Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

bambusko
31. okt 2008

valka, aj tu je o farbeni

http://rodina.cz/scripts/journal/journal.asp?id...

potravinarske farby by sa mali dat kupit v hocijakom hypermarkete

eriqe
31. okt 2008

Vali to normalne papuce ustrikujes a potom ich vyperies a oni splstnateju? hm asi budem musiet o tom nieco pohladat a mas nejaky navod na strikovane papucky

ma_se
31. okt 2008

no,ano vlna ked sa vyperie na 80stupnov zrazi sa...ja som raz tak dala znamej vestu bez rukavov a ona ju vyprala na 80stupnov,vznikla s toho rohozka pod nohy...tvrda a taka neviem ako by som to nazvala,ta vlna bola taka zrazena-tvrda... 😒 no vtedy sme sa nasmiali...treba aj vediet aku velikost papuc upliest,lebo ked sa vyperie tak sa to zrazi este... 😉

kili
31. okt 2008

hmm, tak to teda skúsim nejak od oka, keď sa mi bude vlniť, tak nepridám toľko..., tak hádam to nejak spravím.

dankakk
31. okt 2008

ahojte dievcata / maminy!
z casu na cas nakuknem aj k vam do tejto pletacej temy... ja svoju modelku/modela este nemam, ale skusam hackovat aj strikovat pre deticky okolo mna...
kili, teba aj tvojich sibalov obcas sledujem cez foto, a musim povedat, ze tie dietky nadherne rastu!
... no a neda mi ... ked som videla tvoj prvy pokus, strasne som sa smiala (nie vysmievala, smiala - aby si ma zle nepochopila!)... ta plutva nemala chybu! boze, kolko krat som to aj ja takto prehackovala 😀 😀 😀 ...

duskaf
31. okt 2008

eriqe, takže neexistuje , nedá sa presne napísať ako sa to vlastne naberá, len od oka?
Takže princíp je naberať od oka , aby vzniklo koleso a potom už nenaberať? A ja som tak verila, že existuje postup, niečo ako som Ti dnes ráno písala, ale asi si si to nevšimla, lebo presne v rovnakú minútu si aj ty písala správu, mohla by si sa prosím na tú moju správu pozrieť, ďakujem.

kili
31. okt 2008

dankakk
jo, vyzeralo to fakt smiešne. ešte MM hovoril, že však to nevadí, nech to nechám tak, že si to nikto nevšimne 😀 . No ja teda som radšej riskovala, že tú čiapku vyhodím a roztrihla to, ako že tak pôjdem von a predvádzať svoj výtvor 😝
duskaf, ja som teraz začala robiť a vyzerá to, že je to OK. Mám hrubšiu vlnu na ihlice 4,5-5, ale ihlicu 4 a dala som 4RO, 1r.: 3xRO, 11xKS, no a ďalej podľa návodu, len som dávala KS a nie DS, len som nedávala KS do posledného stĺpiku, z ktorého vychádza RO, aj keď podľa návodu to tam tak je.
zatiaľ mám rozdiel obvodu 2,6cm oproti vypočítanému obvodu z priemeru, čo je 8% odchylka, tak to hádam nebude vadiť.

duskaf
31. okt 2008

Kili, vyskúšam. Len si všetko zapisuj a potom z toho urobíme návod podľa ktorého to už pôjde každému.

eriqe
31. okt 2008

Taaak Duska idem na to:
1.rada - 7 retiazkovyh ociek, ktore zakoncis a
2. rada - 3 ro, 18 kratkych stlpikov
3. rada - nahadzujeme do kazdeho slpika nakonci 38 stlpikov a spojime posledne ocko s prvym cim uzavireme radu
3. rada - nahadzujeme do kazdeho 3 stlpika a opat uzavrieme radu
4. rada - nahadzujeme do kazdeho 4 stlpika a uzavrieme radu

dalej pokracujem bez nahadzovania az po koniec, dalej tie uska odmerala som si kolko cm, ma Ruty od obocia po obocie a robila presne podla tohto navodu
http://www.hackovanecepicky.wgz.cz/navody/hacko...

dankakk
31. okt 2008

😀 kili... no muzi su taki... oni by si to teda fakt nevsimli... 🙂
ja som teraz zacala pracovat na takej pestrej ciapocke pre moju neterku... baby poradte, aky obvod hlavicky ma polrocne babo? a na tej stranke, co vlozila eriqe, su uplne nadherne ciapocky... krasa!

bambusko
31. okt 2008

danka, cca 41cm

dankakk
31. okt 2008

bambusko, vdaka... akurat pozeram, ze sme z rovnakeho kraja 😉 mas nadhernu rodinku 🙂

vivere
31. okt 2008

ahojte,
bambusko, prosim ta, tak rocne babo moze mat aky obvod hlavicky? tiez by som rada urobila synovcovi ciapku, ale ten obvod... v ziadnom mojom "recepte" som nenasla 😨

eriqe
31. okt 2008

Vivere asi 45

dankakk
31. okt 2008

baby a este cosi. aku hlbku ciapocky mam spravit, teda kolko cm od stredu po okraj?

eriqe
31. okt 2008

uff, tak to musim zverat, ja som si to vzdy prirovnavala k nejakej ciapke co Rut nosi.
Tak som to zmerala a ja mam 18 cm

dankakk
31. okt 2008

🙂 eriqe vdaka, si zlata... ked dokoncim, vycapim to do albumu 😀 ... len skoda, ze nemam na kom skusat....

valka
31. okt 2008

eriqe, papucky som robila podla navodu, co mi dala mamina...pozriem a napisem postup...

ale neplsnatila som...v tom linku, co som poslala v nemcine, je aj tabulka velkosti - ze ako treba ustrikovat a ako sa to zrazi...tak vyskusam nejake velke (akoze panske) a operiem a uvidim...pri najhorsom budu detske 😀 ale zistim percento zrazania a potom to uz pojde....

kili
31. okt 2008

ročné má 45cm? Adamka som teraz merala a má 43 😅 . no aspoň mám menej roboty 😀

bambusko
31. okt 2008

kili, nase deti su asi rovnako velke 🙂 tiez mame 43cm

eriqe
31. okt 2008

no to som len tak odoka. Rut ma uz teraz 44 😅

telinka
31. okt 2008

kili...ty na to hackovanie ides nejako vedecky 😀
val...tesim sa na navod na papucky....take daco som este nevyrabala 😉

valka
31. okt 2008

takze pisem navod (foto hadam zajtra, ak manzela ukecam 🙂:
nahodime 42 ociek
1. riadok hladko
2. riadok hladko, 15. ocko obratko, 12 hladko, 13. obratko a do konca hladko (cca 6cm široke)
3. riadok hladko
4. ako 2.
ako budete strikovat, vzniknu akoby tri pasy oddelene stlpcom hladko (ostatne je taky divny vzor, ktory neviem pomenovat 😀 proste kazdy riadok hladko....
1. pas - bok, 2. pas - spodok, 3. pas - bok.
strikujete do dlzky 15 cm...potom:
1. prvých 15 ociek hladko, 12 ociek hladko, 15 ociek hladko
2. prvých 15 ociek obratko, 12 ociek hladko, 15 ociek obratko
znova opakujete asi do 9cm
na konci vzdy spletiete po 2 ocka, potom v dalsom riadku znova ....az kym neostane par ociek (8?)...tými pretiahnete priadzu a stiahnete....
no a ostava uz len zosit cast jersey...vznikne predna cast papucky
a cas na päte - teda prelozite k sebe konce a zosijete...je to neforemne, ale nosenim a pripadnou upravou sa to casom spravi, ze bude dobre sediet ta pata....
a aby som nezabudla, toto bola velkost akoze na moju nohu, ale tak sa to nosenim roztiahlo, ze su dobre manzelovi ...
tak ak nebudete filcovat, tak radsej trosku mensie, ako by sa mohlo zdat...

bambusko
31. okt 2008

valka, ten divny vzor sa vola vrubkovany zerzej 😉 mam dobry popis na papucky na 2 ihliciach, ktore sa podobaju na cizmicky, len musim prelozit z nemciny. ked budete dobre a ja uz konecne dorobim kalendar 2009, tak mozno cez vikend napisem 😀

duskaf
1. nov 2008

Eriqe, ďakujem Ti, tak to idem spárať a do tretice všetko dobré. Pri druhom pokuse som sa naučila háčkovať, aj keď som si myslela, že to viem a teraz mi už snáď aj čiapka vznikne.

telinka
1. nov 2008

duska 🙂 😉 😅

telinka
1. nov 2008

teda ma to hackovanie chytilooooo 🙂 akurat sa ma maojqa anuska nesmelo spytala ci sa mienim vratit aj k ihliciam...ci jej ten rozrobeny sveter aj niekedy dorobim 😅

duskaf
1. nov 2008

Kamarátky zlaté, ešte jednu radu by som potrebovala. Ke´d sa blížim ku koncu riadku, nie som si celkom istá, kde presne je koniec, ako to vy robíte, hneď vidíte to posledné očko? Alebo robím chybu tam, kde začínam?
Ja som už skončila naberanie a teraz mám ísť stále dookola, ale neviem, či každý riadok začať troma retiazkovými očkami, alebo hne´d robím krátky stĺpik, možno že kvôli tomu zlému začiatku riadka, potom nie celkom dobre vidím koniec riadka. Poraďte mi prosím.

telinka
1. nov 2008

duska mna tu baby tak naucili ze ked pletiem kratke stlpiky tak na zaciatku kazdeho riadku upletiem 2 retiazkove ocka ako nahradu za ten ks a ked pletiem ds tak tie retiazkove ocka urobim 3 a tam ti vznikne schodik , ktory je viditelny a ked koncim tak posledny stlpik spojim s tymi prvymi retiazkovymi ockami

teda ja to prve ocko ktorym zacinam neratam , ak by som ho ratala tak na ks su tie ocka 3 a na dlhy 4...dufam ze som to zrozumitelne napisala 😅