• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pletieme a háčkujeme pre detičky

1. decembra 2016 
@zuzuh tak mala ma dobre obdobie, tak sa v pohode da aj pri nej :wink: sedime si pri telke alebo sedi vedla mna a listuje v knizke a ja jej vymyslam pribehy podla obrazkov a popori tom hackujem :wink: Dnes nam maju prist robit dvere tak kym cakam tak skusam nove bolerko...paradne vyzera, snad sa mi aj podari...potom hodim foto..aby som mala doma peknu skolkarku od novembra :wink:
20. okt 2011 o 12:01  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Dievcata, chcela by som zacat hackovat. Tak velmi sa mi zapacili ciapocky, hlavne tie dievcatkovske su prekrasne. Ja mam doma sice chalana, ale mozno aj pre neho by sa dalo :slight_smile: MOhli by ste mi poradit aky hacik si mam kupit na zaciatok a tiez s akou vlnou je pre mna ako pre zaciatocnicku najlepsie zacinat? Dakujem pekne :slight_smile:
20. okt 2011 o 15:48  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@chanella ja najviac pouzivam 3-ku hacik. A vlny najlepsie su tie co su "nechlpate" :wink: na nich mas napisane aj aky hacik ti treba. Napriklad Red Heart su dobre ale rovnako aj ine, staci popozerat v galanterke a ist e ti aj poradia. Skus taky zlaty stred, nic hrube ale ani velmi tenke. drzim palce a tesim sa na tovje vysledky :wink:
20. okt 2011 o 15:51  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@dievcatko84 dakujem velmi pekne za rady. Hned ako sa trosku zotavim, vybehnem do galanterky :slight_smile: Pekny zvysko dna :slight_smile:
20. okt 2011 o 16:01  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@chanella nemas za co, ved som ti vlastne nic neporadila :wink: a skus pozret rozne videa na youtube mne velmi pomohli ked som nevedela co a ako :wink: je to nazornejsie ako citat postupy :wink:
20. okt 2011 o 17:04  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@dievcatko84 take nieco by som brala aj ja (ta tehu tunika),ale nez by som ju dorobila....zacala som este v lete,ale akosi ma presla trpezlivost :sweat_smile: zvolila si krasny vzor :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. okt 2011 o 19:03  • Odpovedz  • Páči sa mi to
dievcata ako podsivate tie ciapky, teda ako si robite strih na ten flis?
20. okt 2011 o 20:20  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@snehovavlocka dakujem :wink:

@letuskah ja si polozim ciapku na polovicu a tak ju obkreslim na flis. Ale o kus viac. Potom to jednoducho vystrihnem a prisijem ku okrajom. Teda okraje su prisite aj na uskach aj proste vsade naookolo, ale vnutro sa da akoby vybrat...dobre som to napisala? snad je to zrozumitelne...
20. okt 2011 o 20:23  • Odpovedz  • Páči sa mi to
baby chcela by som uštrikovat čapicu. neviete nejaky link na postup?? dakujem.
20. okt 2011 o 22:29  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte. veľmi ma bavia takéto umelecke ručné práce. a chcela by som skúsiť aj háčkovať. ako na to? Najlepšie nejaký fotopostup.
21. okt 2011 o 09:23  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@dievcatko84 ok ale je to dostatocne 3D? ak chapes co myslim, ci sa ta hlavka v tom dobre citi. no ale vyskussam najskor s nejakym zdrapom a potom kupim flis :grinning: a dakujem
21. okt 2011 o 10:22  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@letuskah ja som prave predvčerom prvykrat podšívala čiapku...vystrihla si akoby 2 zaokruhlene trojuholníky ( obkukla som kupovanú čapicu) a dalšie 2 zaoblene trojuholníky ale dole predlžene na ušká...potom to zošila a ručne prišila okolo čapice, na špici najprv uchytila...môžem doma trojuholničky odfotiť, dnes idem podšívať dalšiu....
21. okt 2011 o 10:34  • Odpovedz  • Páči sa mi to
baby, vedeli by ste mi sem hodit nejaky postup na ustrikovanie "elfskej capice" ? dakujem velmi pekne
21. okt 2011 o 12:34  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@letuskah myslim, ze hej...je to vlastne prehnuta latka..ti poslem foto :wink:
21. okt 2011 o 12:37  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@letuskah joj tak na figu to tam vidiet... :confounded: ale inu nemam a malej je uz mala..tak sa neda natiahnut jej teraz na hlavu :wink:
21. okt 2011 o 12:46  • Odpovedz  • Páči sa mi to
21. okt 2011 o 12:46  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@dievcatko84 nooo toto som chcela vediet super, dakujem, vyskusam bud tak alebo ako pise
@lucia32 to sa mi tiez paci. dam vediet, dakujem :dizzy_face:
21. okt 2011 o 13:32  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Baby Slovenky, nemáte niektorá klbko Camilly 6317 akvamarin alebo 5318 azur ???? , súúúrne, kúpim, nikde ju neviem zohnať a treba mi ju...... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: alebo niečo jemne tyrkysove, či bledomodre, či aké???? k tomuto...poradíte?
21. okt 2011 o 15:13  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@lucia32 v pondelok pojdem do galanterky, tak ti mozem pozriet, ci nema...
21. okt 2011 o 15:51  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@lucia32 ja som mala tyrkysovu cataniu este jedno klbko ale taku riadne tyrkysovu, krasnu ale neviem ho najst uz dost dlho neviem co som s nim porobila :frowning2: to by bolo supis
21. okt 2011 o 16:18  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@letuskah taku riadne tyrkysovu mám, ale poznáš to, mamička by rada čo najpresnejšiu farbu...no asi bude mať smolu....
@pata32 dik, všetko čo sa bude akotak podobať beriem...
21. okt 2011 o 18:48  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@lucia32 a to chces jedno klbko? a z ktorej,keby nahodou mal obe farby...?
21. okt 2011 o 22:38  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@pata31 tak keby mal obe a budeš kupovať, tak mi zober aspon po 2 klbka, nech sa mi to už oplatí...
22. okt 2011 o 09:10  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@lucia32 no ja mám iba tmavú tyrkysovú - 5308 - tej mám dve klbká, ale jedno je tuším už načaté a tú bledšiu tyrkysovú tuším už nevyrábajú :unamused: . A potom mám úplne bledulinkú modrú - 5045 a potom šedú, tá by tiež asi pasovala k tej modrej - 5326...neviem, čo k tomu chceš dorobiť, ale možno by bola pekná aj nejaká trošku kontrastná :wink:
22. okt 2011 o 10:34  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@teri3 no tak to bude asi preto :stuck_out_tongue_closed_eyes: , na cz som ešte našla u nás nie....5308 mam aj ja 2 klbička a dokonca aj tu vodovu 5045 mam, som kukla, tak asi dam tu a pomiešam niečo, lebo to chcu ku supravke, kde je aj bežove tričeno.... ale vdaka, si ma posunula dalej...
22. okt 2011 o 10:48  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
baby, tak toto je výzva :grinning: :grinning: :grinning:
https://picasaweb.google.com/115803997342429167313/GuerillaKnittingAnebPartyzanskePleteni#5626536674791137538
odporúčam pozrieť si aj ostatné fotky, sú super :slight_smile:))
22. okt 2011 o 21:03  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
Baby robím vlnenú čapicu, teda som už urobila, vonkajší obvod mám 53 ( na 52 hlavu) ešte podšiť, aj na dlžku som dala o 1 cm viac, práve som ju natiahla na hlavu svojej Natálke, má 47 a jej je akurát ( odmerala som po vnutornej strane a má 47 cm, robím bez merania, pre iné dieťatko, nebude malá??? Ja viem, že vlna sa ešte natiahne, alle??? Ake sú vaše skúsenosti....ja som tuším Naty minuly rok davala nakoniec aj gumičku, bo jej bola po 1 nosení volná...ukludnite ma, že to bude fajn....bo som mala len to 1 klbko...a obchody otvorené až v pondelok...
Ale ak dam podšivku na 52 obvod a tak našijem, tak by to malo sedieť, nie?
22. okt 2011 o 22:25  • Odpovedz  • Páči sa mi to
22. okt 2011 o 22:28  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@lucia32 no mne sa tiez po noseni natiahne dost...tak si myslim, ze ak je podsivka vacsia tak bude dobre :wink: len nemas to velmi napchate teraz v ciapke tu podsivku?
23. okt 2011 o 10:44  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@lucia32 ja myslim ze sa to natiahne po prvom noseni, mne sa doteraz ponatahovalo aj to co nemuselo :wink: peknucka je
23. okt 2011 o 10:52  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok