Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

ma_se
27. okt 2008

duskaf...pozerala som tvoj kruh uhackovany...necitala som prispevky vsetky ci uz si nieco uhackovala,ale s toho kruhu vyparaj aspon 5riadkov a potom uhackuj....tie dierky ktore po uhackovani,hned po prvom riadku by sa mali tvarovat do capice postupne...skoda,ze ta nemam po ruke ukazala by som ti to rucne a strucne... 😀
da sa to zachranit... 🙂
alebo este tak,ked budes mat vyparane tie 5riadky,tak potom hackuj ako je zobrazene na navode na tej stranke kde ste ju tu davali....tie dierky....potom po tomto riadku,ked uz budu dierky/ja takto hackujem ked chcem uhackovat nieco sietkovane....len ty uhackujes len jeden riadok..../
a potom dalsi budes hackovat normalne stlpiky,aby capicka nebola dierkovana, ale husta no a postupne pridavas...
neviem ako ty hackujes,ale ja zvyknem hned meriet na hlavicku dietata,preto nerobim podla navodou,sama si urobim navod v hlave...
tak vela stastia a potom sa ozvy ako to vychadza...

kili
27. okt 2008

keby mala vypárať 5 riadkov, tak jej zostane niečo, čo trvá uháčkovať asi 15min., to sa fakt neoplatí, radšej nech má podložku pod hrniec 😕

eriqe
27. okt 2008

no kazdy moj vytvor je sprevadzany mnozstvom parani, co uz, ked mi to nejde na prvy krat. Ale uz som si zvykla, len teraz hackujem z takej chlpatej vlny a to vyparat je o drzku 😒
Tak, vcerajsi vytvor pre malu kamosku
http://gallery.eriqe.sk/ruty/nosenie-bkm/hackov...

bambusko
27. okt 2008

eriqe, to sa ti podarilo 🙂 to je ciapocka z merina?

eriqe
27. okt 2008

ano z merina, to som objednavala z branykdetem a je taka hrubsia ako ta z motyla

bambusko
27. okt 2008

dufam, ze v tom motylovi nemaju vela druhov, lebo manzel bude perplex 😀

eriqe
27. okt 2008

no ja som tam teraz osobne nebola, kupovala mi kamoska a teda vraj maju toho dost 😅 ja som chcela vhodnu pre mimi, tak tych bolo menej, ale aj tak...

ma_se
27. okt 2008

kili,sak to je uz jej vec,co s tym uroby,len aby sa jej na teply hrniec neprilepila ta podlozka.... 😒

ma_se
27. okt 2008

erige-pekna ciapocka 😉

telinka
27. okt 2008

eriqe.....kraaaasna...dufam ze aj ja sa dopracujem k takemu nadhernemu vysledku 😅

kili
27. okt 2008

mase, vidíš, to ma nenapadlo 😀

eri, te je fakt pekná a pekná farba 🙂 a ty ich vieš tak pekne úhľadne robiť, jedno oko ako druhé, to mne sa asi nikdy neporadí 😒

ma_se
27. okt 2008

kili...skor to moze pouzit na teniere,ked sa je ako podlozka,ale na horuce veci,nie....priamo zo sporaka...
a k tym ockam peknym,az budes mat prax tiez budes takto pekne robit ocka...
ja som tiez takto zacinala,a teraz aj pri pleteni,mam take ocka ako keby som plietla na stroji,aj kazdy sa pyta ci to je pletene na stroji....
chce to len prax... 😉

kili
27. okt 2008

tak jarné čiapky hádam už budú OK 😀

ma_se
27. okt 2008

....ja som niekedy hackovala podlozky na hrnceky,taniere....atd.ale nie je to prakticke,lebo stale sa to spini,teraz skor davam prednost tym umelym veciam....ked sa nieco na to vyleje utriem to...a hotovo....vlnene som musela stale prat...
hackovala som aj zavesne kvetinace....no,nie kvetinace,ale na kvetinace ten obal....aj s tou retazou,co sa zavesila na strop....
da sa vela veci robit z hackovkou....aj male podusky do obyvaku som hackovala...

eriqe
27. okt 2008

dievcata dakujem 😵 mi zacne do nosa prsat. Kili vazne sa netrap ono to bude stale lepsie a lepsie. Ja som pred rokom o dusu plietla ponozky a papuce pre babatko a pouzitelne boli len jedne 😅 ostatne sa ani parat nedali co som to tak dochumlila cele 😀 ty si ovela sikovnejsia co sa pozeram na tvoje vytvory, takze jarne ciapky budu paradne 😉 😀

duskaf
27. okt 2008

Ahojte kočky, ďakujem za rady, dnes som už nič neháčkovala, ale mamka mi doniesla taký malý pletací detský stroj a dajú sa na ňom robiť štucne, čiapky, tak to skúšame, možno z toho niečo bude. Ja si myslím, že niekde robím chybu, lbo ja nechcem robiť dierkované, lebo malej by bola na hlavičku zima, viem, že keby mi to niektorá z Vás kočky šikovné raz ukázala zaplo by mi to, neprídete ku mne?

duskaf
27. okt 2008

A ešte som zabudla Eriqe tá čiapočka je prekrásna, aj ja by som sa to chcela naučiť, veľmi. 😵

kili
27. okt 2008

myslíte, že nebude vadiť, keď na miesto dlhéhých stĺpikov budem háčkovať rozšírený krátky stĺpik?
lebo ten DS mi nejak nejde, sa mi to vôbec nepáči.

kili
27. okt 2008

mám z toho depku, vôbec mi to nejde ☹ . vždy, keď idem robiť ten DS do predchádzajúceho riadku, tak sa mi tie oká tak strašne vyťahajú, že tam je veľká dieťa. potom je to také deravé, kde robím chybu? ☹

duskaf
27. okt 2008

kili, prosím Ťa povedz mi ako si sa Ty naučila, že dlhý stĺpik, rozšírený krátky stĺpik, ja som sa len snažila imitovať, to robenie čiapky na youtube a takto to dopadlo, Ty si sa učila z lepšieho zdroja.

kili
27. okt 2008

duskaf, eriqe mi navfotila knižku: http://gallery.eriqe.sk/ruty/nosenie-bkm/hackov... si to môžež odklikať dopredu do zadu a naučíš sa.

duskaf
27. okt 2008

Kili ďakujem, ja to urobím tak ako píšeš. 😵

eriqe
27. okt 2008

Kili ja robim s kratkymi stlpikmi, potom to je take hustejsie 😉 baby sikovne ste, vas to tiez dako chytilo

kili
27. okt 2008

eri, vidíš, som sa ťa pýtala, že ako pletieš a ty to tu tajíš a ja sa divím, že prečo my to nesedí 😠

a aj ten prvý riadok robíš s KS?

kili
27. okt 2008

a je to aj trošku pružné? alebo vôbec?

eriqe
27. okt 2008

Kili prepac, som si nevsimla. Ano robim ks aj ten prvy riadok a je to pruzne dost, ale pruznost zavisi aj od toho aka vlna je a aky hacik pouzijem. Lebo som mala dlho len jeden hacik a dost maly a potom to bolo take zbite a nepruzilo to 😅

eriqe
27. okt 2008

ale teraz to pruzi fajn robim ale z hrubej vlny 5kou hacikom

kili
27. okt 2008

ja mám 4 a vlna je na háčik 4-5

kili
27. okt 2008

a ten prvý riadok som spravila už DS, tak to nechám tak, je to husté ažaž

kili
27. okt 2008

ja sa na to asi vy.... 🙄 , mne sa furt tie očka vyťahajú a zostane tam diera ☹