Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

lucia32
17. okt 2011

@dievcatko84 , ale u nás je to v galanterke dosť slabé, mali tenučký flis ale farebný, vraj biely tenší nedostávajú, no skúsim v inom meste, ked pôjdem na nákupy

baskaj
17. okt 2011

@zuzuh toto je síce iné, ale predsa, ak by si sa inšpirovala... http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=7128

dievcatko84
17. okt 2011

@baskaj no ale ona chcela pletenu...ci? @zuzuh Ja som robila podla oka... proste zacala podla skusobneho vzorku som si zistila kolko mi treba ociek na obvod hlavky a robila na sade ihlic a ked som dosiahla potrebnu vysku asi 2/3 tak som zacala zuzovat vzdy prve a posledne dve som zostrikovala. Potom som zacala vynehcavat ze napriklad 10lic nic a potom zase zuzit a tak pomaly...poskusaj..

zuzuh
17. okt 2011

@baskaj
@dievcatko84
Diky dievcata. Skor by som asi chcela hackovanu - len som nevedela odkial zacat ci od čela alebo od konca toho chvosta na ciapke. A mozno skusim strikovanu - uvidim ci hackovana nebude posobit prilis dievcensky.

dievcatko84
17. okt 2011

@zuzuh teraz som si vsimla, ze skriatkovsku a ja som to v rychlosti ocami precitala, ze strikovanu 😉 chi 😉 No na mojej stranke na FB je fotka medzi ciapockami, niekde ku koncu ta co som ju strikovala tak ak chces kukni 😉 ale podla mna je hackovana jednoduchsia a ta co dala Baska tak tu som robila len v mensom pre novorodenca a myslim ze je lahucka a pekna ;)

letuskah
18. okt 2011

@zuzuh ja teraz hackujem skriatkovsku pre chlapca a neposobi zatial dievcensky. zacala som od spica, dala som si do slucku tusim 4 dlhe stlpiky, a pridavam od oka aby to robilo ten spic. dam foto ked deti zalahnu, snad to bude coskoro...

tintinka
18. okt 2011

ahojte..tak sa k vam pridavam i ja, ked mozem.. 😉

@zuzuh podla mna hackovana je v pohode vhodna aj pre chlapca..ja som teraz robila jednu pre znamu na fotenie skriatkovsku a podla mna je aj moj chlapcurik v nej zlaty..akurat tato asi nie je vhodna na nosenie vonku, lebo je dierkovana

a zacinala som tiez od vrchu..ci od spica..ale na tejto konkretne som este cez spic prevliekla priadzu a uplietla cop, aby to bolo dlhsie

dew00
18. okt 2011

dievcata, prosim vas, mohli by ste mi poradit, ako uhackujem opicku na capicku? pripadne nejake ine aplikacie na capicku pre chlapca...dakujem

zuzuh
18. okt 2011

@dew00 http://www.mimibazar.cz/tisk_navodu.php?id=3136
skus podla toho

@tintinka ..... Mozes..... 🙂
Tak skusim aj ja hackovanu 😉

letuskah
18. okt 2011

@zuzuh toto je ta capica

ellysa
18. okt 2011

pekný večer, ja som práve konečne dorobila malej na zimu čiapočku, ešte šálik a sme vybavené, len tá podšívka je hrozná 🙄

ellysa
18. okt 2011
letuskah
18. okt 2011

@ellysa vyzera to super a podsivku nebude vidno 😉

dew00
18. okt 2011

@zuzuh velmi pekne dakujem 🙂

azuz
19. okt 2011

@zuzuh ahoj, ja som tiez robila prvy krat taku capicu, zacala som od konca, spica, pridavala som si ocka len tak od oka a vyslo to 🙂

ellysa
19. okt 2011

ešte foto na malej, podšívka vpredu trochu trčí, tak to prešíjem

dievcatko84
19. okt 2011

krasne vytvory kocky 😉 ja idem dorobit malej salik ku tej misickovskej ciapocke a tak sa pustim do trpaslikovskej zo zvyskov vln 😉 a nejaky salik asi ku tomu 😉 potom hodim foto. Toto je moje najnovsie dielko 😉 paraaada som taka spokojna sama so sebou 😉 sa to krasne natahuje a vydrzi snad az do porodu 😉 chi 😉 lebo sa zvacsujem nadvesmirnou rychlostou 😉

zuzuh
19. okt 2011

@azuz Super - tak nejak si to predstavujem

ellysa
19. okt 2011

@dievcatko84 úžasnéééééééé 🙂 tá vzorka dole je perfektná, to je hačkované?

dievcatko84
19. okt 2011

@ellysa nie to je strikovane 😉 inak je veeelmi jednoducha 😉 a podla mojho nazoru velmi efektna a paradne sa natahuje 😉 A dakujem 😉

letuskah
19. okt 2011

@dievcatko84 tiey som myslela ze hackovane, inak velmi pekne a snad ta to obopne aj v den D, aspon nestratis brucho 😀

bihan
19. okt 2011

@zuzuh ja som robila takúto hačkovanú - začína sa od špicu na 6ds do špirály, keď máš dosť dlhú "špičku", pridávaš vždy na dvoch stranách (povedzme na prvom a strednom DS) až do požadovanej šírky, posledné 3 riadky sú DS na triedačku s predným reliéfnym DS.

baskaj
19. okt 2011

@dievcatko84 a tú šatovku si robila podľa nejakého vzoru alebo len tak "z brucha"? ("z bruška" 😀 )

dievcatko84
19. okt 2011

@baskaj doslova z bruska Baska 😉 Odmerala som sa ptom som na prsiach ubrala ale dala natahovaci patentovy vzor, aby sa to prisposobovalo mojim prednostiam 😉 chi 😉 a to zaviazanie pod prsiami sa mi zdalo vhodne, aby to pekne stiahlo a nebola som ako sudok 😉

baskaj
19. okt 2011

@dievcatko84 Tak to si potom pri treťom tehu dám k tebe pravdepodobne také tiež urobiť, ok? Lebo presne takúto "šatovku" som v obchodoch hľadala ale nenašla. Len ja by som to potom chcela z bruška dole už iba rovné, padavé, nie obťahujúce bruško... ale šak to potom... ak... 😀

pata31
19. okt 2011

@bihan super vyzera ta ciapocka, taku sa chystam spravit mojej malej,t ak dik za navod 🙂 🙂

moneclipse
19. okt 2011

pre inspiraciu
http://www.facebook.com/pages/Háčkované-vecičky...

navyse tam teraz prebieha sutaz o ciapocku

ankan
20. okt 2011

Pletiarky POZOR kuk na túto stránku http://www.innaz.com/cgi-bin/makechart/makechar...
Môžete si tam vytvoriť svoj vlastný návod na vzor, bez pracného ručného kreslenia. Tak šup do toho a pochváľte sa či sa Vám to páči... 😀

dievcatko84
20. okt 2011

@baskaj rada 😉 ja som prave toto chcela, ze potom po porode mi uz taka obtiahnuta nebude , lebo ak chces aby ti nebola dole obtiahnuta, tak si myslim, ze by musela byt viac do A-cka a ja som dost silna tak po porode by osm vyzerala stale velka 😉 chi 😉
a tuto je moja trpaslicia a salik ku misiacikovskej ciapke.

zuzuh
20. okt 2011

@dievcatko84 Krasna 🙂
Si ale rychla ako to robis 😀