Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

evicka1
25. nov 2011

taketo uzastne veci teda matros by som chcela. no ani netusim ako sa to wola a kde to zhanat. sim sim pomozte

iloha
25. nov 2011

@deniskateniska jej já návod nemám, je to prostě jen tak z hlavy............ 😉
na kruhové jehlici (nebo 4 ponožkové), na 86 ok, střídám hladce a obrace, zhruba do výšky 10 - 12 cm, podle výšky sedu...........
pak upletu jen "rozkrok " na 12 ok délky 😉 3cm, který spletu s oky naproti (12 ok), vzniknou mi tak kalhotky. zbyde mi tak levá a pravá půlka (každá má 31 ok a rozkrok.) Po té naberu oka na nohavici v rozkroku a pletu nohavici , podle tlouštky nožičky ubírám (většinou 12 - 15 ok................ pletu pořád hl. ob., a nakonec dělám ťapičku, rozdělím si oka na polovinu vrchní a spodní, na spodní vytvaruji patu a pak špičku a ukončím. Vrchní část dělám nakonec a připlétám s chodidlem ................... no a druhá nohavička je stejná............ pletu tak i overálky, dupačky....... 😉 ale lépe to vysvětlit nedovedu 😔

rene82
25. nov 2011

@evicka1 no tie vlny sú fakt pekné. ale sú aj dosť drahé. klbko stojí aj 10 eur a sú to krátke metráže (možno je 1 klbko málo, neviem, nemám, odskúšané). nejaké pekné nájdeš aj tu: http://www.klbkovlny.sk/ vlny sú rozdelené podľa výrobcov, takže pokukaj.

tintinka
25. nov 2011

krasne vlny, ale dost drahe..a jedno klbko vraj ledva vyjde na ciapocku pre novorodenca

tweety18
25. nov 2011

ahojte... všetky čiapočky sú úžasné 😉 😉 😉

@lienok1 veľmi pekne ďakujem za postup čo si mi napísala na ten slučkový vzor...moja čiapočka nieje taká krásna ako tvoja,ale som s ňou spokojná... ešte raz veľké díky.. 😉 😉 😉

evicka1
25. nov 2011

@rene82 newadi ze su drahe ale krasne a dam dost penazi aj za qlqosti co nepotrequjem a take sa mi fakt pacia no newiem ich najst 😀
@tintinka

rene82
25. nov 2011

@evicka1 dala som ti link vyššie. pokukaj. aj tam sú podobné

nikuska4
25. nov 2011

idem sa vám pochválit s mojími prvunkými výtvormi.....................

bihan
25. nov 2011

@evicka1 to sú (pravdepodobne) ručne pradené a ručne farbené vlnz - cena je tam od 15€ vyššie za 100g, ale pár výrobcov už začalo ponúkať strojové vlny s týmto efektom za rozumnejšie ceny 🙂
hoď si do vyhľadávača hand spun alebo hand painted yarn.

evicka1
25. nov 2011

kocky a nechcete niektora oqjednawat z toho klqka?
@bihan dakujem ti

lienok1
26. nov 2011

@tweety18 ...nie je zač...aj nabudúce...a čiapka je pecková....pristane...🙂

lienok1
26. nov 2011

@evicka1 ....kekni facebook..."Na háčiku"...sme skupina háčkarok a pletiarok...ivka,zakladateľka robí spoločné objednávky zo všadiaľ, kde sa dá...kočky objednávajú i drahšie kvalitnejšie vlny...poštovné potom výjde lacnejšie zo zahraničia tiež...ivka to potom rozposiela každej,kto si čo objednal...je to zaručene spoľahlivé...sú to zlaté žienky...odporúčam....

lienok1
26. nov 2011

tu je pár z mojich najnovších výtvorov...

lienok1
26. nov 2011

a ešte jeden...

snehovavlocka
26. nov 2011

@rene82 ta moja ciapka je z red heart,taka hruba viacfarebna (odporucany hacik 9,ale stacil7),len teraz nemozem nikde najst ten papierik s presnym nazvom.ked najdem,dam vediet

deniskateniska
27. nov 2011

vcerajsi "ulovok" 😀

iloha
27. nov 2011

"kočička" ....zítra putuje do světa 🙂

dievcatko84
28. nov 2011

@adus123 ano pls je polostlpik 😉

17anit07
28. nov 2011

@nikuska4 jej krasne nemozem poprosit navod na kvietok dakujem 🙂

nikuska4
28. nov 2011

@17anit07 joj,ja som len taký začiatočník v tomto 😵 nemám na to nejaký presný návod,robila som to len tak z hlavy 😀 ak chceš návod určite sú tu dievčatá,čo ti poradia aj krajšie ako som robila ja......... 😉

lenadka
28. nov 2011

Ahojte, ešte som sem nepridala fotky, moja dnes dokončená 🙂

lenadka
28. nov 2011

Dievčatá, zháňam priadzu Elian nicky všetky farby čo sú, neviete mi poradiť kde ju napr. na nete kúpiť? U nás majú len asi 4-5 farieb ☹

lenadka
28. nov 2011

@nikuska4 dakujem, tam som uz snorila vcera a nemaju zakladnu bielu a ciernu a len z nich chcem po 3 klbka ☹ , potom ju este maju na kremik.sk ale tam posiela len kurierom za skoro 6€ a to mam hned 3 klbka, ale ak nikde inde mi niekto neporadi vezmem aj odtial, popripade ak niekto vie kupit v galanterke, u nas tieto tiez nemaju 😒

lienok1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
17anit07
28. nov 2011

@nikuska4 aj tak vdaka za odpoved skusim sa popytat pekny vecer 🙂

dievcatko84
28. nov 2011

@lienok1 kraaasne!! Ale mozem otazku? 😉 je to vzadu an zapinanie, ci? Lebo ako to da sa v phode cez hlavu pretiahnut? 😉 no to je naaadherne!!! Ty mas skutocne krasne vytvory!!!!
Neviem ktora ste sa tu pytali na Storex vlny, tak ja teraz robim z Lindy, a je krasna a jemnucka 😉 takze tod moj postreh 😉

lienok1
28. nov 2011

@dievcatko84 ...jasnačka,nákrčníky sa pekne pretiahnú cez hlavu, a tým,že sú dosť vysoké sa zasa pekne nariasia a kryjú krk...🙂

veru0603
28. nov 2011

@lenadka Můžeš si ji objednat přes fb "Na háčiku" z obchůdku http://hackovane-cepicky.freepage.cz/pletaci_pr... , ( poštovné z Čech by bylo malé jelikož si objednávají děvčata z celého Slovenska). Ale některé odstíny jsou již vyprodané, nejsou k sehnání ani u výrobce, budou až v průběhu prosince.
Kdybys chtěla vědět víc napiš mi. 😉

veru0603
28. nov 2011

@lenadka A ještě mě napadlo, že Nicky se dá nahradit přízí Micro Grande, je jí hodně podobná snad o malinkatý kousíček silnější http://hackovane-cepicky.freepage.cz/prize_micr... cenově jsou si hodně blízko jen klubíčka mají 100g !!! 🙂