Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

lucim
2. feb 2012

@letuskah a kde je foto tvojho veldiela? 🙂 ides robit celu supravku? vyzera to pekne 🙂

lucim
2. feb 2012

@nikuska4 ta ciapocka je luxusna 🙂
@lussy23 diiiiiiky 😵

lubinka26
2. feb 2012

@evelin116 prosim ta, mohla by si dat link na navod bolerka? dakujem

ankan
2. feb 2012

Aha čo som našla http://lerrik.livejournal.com/2013/11/12/ táto žienka asi žije asi v inom svete ako ostatný, keď už má vo svojom blogu dátum 12.november 2013 😀 😀 😀

lubinka26
2. feb 2012

@evelin116 uz som nasla ten link 🙂

baby, nejaky navodik na pekne hackovane saty, velkost 86 by ste nemali?

lubinka26
2. feb 2012

@ankan 😀 😀 😀 😀

terina25
2. feb 2012

Ahojte baby.začala som háčkovať,ale v mojom okolí nie je žiaden obchod,kde by sa dala zohnať vlna.no a do mesta sa pri mojich 2 malých deťoch nedostanem 😒 poraďte mi nejaké stránke odkiaľ objednávate vlny z netu.a ešte mi odporučte nejakú vlnu na háčkovanie čiapok na jar/leto.Ďakujem veľmi pekne

monalisatko
3. feb 2012

@lucim no tie čiapky sú super. aj mňa otravuje švagor že by som mu mohla nejakú konečne urobiť, ale dospelácke sa mi nechce 🙂

monalisatko
3. feb 2012

@letuskah tá súpravička je pekná. Ja by som chcela skúsiť niečo pre novorodenca, lebo na jeseň budú rodiť 2 známe, navyše jedna z nich dvojičky 🙂

evelin116
3. feb 2012

@pooi nie nieje to narocnwe ja som tiez ine este moc nerobila..je to podobne ako ciapka navod som sem uz pridavala je o jednu alebo 2 strany naspat

evelin116
3. feb 2012

ach jaj spat som isla az o ol jednej a mala som malo vlny takze dnes pokus c.2 musim skombinovat zadny diel a sprednym aj s ruzovou.no nevadi aj tak mi mala skorej nezaspala.

evelin116
3. feb 2012

@lubinka26 ja planujem robit nieco taketo pre malu..len este navod som nenasla a asi to budem robit podla seba takze zas to budem robit mesiac 😀
ta posledna fotka je sice sukne ale ked sa na to pridaju ramienka a su uz satky tiez velni krasne

piacere
3. feb 2012

baby, odkiaľ čerpáte inšpirácie pre chlapčenské háčkované čiapky? Ja snorím už druhý deň a mám pocit, že všade sú len kvietkované pre baby 😀

evelin116
3. feb 2012

@piacere aale su aj chlapcenske..ja vacsinou googlim

deniskateniska
3. feb 2012

@piacere len zmen farby 😀 😀 a je pravda ze skoro vsetko je dievcenske ja som si vymyslela ciapky pre drobca...

lucim
3. feb 2012

@piacere tak tak chlapcenske farbicky ladiace k obleceniu a nejaku aplikaciu - auticka, bagre, lietadlo, zaplatky, stvorceky, draka, psa, ...

lucim
3. feb 2012

@monalisatko diiiky cica, vyzera, ze budem take este robit dalsie 😀

matja
3. feb 2012

tieto satocky/tunicku prave dokoncila moja mamina. Ked som bola mala, nosila som take iste.

@piacere - ja som robila ciapocky pre chlapca tak, ako ti radila @lucim
@lubinka26 - aj ja som hladala satocky, na ceskom MMB som videla viacere, len si budes musiet prisposobit dlzku

baby, robila ste niektora toto bolerko? http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=6904

monalisatko
3. feb 2012

@lucim 😀😀😀 ešte že sme na RD. Ja si niekedy pripadám jak chorá. Keď nemám v ruke háčik dlhšie jak hodinu, tak som z toho pomaly nervózna 😀 😀 😀 Dnes som ešte nespravila ani očko, lebo sú prázdniny a pri dvoch bosorkách som ešte nemala čas 😅 Teraz obedujeme a potom ideme von. Takže do večera musím abstinovať 😝
@evelin116 no tá sukňa je krásna. Možno sa inšpirujem, aj tak mám plno zbytkov 😉
@matja jéj, super tie šatočky. Na starých fotkách sú všetky dievčatká obečené v takých a podobných. Krásne sú 🙂

evelin116
3. feb 2012

@matja to bolerko tusim robila @rene82

matja
3. feb 2012

@evelin116 - dakujem, skusim jej napisat

evelin116
3. feb 2012

@matja neni zac a tusim ze aj ten navod ci ona nepisala

lussy23
3. feb 2012

@evelin116 nádherné dielka
@matja krásne

lussy23
3. feb 2012

Inak práve dnes sa idem do toho pustiť. Chcela by som robiť niečo pre mesačne dievčatko. Ake majú byť veľké? Nie sú niekde nejaké strihy?

rene82
3. feb 2012

@matja ja som ho robila, prečo?

matja
3. feb 2012

@rene82 - dakujem, poslala som ti ip, neviem si s niecim poradit 🙂

matja
3. feb 2012

@lussy23 - co konkretne chces robit pre mesacne dievcatko?

lussy23
3. feb 2012

@matja čiapku alebo svetrík

rene82
3. feb 2012

@matja poslaná ip 😉

lucim
3. feb 2012

@monalisatko jaj, zavislost? ked som citala tvoj prispevok, tak si vravim, ze hodinu? tak strasne na tom nie som .... ale prisla som z prace, odovzdala modre ciapky, vyvalila brucho a ked som si oddychla, tak som si sklamane uvedomila, ze momentalne nemam ziadnu surnu zakazku, ...a uz dumam, do coho sa pustim ..a kam mi synacik odvliekol moj peracnik s hacikmi 🙂 😉 😀

@lussy23 idem ti pohladat tabulku s velkostami ...aj miminkovske oblecky ... tu je : http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=7577#diskuse