Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

lucia32
29. sep 2011

TU CATANIU APFEL MáM A ZDAA SA IM KRIKLAVA ale ta violena 1667 sa mi zda celkom fajn...le neviem či sa predava aj u nás?
http://hackovane-cepicky.freepage.cz/prize_viol...

veru0603
29. sep 2011

@lucia32 určitě ano, je to stejný dodavatel- výrobce Gedifra. Je jen o něco dražší.
Škoda, že ji nemám skladem, vyfotila bych Ti ji, abys viděla klubíčko alespoň z fotografie. ty elektronické vzorníky můžou zkreslovat 😒

veru0603
29. sep 2011

@lucia32 jsem zapomněla...gedigra už se nejmenuje, přejmenovala se na smc select- kvůli vyhledávači 😎

lucia32
29. sep 2011

a čo táto

veru0603
29. sep 2011

@lucia32 není špatná 🙂

baskaj
29. sep 2011

@lucia32 ja poradiť neviem, ale ten kabátik je nááádherný!!! 😵

monika0001
30. sep 2011

@baskaj
@azuz - dakujeem... a ty si tiež tam? jeejj 🙂 ktorá 🙂

azuz
30. sep 2011

@monika0001 ano, aj ja som tam, moje meno je zuzana str... spoznas ma podla fotky,mam ju rovnaku 😉

dievcatko84
30. sep 2011

@azuz kocky aku vy mate stranku na FB?? Aj ja chcem vidieeeet!!!

alenv
1. okt 2011

@ikarkulka tak jsem zakotvila zde🙂

ikarkulka
1. okt 2011

@alenv tak se tu pochlub čepičkou 😉
a řekni mi, jakou velikost háčku jsi použila. a jakou přízi/vlnu. díky 🙂

alenv
1. okt 2011

@ikarkulka mám tuhle přízy http://www.nako.com.tr/Products.aspx?pid=93
je antibakteriální a je tam 60% bambusu.. použila jsem háček číslo 4 a výsledek 😀

mrs.duck
1. okt 2011

@alenv Waw - bomba! Já teda háčkuju z Merina od Vlnapu. Nic jiného jsem ještě ani nevyzkoušela 😅
A ušanku jsem taky zkoušela, ale nějak moc se mi nepovedly ty "klapky" na uši 😒 Tyhlety vypadají perfektně, ty moje se nějak divně kroutí ☹

alenv
1. okt 2011

@mrs.duck já je dělám normálně z DS a pak to obháčkuju krátkejma.. a ono se to narovná..

alenv
1. okt 2011

@mrs.duck hod taky nějakou fotku🙂 já ted chci udělat nějakou pro neteř, akorát vubec nevim jakou holčičí.. nechce se mi dělat kytičky..

snehovavlocka
1. okt 2011

este jedna pre dceru

snehovavlocka
1. okt 2011

zabudla som fotku 😅

mrs.duck
1. okt 2011

@alenv Právě - kytičky jsou všude a má je každý :-/ Taky teď potřebuju udělat jednu holčičí čepičku a uvažuju, co na ni. Našla jsem něco takového, ale nevím, co z toho vznikne 😀

mrs.duck
1. okt 2011

@alenv Zkusím vyfotit tu svoji ušanku, jen ji má prcek v pokoji ve skříni a zrovna spí, tak až se vzbudí, zajdu pro ni. Teď jsem dodělala tuhletu. Měla to být taková ta spirálka, nebo jak to nazvat, akorát jsem vybrala moc světlé barvy a vůbec to nevynikne ☹ A trochu jsem neodhadla velikost. Měla být synovi na zimu (má osm měsíců) a je dobrá manželovi 😅

alenv
1. okt 2011

@mrs.duck jééé ty aplikace jsou moc hezký.. a jinak barevně je ta spirála moc pěkná.. já to vždycky zkouším radši na malým, když to dělám.. jinak bych to netrefila 😀

ikarkulka
1. okt 2011

@mrs.duck ty jo, ty aplikace jsou super! máš k nim někde návod, prosím? já to potřebuju všechno vysvětlit polopatě, jsem úplný začátečník 😅
ta spirála je náhodou super a vůbec nevypadá nevýrazně - ty barvy se mi líbí. a manželovi sluší 😀

@alenv jak že děláš ty klapky? chápu dlouhý sloupky, obháčkovat krátkýma... ale jak to uděláš? uháčkuješ čepičku a pak co? zakončuješ ji nějak? nebo prostě najedeš rovnou na ty klapky? a kolik děláš DS na začátku a jak potom zmenšuješ? 😅

letuskah
1. okt 2011

@alenv klapky zaujimaju aj mna lebo akurat na tej ciapke co som sem minule pridala mali byt klapky ale vyzrali hrozneeeeee tak sli prec a dala som tam pasik na zapnutie lebo co nie je na hlave priam prilepene tak na nej nie je vobec...
@mrs.duck tie aplikacie su super 🙂 spiralka sa mi paci a manzel aspon bude mat hlavu v teple
inak na dievcensku capicu aj motylika alebo ovocko a da sa super hrat aj s farbami si myslim. ja by som napr poprisivala kadejake gombiky zladene k farbe priadze.
a prave som dokoncila pulovrik pre starsieho len mu ho musim obliect lebo taky neobleceny vyzera hrozne, no do skolky bude dobry....

a ese dotaz - da sa uhackovat nieco ako patent? aby to vyzeralo ako pri pleteni napr dve hladko dve obratko, resp ak chcem urobit pulovrik a pletiem patent na ihliciach a pulkac hackujem tak sa mi to hrozitanksy rozsiri a musim hackovat na menej ok ako strikujem, neviem ci chapete, no a nechce sa mi skusat a parat a podobne tak by som to uhackovala jednym vrzom len by sm tam chcela mat ten patent alebo aby to tak aspon vyzeralo 😀

alenv
1. okt 2011

@ikarkulka
@letuskah holky jak mám čepičku hotovou tak zakončím. pak si naměřím kde chci, aby začínaly klapky a jedu ještě dvě řady vzadu, aby to měl vzadu víc ke kerku a pak když dojedu tu druhou tak hned navážu první klapku dělám tak min. 17 DS jak je udělám jen si čepku obrátím a do prvního oka nepíchnu až do druhého a jedu až do konce DS pak zas obrátím a opět první očko vynecchat píchnout až do druhé a zas až dokonce a takhle pořád až se dostanete na to jedno dole.. a jak to děláte vy?

mrs.duck
1. okt 2011

@ikarkulka Já právě všechno dělám podle oka, bez návodů a pak to dopadá takhle... 😀 Takže návody nemám. Ale koukala jsem na ty stránky znova a paní tam má návody na květinku, holčičku, jahůdku a nebo jablíčko. Koukni sem: http://www.kouzlenishackemajehlicemi.cz/kalenda... 😎
Jo a ušanku jsem ve skříni nenašla. Pátrací akce pokračuje 😝

mrs.duck
1. okt 2011

Tak přidávám tu svoji ušanku. Akorát na fotce teda není vidět, jak se to kroutí. Teď jak na to koukám, napadá mě, že jsem možná to ukončení krátkým sloupkem hodně utáhla, proto se to vlní 😠
A jinak já teda moc nejsem ten "návodový typ", takže si občas všechny ty DS, KS a PO čtu i 5x, než to pochopím 😝 Ale myslím, že ty klapky jsem dělala stejně jako píše alenv. 😉

monika0001
2. okt 2011

@azuz - jasné viem 😉

@dievcatko84 - píšem Ti IP 😉

krásne sú tie vaše výtvory 🙂

pridávam moje nové 🙂 (niektoré aj s mojou modelkou 😀 )

azuz
2. okt 2011

@monika0001 🙂 krasne ciapocky mas, aj modelka je nadherna 😉

snehovavlocka
2. okt 2011

@mrs.duck tie aplikacie su fakt nadherne....ja som videla na mmb navod na lienku a motyla,inak fakt len kopec kvietkov (ani tie pre nas zaciatocnikov nie su na zahodenie 😅 )

mrs.duck
2. okt 2011

@snehovavlocka Přesně! Já tady opovrhuju kytičkama, ale zatím jsem žádnou nedělala. Tak třeba ještě budu ráda, když vůbec zvládnu nějakou kytičku 😀

monika0001
2. okt 2011

@azuz - dakujeem 🙂

a pridávam moje dnešné 🙂