len od oka, zobrala som malej tricko a podla toho 😝

iloha
4. aug 2011

@lubinka26 já to dnes vyzkoušela z daniely a problém nemám žádný............tak jak je tam práno v oboučcích jsem přidávala nejdříve vějířek z 5´, pak 7, 9 a končila jsem na 11.... řada nad oboučky pevné oko, nejdříve jsem dělala 1řo, DS, 2 řo, DS, 1řo a pevné oko, pak aabych přidala
pevné oko, 1řo, DS, 3 řo, DS, 1řo a pevné oko, atd.... pevné oko, 2 řo, DS, 4řo, DS, 2řo ..... a vyšla mi v pohodě 🙂

iloha
5. aug 2011

oprava ....🙂
to víte po tmě s děckým pokoji, se moc psát nedá, a ještě na cizím počítači....
tak jak je tam psáno v obloučcích jsem....
čepka má obvod cca 48 cm

matja
5. aug 2011

baby, odkiaľ kupujete priadzu Camilla? Pochodila som všetky galantérky v Martine a tu ju nepredávajú. Viete o nejakom e-shope?

matja
8. aug 2011

ahojte, som v tejto téme nováčik. Rada by som začala tráviť rodičovskú dovolenku aj nejako aktívnejšie - háčkovaním, lenže nevedela som si nikdy predstaviť, čo pekného sa dá uháčkovať pre chlapca. Túto tému som si prečítala od strany 100 a musím uznať baby, že ste všetky veľmi šikovné.
Všimla som si, že pre chlapcov háčkuje @pata31 - prosím ťa, ak to nie je tajomstvo, mohla by si mi dať návod na bekovku s autíčkom, ktorú si sem vkladala na str. 129? Prechádza táto čiapočka aj cez ušká? Myslíš, že by som to zvládla, aj keď som ešte žiadnu čiapku neháčkovala? Háčkovacie postupy poznám iba z háčkovania dečiek, kedysi dávno som sa tomu veľa venovala.
Ďakujem pekne.

pata31
8. aug 2011

@matja ahoj, tu je navod: http://www.mimibazar.org/navod.php?id=1853
akurat ja nerobim zadny reliefny DS, namiesto toho robim normalny DS 😉
a skus, ci ti to pojde, mozno by si mala najprv skusit obyc. ciapocku 😉

matja
8. aug 2011

@pata31 - ďakujem pekne, áno chystám sa najskôr na jednoduchšiu čiapočku - http://www.mimibazar.com/navod.php?id=7015, len chcem objednať vlnu naraz, tak pozerám, o čo by som sa ešte pokúsila. No dúfam, že sa nestane to, že si nakúpim kopec vĺn a mne sa nebude dariť 😅

baskaj
8. aug 2011

@matja ahoj matja, vitaj! 🙂 Ja priadzu kupujem zatiaľ iba u nás v dvoch galantériách, ale výber je tam doosť chabý. Takže s tým ti neporadím. Skús MMB? 😕

Ja som minulý týždeň dokončila novú čiapočku malej - jahôdku. Potrebovala niečo k červeným nohaviciam. Ešte to musím sfotiť.
Lenže ja som zase mala problém (ako vždy) s veľkosťou čiapočky! Keď som si urobila základnú placku, ktorú som mimochodom na odporúčanie @dievcatko84 urobila na o cca 3cm menší obvod hlavičky, tak jej tá placka stála na hlave širokánska ako taký tanier a nevedela som si predstaviť, že keby som potom začala čiapočku ťahať už iba do výšky, teda bez pridávania, tak že by jej to sedelo. Tak som párala a urobila som ju nakoniec asi tak, že som ku koncu placky pridávala už len po malilinkých častiach, potom som urobila niečo bez pridávania, potom zase pridala, potom zase bez pridávania a na konci som ešte v niekoľkých riadkoch musela ešte aj uberať. Takže neviem, či má moja malá nejakú divnú hlavičku, ale s týmto mám ja problém pri každej čiapočke! Že ju nemôžem robiť podľa tej klasickej schémy, že placka a potom do výšky. Neviem si predstaviť, že by som si dala niekomu čiapočku objednať a ten by mi ju urobil iba podľa obvodu hlavičky, že ako by to mohlo sedieť. Takže z tohto neustáleho skúšania, a párania som trochu znechutená.

baskaj
8. aug 2011

Do posledných červených riadkov som podľa rady pridala tú pružnú niť. Je to trošinku vidno, ale nevadí, neviem však, ako ju budem pridávať pri čiapočkách takých farieb, z ktorých pružné nite nebudú. A na modelke je odfotená tuším práve so švíkom vpredu 😝 . A s tým zeleným olistením hore som sa teda dosť natrápila, už by som to robila asi inak.

matja
8. aug 2011

@baskaj - krááásna čiapočka 🙂

matja
8. aug 2011

dievčatá, rozmýšľam už aj nad zimnou čiapočkou. http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=5283
Je na ňu vhodná tiež Camilla, keby som ju dala dvojmo?

@baskaj - ďakujem, našla som si niekoho, kto predáva Camillu cez MMB. Len nech už objednám a nech mi príde. Dúfam, že ma to nadšenie neprejde, keď už objednávam viacero klbiek 😀