• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pletieme a háčkujeme pre detičky

7. apríla 2017 
taketo uzastne veci teda matros by som chcela. no ani netusim ako sa to wola a kde to zhanat. sim sim pomozte
25. nov 2011 o 13:40  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@deniskateniska jej já návod nemám, je to prostě jen tak z hlavy............ :wink:
na kruhové jehlici (nebo 4 ponožkové), na 86 ok, střídám hladce a obrace, zhruba do výšky 10 - 12 cm, podle výšky sedu...........
pak upletu jen "rozkrok " na 12 ok délky :wink: 3cm, který spletu s oky naproti (12 ok), vzniknou mi tak kalhotky. zbyde mi tak levá a pravá půlka (každá má 31 ok a rozkrok.) Po té naberu oka na nohavici v rozkroku a pletu nohavici , podle tlouštky nožičky ubírám (většinou 12 - 15 ok................ pletu pořád hl. ob., a nakonec dělám ťapičku, rozdělím si oka na polovinu vrchní a spodní, na spodní vytvaruji patu a pak špičku a ukončím. Vrchní část dělám nakonec a připlétám s chodidlem ................... no a druhá nohavička je stejná............ pletu tak i overálky, dupačky....... :wink: ale lépe to vysvětlit nedovedu :pensive:
25. nov 2011 o 14:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evicka1 no tie vlny sú fakt pekné. ale sú aj dosť drahé. klbko stojí aj 10 eur a sú to krátke metráže (možno je 1 klbko málo, neviem, nemám, odskúšané). nejaké pekné nájdeš aj tu: http://www.klbkovlny.sk/ vlny sú rozdelené podľa výrobcov, takže pokukaj.
25. nov 2011 o 14:54  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
krasne vlny, ale dost drahe..a jedno klbko vraj ledva vyjde na ciapocku pre novorodenca
25. nov 2011 o 15:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte... všetky čiapočky sú úžasné :wink: :wink: :wink:

@lienok1 veľmi pekne ďakujem za postup čo si mi napísala na ten slučkový vzor...moja čiapočka nieje taká krásna ako tvoja,ale som s ňou spokojná... ešte raz veľké díky.. :wink: :wink: :wink:
25. nov 2011 o 15:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@rene82 newadi ze su drahe ale krasne a dam dost penazi aj za qlqosti co nepotrequjem a take sa mi fakt pacia no newiem ich najst :grinning:
@tintinka
25. nov 2011 o 17:24  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evicka1 dala som ti link vyššie. pokukaj. aj tam sú podobné
25. nov 2011 o 18:12  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
idem sa vám pochválit s mojími prvunkými výtvormi.....................
25. nov 2011 o 21:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
@evicka1 to sú (pravdepodobne) ručne pradené a ručne farbené vlnz - cena je tam od 15€ vyššie za 100g, ale pár výrobcov už začalo ponúkať strojové vlny s týmto efektom za rozumnejšie ceny :slight_smile:
hoď si do vyhľadávača hand spun alebo hand painted yarn.
25. nov 2011 o 22:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kocky a nechcete niektora oqjednawat z toho klqka?
@bihan dakujem ti
25. nov 2011 o 22:33  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tweety18 ...nie je zač...aj nabudúce...a čiapka je pecková....pristane...:slight_smile:
26. nov 2011 o 12:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evicka1 ....kekni facebook..."Na háčiku"...sme skupina háčkarok a pletiarok...ivka,zakladateľka robí spoločné objednávky zo všadiaľ, kde sa dá...kočky objednávajú i drahšie kvalitnejšie vlny...poštovné potom výjde lacnejšie zo zahraničia tiež...ivka to potom rozposiela každej,kto si čo objednal...je to zaručene spoľahlivé...sú to zlaté žienky...odporúčam....
26. nov 2011 o 12:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tu je pár z mojich najnovších výtvorov...
26. nov 2011 o 13:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (7)
a ešte jeden...
26. nov 2011 o 14:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
@rene82 ta moja ciapka je z red heart,taka hruba viacfarebna (odporucany hacik 9,ale stacil7),len teraz nemozem nikde najst ten papierik s presnym nazvom.ked najdem,dam vediet
26. nov 2011 o 19:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vcerajsi "ulovok" :grinning:
27. nov 2011 o 12:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
"kočička" ....zítra putuje do světa :slight_smile:
27. nov 2011 o 21:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@adus123 ano pls je polostlpik :wink:
28. nov 2011 o 14:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nikuska4 jej krasne nemozem poprosit navod na kvietok dakujem :slight_smile:
28. nov 2011 o 15:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@17anit07 joj,ja som len taký začiatočník v tomto :dizzy_face: nemám na to nejaký presný návod,robila som to len tak z hlavy :grinning: ak chceš návod určite sú tu dievčatá,čo ti poradia aj krajšie ako som robila ja......... :wink:
28. nov 2011 o 17:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, ešte som sem nepridala fotky, moja dnes dokončená :slight_smile:
28. nov 2011 o 17:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
Dievčatá, zháňam priadzu Elian nicky všetky farby čo sú, neviete mi poradiť kde ju napr. na nete kúpiť? U nás majú len asi 4-5 farieb :frowning2:
28. nov 2011 o 17:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nikuska4 dakujem, tam som uz snorila vcera a nemaju zakladnu bielu a ciernu a len z nich chcem po 3 klbka :frowning2: , potom ju este maju na kremik.sk ale tam posiela len kurierom za skoro 6€ a to mam hned 3 klbka, ale ak nikde inde mi niekto neporadi vezmem aj odtial, popripade ak niekto vie kupit v galanterke, u nas tieto tiez nemaju :unamused:
28. nov 2011 o 18:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Dôvod: “tema nesluzi na predaj vyrobkov”
28. nov 2011 o 18:45 • lienok1
@nikuska4 aj tak vdaka za odpoved skusim sa popytat pekny vecer :slight_smile:
28. nov 2011 o 19:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lienok1 kraaasne!! Ale mozem otazku? :wink: je to vzadu an zapinanie, ci? Lebo ako to da sa v phode cez hlavu pretiahnut? :wink: no to je naaadherne!!! Ty mas skutocne krasne vytvory!!!!
Neviem ktora ste sa tu pytali na Storex vlny, tak ja teraz robim z Lindy, a je krasna a jemnucka :wink: takze tod moj postreh :wink:
28. nov 2011 o 20:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dievcatko84 ...jasnačka,nákrčníky sa pekne pretiahnú cez hlavu, a tým,že sú dosť vysoké sa zasa pekne nariasia a kryjú krk...:slight_smile:
28. nov 2011 o 20:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lenadka Můžeš si ji objednat přes fb "Na háčiku" z obchůdku http://hackovane-cepicky.freepage.cz/pletaci_prize_nicky_vsv/ , ( poštovné z Čech by bylo malé jelikož si objednávají děvčata z celého Slovenska). Ale některé odstíny jsou již vyprodané, nejsou k sehnání ani u výrobce, budou až v průběhu prosince.
Kdybys chtěla vědět víc napiš mi. :wink:
28. nov 2011 o 21:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@lenadka A ještě mě napadlo, že Nicky se dá nahradit přízí Micro Grande, je jí hodně podobná snad o malinkatý kousíček silnější http://hackovane-cepicky.freepage.cz/prize_micro_grande/ cenově jsou si hodně blízko jen klubíčka mají 100g !!! :slight_smile:
28. nov 2011 o 21:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok