Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

matja
22. nov 2011

@rene82 - pekné bolerko, odkiaľ si mala návod?

evelin116
22. nov 2011

@rene82 kraaaaaaaaaaaasneeeeeeeeee

evelin116
22. nov 2011

@rene82 ty vobec nie si amater ako si tvrdila mas velmi krasne vecicky

iloha
23. nov 2011

a hurá na poštu........... 😉

rene82
23. nov 2011

@matja návod z mmb. je to jednoduché. uštrikovaný obdlžnik, prehnutý napoly, zošitý (vynechaný otvor pre ruky) a už len obháčkovať. skúsim vyhľadať link

rene82
23. nov 2011

@evelin116 no, som amatér. nikto ma to neučil, učím sa z návodov na mmb a nie vždy sa podarí. hlavne sa mi nedarí robiť čiapočky od oka - pre rodinu. to vždy urobím väčšie, že sú dobré až o rok. 😅

rene82
23. nov 2011
rene82
23. nov 2011

je to veľmi jednoduché 🙂 😉

tintinka
23. nov 2011

@rene82 jeeej, to je super navod..fakt to vyzera ovela jednoduchsie ako som si to ja predstavovala..urcite vyskusam 🙂

rene82
23. nov 2011

baby predávate svoje vecičky cez dáky web, napr. sashe, keyoka,.......?

iloha
23. nov 2011

@rene82 já fler.cz, někdy i mmb

rene82
23. nov 2011

@iloha ja rozmýšľam na sashe. ale bojím sa toho, že nemám živnosť

iloha
23. nov 2011

@rene82 já taky nemám živnost .......určitě si můžeš něco vydělat i bez živnosti.............. 😉

dievcatko84
23. nov 2011

@rene82 ja davam cez sashe 😉 mozes aj ked enmas zivnost, je urcita suma, ktoru mozes zarobit a nemusis to danit a nemyslim, ze zarobis az take "tazke prachy" tak sa neboj 😉 skus to tam hodit 😉 Drzim palce 😉

rene82
24. nov 2011

@dievcatko84 jéééééj, vďaka. tak vyskúšam to sashe. snáď sa dačo podarí privyrobiť si.

a inak, máte dáku tabuľku s rozmermi pre čiapočky (priemer placky + dĺžka + obvod od 0mesiacov-x mesiacov)?

tintinka
24. nov 2011
rene82
24. nov 2011

@tintinka ďakujem pekne. snáď mi to už pôjde lepšie a čiapočky budú sedieť ako ..... 😉

rene82
24. nov 2011
tintinka
24. nov 2011

@rene82 vidim, ze aj ty si nakupovala v kauflande 😀 ja som robila z tej hunatej tiez ciapocku,..mam sivu, bielu aj zelenu..ale povyberala som tie pramienky odtial..super jemnucka a teplucka je ta vlna

rene82
24. nov 2011

@tintinka hej, pekná, len neviem, či aj nositeľná. ja som tie čiapočky urobila malinké, že ak by dáky fotograf/ka na fotenie. na bežné nosenie, neviem, či by to nedráždilo. ale tú bledú čo mám, tak z tej si viem predstaviť tú vestičku, čo tu pár príspevkov nado mnou dakto dal z mmb. škoda len, že na nej nepísali hmotnosť a dĺžku a veľkosť ihlíc príp. háčika. tak som kúpila len jedno klbko.

rene82
24. nov 2011

@tintinka a na akej veľkosti háčika si robila? ja na 8-čke tú ružovú.

lussy23
24. nov 2011

Ahojte šikuľky. Ak cchete , môžete s a zapojiť do tejto dražby. Bude tam výstava handmade výrobkov https://www.facebook.com/#!/event.php?eid=17178...

lussy23
24. nov 2011

a ešte sa chcem opýtať... ako hačkujete na čiapočky a pdoobne tie obrázky? potrebujete na to nejakú šablon ualebo tak?

mariana0915
24. nov 2011

babulky mam otazočku ohladom strikovania ,chcem urobiť pre KArinku rolačik a ma 3roky kolko kusov vlny budem potrebovať 4budu stačiť???????a este jedna otazočka ihlicie na pletenie su nejak rozdelene ??????????

rene82
24. nov 2011

@lussy23 obrázok háčkujem zvlášť a potom to prišijem. veľa nápadov a návodov nájdeš na www.mimibazar.sk v sekcii návody - ručné práce alebo www.mimibazar.cz v sekcii návody - háčkovanie
@mariana0915 veľkosť ihlíc záleží od hrúbky vlny. keď budeš kupovať vlnu, tak na nej sú piktogramy, že dĺžka, gramáž, ako prať,.... a tiež veľkosť ihlíc, ktoré treba použiť

mariana0915
24. nov 2011

@rene82 jej dakujem 🙂

lussy23
24. nov 2011

@rene82 ďakujem. Aj so msi myslela, že sa to robí tak 🙂

iloha
24. nov 2011

není to ani pletení, ani háčkování, ale myslím, že se vám to všem s holčičkama bude líbit 😉
jen modelka je otrávená, že jí ruším při pohádce, což ostatně vidíte z jejího výmluvného výrazu 😀

letuskah
24. nov 2011

@iloha to je este v pohode keby si videla ksichty mojho starsieho ked ho chcem fotit a to ani nemusi byt zaneprazdneny 😝

tintinka
24. nov 2011

@rene82 na haciku c. 6 som ju robila