Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

dievcatko84
9. okt 2011

@zuzka72 presne preto som take robila 😉 potrebovala som pominat farebne zvysky a veru poriadne to "pozralo" 😉 ale aspon mam trosku poriadok vo vlnkach a ked je to podsite tak to bude mily darcek pre kamosky, cakame s odstupom mesiaca deticky 😉

lucia32
9. okt 2011

@dievcatko84 ty si ale šikulkaaaa 🙂))
Tak ja zasa s prosíkom. Je tu niektorá, ktorá háčkuje na živnosť??? Prípadne sa jej čiapočky predávajú v kamennom obchode? Potrebujem poradiť. Kludne IP. Vopred DIK 🙂

dievcatko84
9. okt 2011

@lucia32 no toto by aj mna zaujimalo.... ja by som rada robila do predu a niekde dalej posuvala na predaj..predsa kamenny obchod je iny ako na nete... daj mi echo ak nieco...dakujem aj ja kocky 😉 A vdaka Lucka za pochvalu 😉

zuzuh
9. okt 2011

Caute. Nemate nahodou niektora navod na ciapocku s aplikaciou sovy? Myslim taku s velkymi ocami na celej ciapke.
Ciapka bude asi klasika ale neviem ako spravit usi.

zuzuh
9. okt 2011

@lucia32
@dievcatko84
S predajom v kamenom obchode to bude asi tazke. Musite mat zivnost na vyrobu a kazda ciapka bude musiet mat stitok so symbolmi na osetrovanie.

zuzka72
9. okt 2011

@zuzuh myslíš nějaká taková, jaké mám v albu??? https://www.modrykonik.cz/fotoblog/zuzka72/albu...

zuzuh
9. okt 2011

@zuzka72 Ano myslim taku - ale usi by som chcela take trojuholnikove
http://blogs.babble.com/babys-first-year-blog/2... ako tuna na druhom obrazku

zuzuh
9. okt 2011

Tu su moje vytvory za posledne 2 tyzdne.

lucia32
9. okt 2011

@zuzuh živnosť, to je samozrejmosť, štítky to tiež viem, nakolko niekdey vedla nás sidlila firma, čo šili detsky textil.... štitok musí obsahovať velkosť, zloženie vyrobku a symboly na ošetrovanie, skôr ma zaujímajú informácie z prvej ruky....

dievcatko84
9. okt 2011

@lucia32
@zuzka72 fakt...kolko veci je za tym... 😖

zuzka72
9. okt 2011

@dievcatko84 ???? já mám dlouhý vedení..co myslíš že je za čím...

dievcatko84
9. okt 2011

@zuzka72 jaaaj myslela som @zuzuh 😉 ze je za predavanim veciciek v kamennom obchode dost vela veci 😖 ze nie je to take jednoduche 😉

zuzka72
9. okt 2011
letuskah
9. okt 2011

@dievcatko84 ach boze ty si sa zase hecla co? super vecicky 😵 😵 a take prikrivky chcem aj ja chalanom porobit len kedyyyyyy????

zuzka72
9. okt 2011

Dlouho jsem tu nebyla, tak alespoň malá troška do mlýna 😀 kdo máte FB tak jste to viděli ostatním moje práce za týden...

baskaj
10. okt 2011

ahoj kočky, nemáte niekto náhodou návod na takúto nejakú čapicu/baretku pre dospelých? Alebo aj nejakýý podobný hrubší vzor? Aby bola pružná...

snehovavlocka
11. okt 2011

@zuzka72 krasne ciapocky....ja len nechapem,kedy to stihas 😲 viem,ze z hrubsej priadze to ide rychlejsie,ale aj tak to zaberie dost casu.no, asi si vies lepsie zadelit cas 😉 😀 😀 😀

dievcatko84
11. okt 2011

@zuzka72 ja tiez nerozumiem ako to robis kocka! Dve potvorky doma a ty zvladas pri nich tak vela!!!

@baskaj nemam..ale myslim, ze to mas len 2-3x nahodene dlhe stlpiky spolu stiahnute. rozsirovat budes tak, ze budes pridavat tie "gulky" teda postahovane stlpiky. Snad som kus pomohla.. 😖

baskaj
11. okt 2011

@dievcatko84 a ako to môžem spolu stiahnúť? ja takéto nadštandartné finty vôbec neovládam :P Ale ináč, to nie sú nahadzované DS, sú to iba holé kúsky priadze bez uzlíkovania a aj ten spodný patent je taký netradičný. Ono to na tejto fotke nie je dobre vidno, radšej hodím link: http://www.sashe.sk/gabul/detail/baretro-7

bisy
11. okt 2011

Ahoj, chcela by som zacat hackovat svoju prvu ciapku na jesen-zimu. Letne satky uz mam za sebou. Potrebovala by som poradit nejaky navod na zaciatok a aku vlnu mam pouzit. Diky

baskaj
11. okt 2011

a ešte aj ja radu o najlacnejšiu baby vlnu cez nejaký e-shop poprosím. fakt nemám čas všetky shopy preklikávať a preratúvať. ďakujeeeem!

lucia32
11. okt 2011

@zuzka72 to snad sranduješ? Tak toto by ma zabilo...ale je pravda, že ja dosť času miesto hačkovania klikam po nete 😝
nemáš nahodou navod na čiapku z KS, teda ako pridavať, jednoduchu radu, bude to asi iné ako pri DS, musím vyskúšať, ale radšej by som hotové 😀

dievcatko84
11. okt 2011

@baskaj ja by som robila tak, ze napr. 16ds ale 3x nahadzovanych do kruhu. Potom v dalsom riadku urobim medzi kazdymi 4-mi by som spravila nasledovne ( 5xds 3xnahadzovany ale to posledne pretiahnutie na kazdom stlpiku neurob a ked ich budes mat 5 tak pretiahnes vlnu cez zvysne ocka a tak sa ti akoby spojili do takej muslicky) a takto to do kola. Potom takto do kola stale ale pridaj napriklad, ze do kazdej druhej medzery kde by si dala urobil 2x takuto gulku. az kym nebudes mat pozadovany priemer. A potom uz stale len do kola a po 4x napriklad. Ono nemusis medzi nimi nic robit, proste stale medzi tie gulky to tam pichnes. Neviem ci som to normalne vysvetlila...ale snad trosku zrozumitelne.. 😉 TEraz robim tuniku pre seba lebo mi je zima a s tym bruskom uz nic neobleciem 😖 ale ked ju budem mat tak poskusam ak ti to do vtedy nepojde. drzim palcuchy!

baskaj
11. okt 2011

@dievcatko84 ďakujem,vyskúšam! 😎

zuzka72
11. okt 2011

@snehovavlocka
@dievcatko84
já mám 4děti ne dvě 🙂)) ale dělám po nocích, nemohu spát

zuzka72
11. okt 2011

@lucia32 to netuším teda,a co to dělat ob řadu..

denisaaa23
11. okt 2011

tak tu je nieco odo mna:

snehovavlocka
12. okt 2011

@zuzka72 ale zas rataj,ze tvoje starsie dve sa ti kludne o tie mladsie mozu postarat (nejaky cas,jasne ze nie cely den 😀 )...a pomozu aj s domacimi pracami 😝
a ja problem so spanim mam len taky,ze ak si akotak nepospim,tak by som sa asi nevladala dalsie dni starat o deti (da sa ponocovat jednu noc,ale nie kazdu)...to si aj tak uzijem uz coskoro (nocne vstavanie k babatku)

letuskah
12. okt 2011

tak som dokoncila pre sesternicinho maleho pulovrik, este bude capica ale musim mu ju odskusat. gombiky su vzadu 🙂

tunylyk
12. okt 2011

@denisaaa23 vedela by si mi hodit vzor na tu ciapocku mackovu s uskami?Dakujem 😉