Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

tintinka
24. nov 2011

a dam tu aj ja nejaky vycuc mojich ciapociek..neviem ci som uz nejake davala..

rene82
24. nov 2011

@iloha pekná suknička. ja som robila podobnú 🙂
@tintinka krásna kuklička. kde by som našla návod? a koľko tej vlny si na to spotrebovala?
@tintinka krásne čiapočky. ten šálik s bambuliek sa ako robí? nevedela som si s tým rady.

rene82
24. nov 2011

@tintinka tá posledná a predposledná sú krásne 🙂. tá v strede (malé náhľady - elfská červená na poháry) je z akej vlny?

rene82
24. nov 2011

inak ešte by ma zaujímalo, či daktorá náhodou neviete, ako si vyrátať spotrebu vlny na detské čiapky. lebo teda je rozdiel 50 g s návinom čo ja viem 70 m (hrubšia vlna) a 50 g s návinom 150 m. keď si nechcem robiť zbytočné zásoby, ak sa čiapočky nebudú predávať.

lenadka
24. nov 2011

@pata31 dakujem pekne, vyskusam 🙂

tintinka
24. nov 2011

@rene82 šál http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=6729

ta na pohariku je ruzova a neviem ako sa volala vlna, nepamatam

na tu ciapocku so salikom sivu, som minula tri klbka + este asi tretinu z ruzovej na olemovanie a kvietok a navod na nu nemam, robila som ju len tak z hlavy..je to v podstate usianka, ale jedno usko som urobila dlhe aby sa dalo obkrutit kolo krku ako sal

rene82
24. nov 2011

@tintinka super nápad. a koľko stĺpikov robíš na ušká?

rene82
24. nov 2011

@tintinka to ten šál nie je robený z bambulkovej vlny? to si robila každú zvlášť?

tintinka
24. nov 2011

@rene82 jeeeej, prepac, ja som pozrela len fotku na tom navode, som myslela ze je to ten co som pouzila ja....jasneee, robila som to z bambulkovej vlny..urcite by sa mi nechcelo kazdu zvlast robit :-P tu je spravny navod. http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=5762

a na tie uska zalezi od vlny..na tej bielej som davala 10 stlpikov a na sivej asi 8? ale nie som si ista teraz..sivu uz nosi nova majitelka 🙂

rene82
25. nov 2011

@tintinka vďaka, sa mi to hneď nezdalo 😀

ellysa
25. nov 2011

@tintinka vďaka za návod, mám doma túto bambuľovú priadzu a nevedela som čo s ňou, štrikované sa mi to nepáčilo, tak skúsim toto 😀

adus123
25. nov 2011

@tintinka ...nemas nahodou navod na tu bielu ciapocku na tej flaske s gombikmi? Dakujeeem.

adus123
25. nov 2011

Baby, krasne veci pridavate.....ja teraz hackujem svoju prvu ciapocku, tak sa k vam skusim pridat...aj ked asi skor len teoreticky, kedze vela skusenosti s hackovanim este nemam

nikuska4
25. nov 2011

@adus123 aj ja sa tu chcem pridat,doteraz som sem chodila len pozerat a obdivovat....ja háčkujem druhú čiapočku a začalo ma to strašne bavit 🙂 dúfam že sa časom prepracujem na takú šikulku akou je napr.
@tintinka a dalšie kočky tu..... 😀

rene82
25. nov 2011

@nikuska4 je to vysoko nákazlivé 😉 😀

adus123
25. nov 2011

@nikuska4 ... no mi hovor 🙂 ja uz mam 8 rocnu dcerku, tak rozmyslam, ci vobec take velke deticky este nosia hackovane ciapky, ale videla som tu par napadov, ktore by sa hodili aj jej veku...tak som sa do toho pustila... 🙂

adus123
25. nov 2011

Chcela by som sa spytat sikovnych mamiciek, ze ked nechcem davat na spodok ciapocky ziadne to "ocipkovanie", tak staci, ked ju po poslednom dlhom stlpiku ukoncim? Nikede v tom spojovacom ocku? Alebo treba ten posledny rad nejako obhackovat?
PS: neviem, ci ma pochopite z tohto mojho vykladu, lebo som fakt laik a "hackarsku terminologiu" este nepoznam 🙂

nikuska4
25. nov 2011

@adus123 určite nosia aj velke slečny,mám 12 ročnú neter a tiež ju nosí............

adus123
25. nov 2011

@nikuska4 ,....a ako ma riesene to ukoncenie? nejako ozdobe, alebo klasicky rovno?

rene82
25. nov 2011

@adus123 ako sa ti páči. ja keď robím dlhé stĺpiky, tak posledný rad dávam ešte krátke stĺpiky. ale môžeš aj do oblúčkov, pikotky, ..... ako sa ti páči.

inak mňa by zaujímalo od skúsenejších háčkariek, že ako sa správne ukončuje, aby sa to nepáralo. začiatok, prípadne napájanie farby viem zapracovať, ale ten koniec, toho sa vždy bojím, že či sa to nebude párať

nikuska4
25. nov 2011

@adus123 to ti neviem....ale ja som tú moju prvú ukončila oblúčikmi,može sa všeliako 😉

adus123
25. nov 2011

Sikulky, neviete mi prosim poradit, kde by som nasla navod na taketo male kvietky? vzdy najdem len na take vacsie, alebo zlozitejsie. Ja potrebujem len nieco take mensie, jednoduchsie...dakujem.
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=8253

dievcatko84
25. nov 2011

@adus123 to urob len do kruzku napriklad 17pls a potom rob ks,2x2ds, ks a po a potom znovua tkato sa ti urobia listky na kvietku 😉

adus123
25. nov 2011

@dievcatko84 pls je polostlpik?

deniskateniska
25. nov 2011

ahojte baby poradte mi dake papuce chcem uhackovat a daky overeny navod by som vas poprosila..klasicke co strikovali alebo hackovali este nase prababky 🙂 som zaciatocnicka hackujem asi 1-2 mesiace, ide mi to ale na vas sa este nechytam 😀 😀 dakujem tak pridam co som robila dake moje vytvory..ciapocku a rukavicky male som si vymyslela 🙂

deniskateniska
25. nov 2011

@iloha ahoj tie gatusky ma zaujali mas aj navod? na strane 153 si dala fotku dakujem

deniskateniska
25. nov 2011

no teeeda krasne vytvory tu mate.. vsetky navody sem sa 😀

rene82
25. nov 2011

@deniskateniska krásne vecičky. vôbec neni vidno, že si háčik chytila 1x pred 1-2 mesiacmi 😉

evicka1
25. nov 2011

ahoj zlaticka. kde kupujete take tie fajnucke hrube extra wlny... by som strasne rada nejaku krasnu na efekt no u nas v galanterke nic ☹ vetsinousu v tych materialoch deticky v atelieroch, su krasne melirovane fareqne....

evicka1
25. nov 2011