Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

iloha
16. jan 2012

klobouk je pro sousedku (při dopolední kávě) a čepice je na přání Terezky (vybrala si barvičky a chtěla velkou bambuli) - podvečerní práce.........🙂

iloha
16. jan 2012

@lucim to bude háčkované 🙂

veronika.deskova
16. jan 2012

@lucim tak po celodenním snažení už je něco vidět, ale každou stranu mám jinou 😒 jako bych to ze začátku hodně utáhla a ke konci měla volné ... nebo je něco lehčího než čepice?

julianka777
16. jan 2012

@veronika.deskova ako si to robila?spravila si si par ociek,spojila do kruhu a hned si pridavala?lebo to vyzera ako keby si bud vynechala nejake ocko,alebo pridavala a tiez vynechala v pridavani

veronika.deskova
16. jan 2012

@julianka777 ano, 6 řetízkových oček a pak dle návodu, dlouhé sloupce
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=81

julianka777
16. jan 2012

@veronika.deskova hm...tak si asi potom moc utahovala...ono to musis skusat 🙂 moja prva ciapka vyzerala ako neforemny obal na hlavu 😀

lucim
16. jan 2012

@veronika.deskova ak ides podla navodu a ocka robis dobre (nevidim to detailne), tak uz len nacvicit ruku, aby si robila rovnake ocka. prvy pokus mas za sebou, vyparaj a podme od znova 😉

veronika.deskova
16. jan 2012

@julianka777
@lucim
velmi děkuji, už se mi klíží oči, tak jdu spát ... zítra budu zase zkoušet 🙂 dobrou 🙂

evka4
16. jan 2012

ahojte, chcela by som sa naucit hackovat. mohli by ste mi poradit, aky hacik a aku priadzu si mam kupit na zaciatok na uhackovanie nejakej jednoduchej ciapky? dakujem.
ked budem mat potrebne instrumenty, tak si sem budem chodit po rady 🙂

deniskateniska
17. jan 2012

@veronika.deskova ak sa chces ucit tak si urob napr. 20 retiazkovych ok, na to kratke stlpiky na to polodlhe a na to dlhe.. a potom ciapocku zvladnes lavou zadnou ja som sa ucila http://www.galanteriaivana.sk/pomocky/navody/ha... tam posledny clanok su vsetky zhrnute tak som si to povytlacala a tak som sa ucila.. a plus mi pomohli videjka na youtube alebo mmb.cz drzim palce.. ja som sa ucila na vlne elian klasik mimi je asi jemna moc na ucenie.. drzim palce

deniskateniska
17. jan 2012

@evka4 a som si kupila na zaciatok hacik 3 a hackujem len s 3 a 5... a vlnu somkupovala podla toho co mali v obchode u nas maju len elian tak z elian klasic.. a ciapocku som robila tuto http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=81

evka4
17. jan 2012

@deniskateniska dakujem, pojdem to kuknut. a to predavaju normalne v galanterii, ci kde to mam hladat? a este ma napada...podla coho zistim, kolko ociek mam robit, aby bola ciapocka dobra na urcity vek? je niekde nejaka tabulka, ktorej by som sa mala drzat, alebo ako to vlastne je? dakujeeeeeeem 🙂

letuskah
17. jan 2012

@veronika.deskova este sa naparras ale inak ako skusanim to nejde a mas teda viac trpezlivosti ako ja, ja som to pri prvom neuspechu bachla o zem a vratila sa k tomu hadam po 5 rokoch 😉

17anit07
17. jan 2012

@deniskateniska aj ja robim podla tohto navodu je super🙂

letuskah
17. jan 2012

dievcata mate skusenosti so strankou kreativnenapady.sk? teda s ich internetovym obchodom

deniskateniska
17. jan 2012

@letuskah aj ja som pozerala na tu stranku len tam nemaju absolutne nic napisane ze by obchodne podmienky reklamacie a podobne tak sa bojim odtial nakupovat... ci je vobec legalny a realny ci to nie je len vymysel... neviem
@evka4 kupis v galanterke potrebne veci a podla coho ten navod mas presne popisany mas obvod hlavicky si odmerias - ako u doktorky ked meraju detickom a tam uz mas napisane ze obvod napr. 50 cm tak das 50/3,14 a vyde ti cislo a podla toho mas tu placku ;)

bisy
17. jan 2012

Ahojte, s ktorou online galanterkou ste najviac spokojne-ceny, rychlost dorucenia...Diky

letuskah
17. jan 2012

@deniskateniska maju tam obchodne podmienky ale dost strohe tak tiez sa mi to nevidi moc...

ellysa
17. jan 2012

@iloha krásne, prosím ťa z akej vlny si robila ten klobúk?

deniskateniska
17. jan 2012

@letuskah no ved to a minule hovorili o tychto obchodoch v telke ze tam musia mat vyplnene podmienky reklamacie tie su tam take ze akokeby to moja sestra na strednej pisala a nie daky obchodnik, kontakt je tam tiez chaby takze nevies kto ti to predava a nemas sa na koho stazovat ak ti tovar nepride... tak neviem..

veronika.deskova
17. jan 2012

@deniskateniska
@letuskah
Děkuji. Zkusím širší vlnu a háček ... a pak trénink 😝

evelin116
17. jan 2012

Tak konecne som dokoncila vesticku...dufam ze ju este stihneme vynosit.A este pridavam fotku nasej prvej hracke..na prvy pokus sa aj celkom podoba 😀

evelin116
17. jan 2012

@lucim ahoj prosim ta kde najdem navod tych cervenych topanociek co mas na tej fotke?

evelin116
17. jan 2012

@rene82 nemas malu v tej suknicke odfotenu co si robila? chcela by som vydiet ako to stoji na nej..planujem aj ja robit taku suknicku. co stoji ten tyl? tak sa to vola ci ako?

iloha
17. jan 2012

@ellysa z pět let sterého zbytku, příměs mohéru a tuším, že tato http://vlnyprize.cz/cz/internetovy_obchod/pleta... a pak světle šedy Hit od téže firmy, ........dá se lehce vyčesat a je to pak chlupatější - paní chtěla lehce chlupatý klobouček 😉

iloha
17. jan 2012

@veronika.deskova potřebuješ vetší háček, pak budeš mít možnost lépe manipulovat - utahovat či povolovat 😉 , podle obr. soudím, že máš spíše na tenké bavlnky - záclonky, ozdobičky a ne na vlnu

veronika.deskova
17. jan 2012

@iloha Včera jsem koupila vlnu a je tam Elian MIMI, dneska jsem koupila silnější vlnu a háček č.4 - větší nemají ... Tenhle háček je i delší a drží se v ruce lépe 🙂 díky

lucim
17. jan 2012

@evelin116 tie cervene su upraveny navod na tenisky ... tento : http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=3052
@iloha super klobucik, aj kulisek 🙂 a terezka je super meno 🙂
@evelin116 jeeej, ta vesticka je mila a asi aj prakticka, na jesen mozno porobim. a macko je pekny 🙂

tintinka
17. jan 2012

chvalim vsetky dielka 🙂
chcem sa opytat..tie co hackujete aj hracky..aku priadzu pouzivate?
robila som malej psika a po tyzdni sa mi ta vlna tak pozmolkovala..teda ani nie zmolky, ale taka nastrapkana je, ci ako to nazvat..prosto znicena osuchana..denne sa s tou hrackou vlaci, spi s nou, takze je riadne namahana..co je take odolne?
teraz som si kupila red heart super soft, ze vyskusam..

tintinka
17. jan 2012

a chcela som aj ja pridat fotku, len mi to odoslalo skor ako som sa spamatala...tak tu je