Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

rene82
25. jan 2012

@mariana0915 to je ten, čo sa na brušku prekríži? reklík, či ako sa tomu hovorí? ten nemám. v tom časopise sú svetríky na gombíky, zips, prípadne len cez hlavu. ale ten reklíkový nie.

lucia32
26. jan 2012

@mariana0915 ja mám návod na prekladaný svetrík pletený, napíš mi mail, prepošlem ti ofotený časopis, snad vylúštiš...

evelin116
26. jan 2012

ja tomuto navodu absolutne nerozumiem http://www.garnstudio.com/lang/cz/pattern.php?i...
neviete o nejakom lahsom a podobnom?????

nikuska4
26. jan 2012

až mi je lúto ju predat 😀 ,ale bola to objednávka ☹.........ta čiapka

mariana0915
26. jan 2012

@lucia32 dakujem 🙂
mariana0915@azet.sk

lucia32
26. jan 2012

@nikuska4 velmi pekná, daj návod...
@mariana0915 odoslala som, snad dorazí...

nikuska4
26. jan 2012

@lucia32 Joooj ja nerobím podla nejakých presných návodov,ja len proste ked niečo vidím a páči sa mi to,kuknem ako asi sa to robí a potom robím podla seba a skúšam na nikuške,alebo mojich chalanoch 😉 Akurát teraz mám robit pre dvojročné decinko s obvodom hlavičky48cm a neviem aká má byt hlbka,nevieš mi poradit??
a túto fialovú musím ešte od teba kúpit pre moju malú,chce takú istú...

nikuska4
26. jan 2012

@lucia32 ja len ticho závidím,aké máš ty krááásne kúsky 🙂

rene82
26. jan 2012

@nikuska4 podľa mňa okolo 16-17 cm. záleží od elasticity vlny - vzoru a jej hrúbky.

nikuska4
26. jan 2012

@rene82 bude to z camily a vzor taký ako hore na fotke čo som dala len bez chvostika

lucim
26. jan 2012

@deniskateniska krasne rukavicky, ideeeeeees moja 🙂 🙂 🙂

lucim
26. jan 2012

@nikuska4 ta ciapka je super 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 , a tiez hackujem podobne ... z hlavy, ako sa mi to javi, ked ma nieco inspiruje ... a potom rozmyslam, ked sa ma niekto spyta na navod, ze ako to bolo 😀

rene82
26. jan 2012

@nikuska4 asi by som dala výšku tých 17 cm. ale skús popozerať tu na stránke bola tabuľka s veľkosťami. asi tak 30 stránok dozadu myslím. skúsim to kuknúť a hodím to ešte raz.

mariana0915
26. jan 2012

@lucia32 dakujem dorazil 🙂

smejkoh
26. jan 2012

Ahojte dievcata, rada by som sa s vami poradila, ake pouzivate priadze na hackovanie ciapociek a svetrikov? Veci hackovane z cistej bavlny sa mi zdaju dost tazke. Teraz hackujem ciapku z Elianu mimi dlhymi stlpikmi, hacikom 3,5 podla navodu a vychadza mi strasne velka, neviem ci hackujem velmi volno alebo cim to je. Je to 100 % Acryl, aby bola teplá. Dakujem za kazdu radu 🙂

rene82
26. jan 2012

@smejkoh veľkosť háčika je určený vlnou. na vlne je napísané, aký treba použiť. ak je v návode robené z inej vlny, tak ti to nemusí veľkostne sedieť. podľa toho si potom tie rozmery prispôsob. alebo vyskúšaj urobiť vzorku. najmä pri svetríkoch. aby si vedela, na koľko očkách treba začínať.

smejkoh
26. jan 2012

@rene82 Hacik mam podla navodu z etikety priadze. Ta vzorka by snad pomohla, len ci aj tu nedorvem 😀 som len zaciatocnik, takze uvidime ci bude ciapka nositelna, co z nej nakoniec vznikne 🙂 Hackovanie ma teda dost chytilo, uz len treba trenovat. Dakujem za rady.

lucim
26. jan 2012

@smejkoh na mimi je pisana 3,5? davno som ju nemala, ale mam pocit, ze ten hacik je na nu velky, ci si to pletiem z inou mimi vlnou?
no a k ciapocke - na zimu pouzivam akrylove, su rozne, pre deticky radsej hrubsie, na jar uz bude frcat aj bavlna a blizsie k letu viskoza alebo bambus.
co sa tyka ciapky ... verim, ze poznas ten zakladny vzorec, ze zakladna placka = kolecko, kym sa pridava je obvod hlavy deleno 3,14. ak ti napriek vypoctu vychadza volna, radsej tu sparaj riadok a chod bez pridavania uz skorej. 🙂

lussy23
26. jan 2012

@nikuska4 krásna čiapočka

lussy23
26. jan 2012

@deniskateniska - nádherné vecičky

lucim
26. jan 2012

tak zase frcim na haciku, to je ale zavislost, uz mi volala brasko, ze niekto v jeho okoli bude nieco zase chciet 😉 😝
tak tu su relax.dielka za posledny...asi tyzden? : 😵

virivka
26. jan 2012

Ahojte maminky. Uz asi mesiac sa pokusam uhackovat moju prvu ciapocku, no stale sa nedari. Ciapocka mi ide do tvaru pismena A aj ked by uz mala ist rovno dole. Chcem to napravit tak, ze zacnem uberat, len neviem nikde najst ako mam uberat pri ciapocke. Poradi mi niekto? Dakujem.

deniskateniska
26. jan 2012

@virivka ahojky podla akeho navodu robis? najjednoduchsie je naucit sa na tejto ciapocke http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=81 je tam presne odfoteny postup 😉

deniskateniska
26. jan 2012

tak ani dnes som si pokoj nedala 😀 😀 😀 boticky som z casti odkukala od tych po nas a zcasti urobila podla seba bo sa mi ten vrch nepacil ako bol na tych starych... normalne sa mi pacia 😀 😀 😀 a to cervene - som dnes robila ze domacu plastelinu 🙂

discreet
26. jan 2012

Ahojky, mám dotaz, začala jsem háčkovat čepičky (první pokusy mám v albu) poradí mi tady někdo, jak by se dala udělat tato kytička?? Díky!

lucim
26. jan 2012

@deniskateniska jeeeeej, tie reliefy na papuckach vyzeraju fakt dobre 🙂 🙂 🙂 ... a plastelina je fajn, s touto sa nam robi ovela lepsie ako s kupovanou ... musim zase urobit , nasa bola uz stara, domiesana.
@virivka deniska dobre radi, podla hentoho navodu ciapocky funguju 🙂
@discreet na kyticke je robeny kazdy listok zvlast, aj stred , tato je sice vacsia, zlozitejsia, ale velmi oblubena , skus podla toho: http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=6965

bacillka
27. jan 2012

@lucim júú tá chlpatá cica so šálikom je úžasná to je tiež hačkované? To si z akej vlny robila.

smejkoh
27. jan 2012

@lucim Je tam napisane 3,5 hačik. Ciapku uz mam hotovu, nechcelo sa mi zase parat, tak som postupne zuzovala a vznikla z toho taka baretkovska ciapka - prikladam aj foto mojej prvotiny. Dakujem velmi za tie priadze, potrebujem si urobit zhruba prehlad.

monalisatko
27. jan 2012

@lucim tak čiapku som skúsila podla návodu, čo si mi poradila 🙂 ďakujem ešte raz, malej sa velmi páči. Kabátik ku ktorému som ju robila sa práve perie v pračke, ale keď uschne, tak malú odfotím aj v kabáte s čiapkou.