Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

lucia32
17. feb 2012
tunylyk
17. feb 2012

babule potrebujem uhackovat zvieratko,nemate nejake overene navody?Nemam cas hladat pomooc 😉

rene82
17. feb 2012

@lucia32 ahoj. nemáš náhodou na predaj aj vlnu TERKA od Nitrárna, čierno-biela č. 3042 tuším? potrebovala by som súrne 2 klbká

marianna_c_
17. feb 2012

Idem sa pochvalit s novym prirastkom, tentoraz pre mna 🙂 Kvietok som sa snazila sice podla jedneho navodu, ale nakoniec z toho vznikla vlastna vyroba 🙂

bamarama82
17. feb 2012

Dobry den kocky, ja sa tiez pokusam hackovat mojej dcerke, zatial z vlny co mam doma, kupovala som asi len dva krat a poradit u nas v galanterke nevedia vobec. Preto prosim o radu tu, chcela by som vlnu nejaku na ciapocku na jar,nie taku chlpatu ako klasicka vlna na pletenie, ale nieco take priadzove /neviem kde som citala ci s akrylom ci bez akrylu/ taka co sa tak nezmolkuje nechlpi. To je ta camila? Dakujem za rady. A kde kupujete vlny vy? Vacsinou je velmi vysoke postovne tak to sa mi moc neoplati...

letuskah
17. feb 2012

@bamarama82 praveze bez akrylu lebo ten hreje, bud camilu ako si pisala alebo catania, nela, a ktovie ake este, pytaj bavlnu 😉 cez net sa oplati ked toho beries vias, kvoli jednemu klbku sa fakt kvoli postovnemu neoplati

bamarama82
17. feb 2012

@letuskah dakujem za radu. no u nas v galanterke nevie poradit ani prd.... a tie ceny odpadavam. na jednej stranke som videla postovne cca 4.50 to je chore... keby som brala take 4, 5 klbiek ani tak sa neoplati

letuskah
17. feb 2012

@bamarama82 hej niektori do toho zaratavaju zrejme postovne z marsu... ved ked ti v galanterke nevedia poradit tak tu sa popytaj a tam chod uz s jasnym cielom, ono zase z netu objednavat nie je na 100perc lebo ked tie veci nepoznas je lepsie si to najskor omakat.

bamarama82
17. feb 2012

@letuskah no vyskusam, u nas je otras predavacka...a v susednom mestne su zas ceny ako vy pisete z marsu. kolko stoji asi klbko tej camily?

letuskah
17. feb 2012

@bamarama82 to neviem, ja som kupovala min rok jedno ci dve odvtedy som nekupovala

nella0305
17. feb 2012

Krásný večer všem, v pondělí nebo úterý bude odcházet balík na Slovensko, platí se pouze Slovenské poštovné. Příze můžete vybírat i objednat zde: http://hackovane-cepicky.freepage.cz/ (stačí uvést do poznámky "Na Háčiku" nebo kontaktovat Ivanku J. ), více o podmínkách spolupráce a dodání zde: http://nahaciku.blogspot.com/ 😵 Těšíme se na Vás 🙂 Rádi Vám poradíme 😉

adrika79
17. feb 2012

No hackovacie pokusy uspesne - sova hotova 😉 farebne taky priemer, ale som hrda, ake je to kvalitne urobene - rovnomerne stehy, spojenie ociek rovne ako podla pravitka - nic neuteka, no parada... tak idem zasa skusat kvetinu 😎

mariana0915
17. feb 2012

babulky nemate navod ako uštrikovať kvietok?taky napr ako sa dava na čiapky hačkovane len by sa dal uštrikovať 🙂

lussy23
17. feb 2012

@reiva prekrásne vecičky

lussy23
17. feb 2012

@adrika79 krásna sovička
@marianna_c_ krása

letuskah
17. feb 2012

@mariana0915 ja by som ustrikovala lupene a stred a zosila alebo ruzu tak ze nahodis vela ociek a kazde druhe rozstrikujes, spravis to cca 5cm vysoke, stocis a zosijes
a tu su aj navody len to treba preklikat http://www.knittingpatterncentral.com/directory...

mariana0915
17. feb 2012

@letuskah dakujem ale ja by som chcela uplne jednoduchy 🙂

reiva
17. feb 2012

@lussy23 ďakujem 🙂

Baby, chcem sa opýtať ako by vyzerala čiapočka štrikovaná na 4 ihliciach? Bol by tam spoj? Štrikujem totiž čiapočky na dvoch ihliciach a vzadu to len spojím zháčkovaním okrajových očiek (z rubovej strany) a nepáči sa mi tam ten spoj. Mám upliesť bábätkovskú súpravičku jednej mojej kamoške, aby to nejak vyzeralo. Bolo by to krajšie uštrikované na tých 4 ihliciach? Je to asi to isté, len očká sú prerozdelené rovnomerne na 4, či? ďakujem za radu

rene82
17. feb 2012

@reiva hej. keď to štrikuješ na 4+1, tak tam nemáš žiadny spoj, lebo ideš stále dookola. je to rovnaké, ako na kruhových ihliciach, len tie majú moc dlhý "kábel"

reiva
17. feb 2012

@rene82 Čo znamená 4+1? Čiže 5 ihlíc? Tak ešte na 4 si to viem predstaviť, ale štrikovať na 5? Uff 😝 Musím pozrieť nejaké video.

rene82
17. feb 2012

@reiva ono je to normálne 5 ihlíc. na 4 máš rozložené očká a s tou 5-tou to štrikuješ - preberáš očká

reiva
17. feb 2012

@rene82 No to si musím vyskúšať, znie to zaujímavo. Je to technicky náročnejšie? A ihlice kúpim v galantérke? Tam kde vlnu? Koľko stojí cca 1?

brumca
17. feb 2012

ahojte 🙂 mozete mi prosim poradit ako robit tu zakladnu placku na ciapku ked ju chcem len z dlhych stlpikov? som zaciatocnicka, robila som zatial tu placku z dvakratnahodenych dlhych stlpikov a ked to robim rovnako ale len z klasickych dlhych tak sa mi to nejako moc rozsiruje..alebo to zalezi aj od hrubky vlny?

adrika79
17. feb 2012

@lussy23 Dakujem 😉

adrika79
17. feb 2012

@reiva je to narocnejsie, kym prides na to, ako to chytit, ale potom to uz ide... Ja som teraz kupila balenie 5 kusov c 3 za 2,10 eura. ja tak pletiem ponozky...

reiva
17. feb 2012

@adrika79 Ďakujem 🙂 na ponožky si ešte netrúfam, ale tie čiapočky by som skúsila aj týmto spôsobom. Cenová relácia teda celkom ujde.

rene82
18. feb 2012

@reiva hej, je to tak okolo 2 eur. je to balenie 5 ks. oni sú také kratšie a oba konce majú špicaté, aby sa dalo ísť dookola. a nezabudni kúpiť veľkosť podľa vlny, lebo aj tam sú veľkosti 😉
je to jednoduché, len najprv sa ti budú pliecť pod ruku tie "odložené" vidlice, s ktorými akurát neštrikuješ takže si na to treba zvyknúť

adrika79
18. feb 2012

@brumca ja som len zaciatocnik 3 tyzdnovy, hadam ti baby poradia viac... mne sa to tiez rozsirovalo, zalezi od vlny, aj ako pevno hackujes ... aj od navodu 🙂 mas ten klasicky, ze v 1.riadku 18 stlpikov, v 2 riadku rozhackujes kazdy druhy, v 3.riadku 3, v 4.stvrty... az do tolko cm, kolko potrebujes - to jest obvod hlavicky delene 3,14... potom uz nepridavas, len hackujes tolko, kolko ti ostalo v poslednom pridavanom riadku...
mne osobne nevyhovuje tych 18 stlpikov - napr z Camily davam len 14... ale ako som na to prisla, ked sa to velmi rozsiruje az vlni, tak mas vela ociek....

rene82
18. feb 2012

@brumca do základného krúžka urobíč 3 RO ako náhradu prvého DS, potom dáš ešte 17 DS. dokopy 18 DS. v druhom riadku rozháčkuješ každé druhé na 2, tz, že háčkuješ, 1,2,1,2,1,2....
v treťom rozháčkuješ každý tretí, tz, že háčkuješ 1,1,2,1,1,2,...
vo štvrtom každý štvrtý 1,1,1,1,2,1,1,1,2,.... a tak ďalej po požadovaný priemer placky. potom už nepridávaš, len si treba dať pozor, aby si omylom očko pri ukončovaní riadku.

a inak to rozháčkovanie na 2 je vždy v tom predchádzajúcom rozháčkovanom očku. to je taká pomôcka, že to robíš správne.

tak veľa zdaru🙂

reiva
18. feb 2012

@rene82 No som zvedavá ako sa mi to podarí na 4 ihliciach 😅 Ty sa už asi ani nepozeráš, keď pletieš 😀 máš to v oku a rukách 😀 😀 😀