Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

dievcatko84
5. nov 2011

@evicka1 podla mna je to len pas s dierkovym vzorom, vedenym nad sebou a zosity a na bokoch brmbolce...ci?

evicka1
5. nov 2011

@dievcatko84 a co je dierkowy wzor

evicka1
5. nov 2011

@dievcatko84 a hlawne to ma qyt hackowane 😀

dievcatko84
5. nov 2011

@evicka1 hm...tazko ti poradit...vies vobec hackovat? Ide o striedanie ds a potom su okienka a tie okienka sa robia nad sebou...

evicka1
5. nov 2011

@dievcatko84 tak trosku ano 😀 dlhy stlpcek zwladam ale to okienko nad seqou 😅

kaja79
6. nov 2011

@evicka1 je to hranata ciapocka - na ceskom mmb najdes navod ako na to( tu v skratke - urobis si retiazku na pozadovany obvod, spojis a uz si len vypocitas aby ti vysla vzorka a hackujes doodkola, ak budes mat pozadovanu vysku, vrch zhackujes dokopy)...a tie okienka sa vytvoria ak miesto tych plnych policok / stlpikov urobis retiazkove ocka. spodok su vlnky.

evicka1
6. nov 2011

@kaja79 dakujem ti krasne

letuskah
7. nov 2011

caute baby ja som dnes bola v galanterke a nekupila som si ziadnu vlnu!!!! len pancuchy pre starsieho... asi som ochorela ci co 😀

pata31
7. nov 2011

@letuskah to uz je fakt diagnoza to hackovanie, tak si mozno vyzdravela 😀

letuskah
7. nov 2011

inak nasla ssom navod na ten sluckovy vzor, nevyzera to moc zlozito len teraz zistit kde by som to mohla pouzit 🙂

letuskah
7. nov 2011
sima.p
8. nov 2011

Baby, je tu už dosť veľa strán - určite sa tu nájde niektorá, čo ste plietli vlniačky na plienky - dajte mi prosím link na návod ako na to.... vďaka...

dievcatko84
8. nov 2011

@sima.p osobne som ich nerobila,ale vsimla som si tento odkaz 😉 tak pozri 😉 snad pomoze http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=7245

vlastusss
9. nov 2011

@evicka1 ahojj ja som nedavno robila taku ale trosiiicka iny vzor mala a neboli tam take brmbolce...spravis hranatu ciapocku , je uplne lahucka a pak osobitne urobis brmbolceky...pohladam link a hned ti to sem supnem 🙂 🙂

vlastusss
9. nov 2011

@evicka1 myslim ze ked pouzijes iny vzor, a jemnejsiu vlnu tak to bude vpohode..

http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=4777

vlastusss
9. nov 2011

ahojte baby mozem sa k vam pridat?? zacala som hackovat asi pred dvoma mesiacmi, a strasne ma to chytilo, len je malo casu pri nasom anjeliku.. 🙂

dievcatko84
9. nov 2011

@vlastusss samozrejme 😉 my vitame vsetky sikulky 😉
aha kocky!!! zaujimave 😉 http://www.akosatorobi.sk/video/2598/pletenie--...

vlastusss
9. nov 2011

@dievcatko84 dakujem..este mi to nejde ako vam ale tak snazim sa...som pozerala vase vytvory a som v nemom uzase..mate zlate rucky.... 😕 🙂

dievcatko84
9. nov 2011

@vlastusss vdaka 😉 ale je tu par dievcat, ktore zacali len pred nedavnom a maju uz teraz naaadherne vytvory, tak sa neboj, ono to pojde rychlo ak sa tomu budes venovat a bude ta to bavit 😉

vlastusss
9. nov 2011

@dievcatko84 jasne bavit ma to bavi, dokonca som nainfikovala ludi okolo 😀 😀 len toho casu keby bolo viacej...tak ale aj to raz pride ked mala bude velka 🙂 🙂

evicka1
9. nov 2011

@vlastusss dakujem. potom nafotim a hodim sem co sa mi podarilo ci nepodarilo 😀

dievcatko84
9. nov 2011

@vlastusss neboj, ani sa nenazdas! 😉 Ja mam doma 2,5 r a v bruchu dalsieho certika 😉 ale cas sa vzdy najde, ked mala spi, alebo aj ked je pri mne tak so mnou hackuje 😉 tak enboj, ked tvoja trosku povyrastie tak budete este aj spolu hackovat, ona s tymi velkymi plastovymi hacikmi a hrubou vlnou a ty s tym co potrebujes 😉

denisaaa23
9. nov 2011

tak konecne nieco pre nasho certika so uhackovala 😉 Len sa nechcela fotit...

vlastusss
9. nov 2011

@evicka1 oki oki som zvedava 😀 😀 😀

evicka1
9. nov 2011

@vlastusss ja tiez he he ... no zatial sa to widi qyt celkom fajn

dievcatko84
9. nov 2011

@denisaaa23 jeej toto som uz videla na FB 😉 si tam, ze? 😉

denisaaa23
9. nov 2011

@dievcatko84 ano som 😉

chanella
9. nov 2011

Baby, prosim vas o par rad. Kedze este len zacinam hackovat, poprosila som svokru aby mi urobila zimnu ciapocku pre Tea. Ona hackuje len obrusky, takze potrebuje nejaky vzor, rady ako na to. NO a mne ako zaciatocnike to tiez velmi pomoze. 1. aka je vhodna hrubka vlny na zimu a aky stlpik. 2. velkost ciapocky sa meria skusanim alebo je na to nejaka tabulka (napr. moj ma obvod 49,5, tak napr o 4 cm menej?) 3. viete mi odporucit nejaky link kde by boli navody na hackovanie ciapociek 4. ako sa podsiva ciapocka aby bola teplejsia? Dakujem za kazdu aj tu najmensiu radu 🙂

chanella
9. nov 2011

Prave som nasla ako sa vypocita obvod ciapocky 🙂 obvod hlavicky vydelime 3,14 a dostaneme priemer placky 🙂

letuskah
9. nov 2011

@chanella tak 1. spravila by som z vlny ktora sa hackuje s hacikom cislo 4 prip 5. ak chces podsivat tak moze byt aj tensia vlna, 2. velkost meriam skusanim ale to nie je moc prakticke ak nemas vzor po ruke, baby isto poradia ale cca 2 cm uzsiu by som spravila lebo sa natiahne, podsivanu by som robila presne na mieru, 3. ja hackujem ciapky tak ze si spravim kruh o priemere cca 8 cm, pripadne menej a potom pridavam od oka aby som sa dostala k zelanemu obvodu, 😉