• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pletieme a háčkujeme pre detičky

7. apríla 2017 
17. feb 2012 o 14:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babule potrebujem uhackovat zvieratko,nemate nejake overene navody?Nemam cas hladat pomooc :wink:
17. feb 2012 o 14:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucia32 ahoj. nemáš náhodou na predaj aj vlnu TERKA od Nitrárna, čierno-biela č. 3042 tuším? potrebovala by som súrne 2 klbká
17. feb 2012 o 16:12  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Idem sa pochvalit s novym prirastkom, tentoraz pre mna :slight_smile: Kvietok som sa snazila sice podla jedneho navodu, ale nakoniec z toho vznikla vlastna vyroba :slight_smile:
17. feb 2012 o 16:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
Dobry den kocky, ja sa tiez pokusam hackovat mojej dcerke, zatial z vlny co mam doma, kupovala som asi len dva krat a poradit u nas v galanterke nevedia vobec. Preto prosim o radu tu, chcela by som vlnu nejaku na ciapocku na jar,nie taku chlpatu ako klasicka vlna na pletenie, ale nieco take priadzove /neviem kde som citala ci s akrylom ci bez akrylu/ taka co sa tak nezmolkuje nechlpi. To je ta camila? Dakujem za rady. A kde kupujete vlny vy? Vacsinou je velmi vysoke postovne tak to sa mi moc neoplati...
17. feb 2012 o 17:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bamarama82 praveze bez akrylu lebo ten hreje, bud camilu ako si pisala alebo catania, nela, a ktovie ake este, pytaj bavlnu :wink: cez net sa oplati ked toho beries vias, kvoli jednemu klbku sa fakt kvoli postovnemu neoplati
17. feb 2012 o 17:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@letuskah dakujem za radu. no u nas v galanterke nevie poradit ani prd.... a tie ceny odpadavam. na jednej stranke som videla postovne cca 4.50 to je chore... keby som brala take 4, 5 klbiek ani tak sa neoplati
17. feb 2012 o 17:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bamarama82 hej niektori do toho zaratavaju zrejme postovne z marsu... ved ked ti v galanterke nevedia poradit tak tu sa popytaj a tam chod uz s jasnym cielom, ono zase z netu objednavat nie je na 100perc lebo ked tie veci nepoznas je lepsie si to najskor omakat.
17. feb 2012 o 17:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@letuskah no vyskusam, u nas je otras predavacka...a v susednom mestne su zas ceny ako vy pisete z marsu. kolko stoji asi klbko tej camily?
17. feb 2012 o 17:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bamarama82 to neviem, ja som kupovala min rok jedno ci dve odvtedy som nekupovala
17. feb 2012 o 17:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Krásný večer všem, v pondělí nebo úterý bude odcházet balík na Slovensko, platí se pouze Slovenské poštovné. Příze můžete vybírat i objednat zde: http://hackovane-cepicky.freepage.cz/ (stačí uvést do poznámky "Na Háčiku" nebo kontaktovat Ivanku J. ), více o podmínkách spolupráce a dodání zde: http://nahaciku.blogspot.com/ :dizzy_face: Těšíme se na Vás :slight_smile: Rádi Vám poradíme :wink:
17. feb 2012 o 18:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No hackovacie pokusy uspesne - sova hotova :wink: farebne taky priemer, ale som hrda, ake je to kvalitne urobene - rovnomerne stehy, spojenie ociek rovne ako podla pravitka - nic neuteka, no parada... tak idem zasa skusat kvetinu :sunglasses:
17. feb 2012 o 18:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (7)
babulky nemate navod ako uštrikovať kvietok?taky napr ako sa dava na čiapky hačkovane len by sa dal uštrikovať :slight_smile:
17. feb 2012 o 19:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reiva prekrásne vecičky
17. feb 2012 o 19:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adrika79 krásna sovička
@marianna_c_ krása
17. feb 2012 o 19:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mariana0915 ja by som ustrikovala lupene a stred a zosila alebo ruzu tak ze nahodis vela ociek a kazde druhe rozstrikujes, spravis to cca 5cm vysoke, stocis a zosijes
a tu su aj navody len to treba preklikat http://www.knittingpatterncentral.com/directory/flowers.php
17. feb 2012 o 20:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@letuskah dakujem ale ja by som chcela uplne jednoduchy :slight_smile:
17. feb 2012 o 20:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lussy23 ďakujem :slight_smile:

Baby, chcem sa opýtať ako by vyzerala čiapočka štrikovaná na 4 ihliciach? Bol by tam spoj? Štrikujem totiž čiapočky na dvoch ihliciach a vzadu to len spojím zháčkovaním okrajových očiek (z rubovej strany) a nepáči sa mi tam ten spoj. Mám upliesť bábätkovskú súpravičku jednej mojej kamoške, aby to nejak vyzeralo. Bolo by to krajšie uštrikované na tých 4 ihliciach? Je to asi to isté, len očká sú prerozdelené rovnomerne na 4, či? ďakujem za radu
17. feb 2012 o 21:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reiva hej. keď to štrikuješ na 4+1, tak tam nemáš žiadny spoj, lebo ideš stále dookola. je to rovnaké, ako na kruhových ihliciach, len tie majú moc dlhý "kábel"
17. feb 2012 o 21:19  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rene82 Čo znamená 4+1? Čiže 5 ihlíc? Tak ešte na 4 si to viem predstaviť, ale štrikovať na 5? Uff :stuck_out_tongue_closed_eyes: Musím pozrieť nejaké video.
17. feb 2012 o 21:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reiva ono je to normálne 5 ihlíc. na 4 máš rozložené očká a s tou 5-tou to štrikuješ - preberáš očká
17. feb 2012 o 21:29  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rene82 No to si musím vyskúšať, znie to zaujímavo. Je to technicky náročnejšie? A ihlice kúpim v galantérke? Tam kde vlnu? Koľko stojí cca 1?
17. feb 2012 o 21:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte :slight_smile: mozete mi prosim poradit ako robit tu zakladnu placku na ciapku ked ju chcem len z dlhych stlpikov? som zaciatocnicka, robila som zatial tu placku z dvakratnahodenych dlhych stlpikov a ked to robim rovnako ale len z klasickych dlhych tak sa mi to nejako moc rozsiruje..alebo to zalezi aj od hrubky vlny?
17. feb 2012 o 21:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lussy23 Dakujem :wink:
17. feb 2012 o 22:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reiva je to narocnejsie, kym prides na to, ako to chytit, ale potom to uz ide... Ja som teraz kupila balenie 5 kusov c 3 za 2,10 eura. ja tak pletiem ponozky...
17. feb 2012 o 22:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adrika79 Ďakujem :slight_smile: na ponožky si ešte netrúfam, ale tie čiapočky by som skúsila aj týmto spôsobom. Cenová relácia teda celkom ujde.
17. feb 2012 o 22:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reiva hej, je to tak okolo 2 eur. je to balenie 5 ks. oni sú také kratšie a oba konce majú špicaté, aby sa dalo ísť dookola. a nezabudni kúpiť veľkosť podľa vlny, lebo aj tam sú veľkosti :wink:
je to jednoduché, len najprv sa ti budú pliecť pod ruku tie "odložené" vidlice, s ktorými akurát neštrikuješ takže si na to treba zvyknúť
18. feb 2012 o 10:02  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@brumca ja som len zaciatocnik 3 tyzdnovy, hadam ti baby poradia viac... mne sa to tiez rozsirovalo, zalezi od vlny, aj ako pevno hackujes ... aj od navodu :slight_smile: mas ten klasicky, ze v 1.riadku 18 stlpikov, v 2 riadku rozhackujes kazdy druhy, v 3.riadku 3, v 4.stvrty... az do tolko cm, kolko potrebujes - to jest obvod hlavicky delene 3,14... potom uz nepridavas, len hackujes tolko, kolko ti ostalo v poslednom pridavanom riadku...
mne osobne nevyhovuje tych 18 stlpikov - napr z Camily davam len 14... ale ako som na to prisla, ked sa to velmi rozsiruje az vlni, tak mas vela ociek....
18. feb 2012 o 11:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@brumca do základného krúžka urobíč 3 RO ako náhradu prvého DS, potom dáš ešte 17 DS. dokopy 18 DS. v druhom riadku rozháčkuješ každé druhé na 2, tz, že háčkuješ, 1,2,1,2,1,2....
v treťom rozháčkuješ každý tretí, tz, že háčkuješ 1,1,2,1,1,2,...
vo štvrtom každý štvrtý 1,1,1,1,2,1,1,1,2,.... a tak ďalej po požadovaný priemer placky. potom už nepridávaš, len si treba dať pozor, aby si omylom očko pri ukončovaní riadku.

a inak to rozháčkovanie na 2 je vždy v tom predchádzajúcom rozháčkovanom očku. to je taká pomôcka, že to robíš správne.

tak veľa zdaru:slight_smile:
18. feb 2012 o 12:01  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rene82 No som zvedavá ako sa mi to podarí na 4 ihliciach :sweat_smile: Ty sa už asi ani nepozeráš, keď pletieš :grinning: máš to v oku a rukách :grinning: :grinning: :grinning:
18. feb 2012 o 13:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok