• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pletieme a háčkujeme pre detičky

1. decembra 2016 
21. feb 2012 o 10:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucim to je taká vlna - volá sa terka a je od českej Nitrárni
21. feb 2012 o 10:24  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
21. feb 2012 o 10:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evelin116 to je nákrčník :slight_smile:........................ ale jde to i jako sukénka ...
jedno hladce, jedno obrace (na kruhové jehliici - počet oček byl 112), po výšce 12 cm jsem uzavřela krátkými sloupky a udělala "sukénku" , v tomto případě do* jednoho očka 2 dlouhé sloupky, vynechat 3 očka a zase dva dlouhé sloupky, takto 5x, pak do jednoho oka 2 dl. sloupky + řet. oko + 2 dlouhé sloupky , vynechat 3 očka * a zase opakovat od hvězdičky ............ postusně pak rozšiřovat, mně stačilo ve 3. řadě vzorečku namísto prostředních 2dl. sloupků udělat zase 2dl.sl, řet. oko a dva dlouhé sloupky.............. (záleží ale na velikosti a vaší fantazii)
21. feb 2012 o 10:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@iloha no dlho som vahala co to vlastne je...trapas :sweat_smile: no s takimi ihlicami som este nerobila..ale dakujem
21. feb 2012 o 10:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@deniskateniska ja objednávam od tejto tety z MMB http://www.mimibazar.sk/bazar.php?strana=7&album=158442
z vln nako má k dispozicii: Jeans, Safari, Lame,Super Inci, Serin, Hosgeldin, Astra, Saten, Baby, Bebematic a bol ešte Colormatik
na tejto stranke si ich môžte kuknúť lebo nemá vštko v bazariku: http://nako.com.tr/
Stači jej napisat je velmi prijemná a ustretova.

Ja si myslím že to nako je kludne aj taká jarna, hlavne tie detské vlny bebematic, lolipop.
Inak krásna a velmi prijemná na dotyk je tá bambusova hoselding. je to užasná vlna a tá je určite vhodná a leto. ja som minula 1,5klbička na svetrik cca 74vel.

@rene82
21. feb 2012 o 11:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lucim dakujem :slight_smile: kludne sa inspiruj :slight_smile:
21. feb 2012 o 13:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evelin116 krásna
@iloha to je nádherné
@lucim krásnučká
21. feb 2012 o 16:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby ako robíte tie čiapky, ktoré vyzerájú ako zvieratko?
21. feb 2012 o 16:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja klasicky normalnu ciapku, len si vymyslim zvieratko - napr. macka a usijem nos a papulku a uhackujem maly kruh na ocka a uska kruh a nasijem.... a nasla som aj anlepovacie oci, tak sa daju aj take...
21. feb 2012 o 17:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lussy23 napr. moj najnovsi vytvor
21. feb 2012 o 17:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (10)
@adrika79 takže to tam môžem našiť aj nejaké gombíky? mám také, čo vyzerajú ako oči.
21. feb 2012 o 18:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucim ďakujem v mene malej modelky :wink: No ja mám tie za 5,50 €. Sú fakt super. Dnes som spravila Lise na modrú čiapku velikýýýýý brmbolec. Zajtra odfotím. Pred chvílkou som sa pustila do minnie sukničky pre Lisu, tak budem mať na pár dní robotu :slight_smile: Ešte som medzi tým niektorý deň spravila čiapočku pre miminko a ešte chcem k nej svetrík. A to všetko 2x, lebo známa čaká dvojičky, ale až v septembri, čiže to má čas :slight_smile:
21. feb 2012 o 19:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja akurát pracujem na ruksačiku. len neviem, ako mám vymyslieť ten vrch, či len sťahovať ako batôžtek, alebo normálne takú "klapku" ako aktovka. a tiež neviem, ako na remienka. či napevno jednu dĺžku, či lepšie dáko na "naštelovanie". tak teraz sa hrám :wink: a ešte ma čaká bolerko pre dospelú ženu, fú, to bude roboty.
21. feb 2012 o 20:08  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lussy23 Podla mna kludne gombiky - dokonca aj take obycajne cierne a ine gombiky podla mna vyzeraju dobre...
21. feb 2012 o 21:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rene82 Ja teraz robim sal pre seba - k ciapke, ako suprava, ato je taka nuda, ze pomedzi to robim zvieratkovske ciapocky - to ide rychlo a to ma inspiruje... ale ten sal.... brrr... :(
tiez sa chystam na bolerko mojej 3 rocnej dcerke...
21. feb 2012 o 21:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adrika79 ja som teraz behom týždňa urobila 2 šály (cca 160 cm) a 2 čiapky - na dospelú. tiež ma to nudilo, ale išlo to vcelku rýchlo. aj foto som tu mala
tak veľa zdaru :slight_smile:
21. feb 2012 o 22:19  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rene82 Videla som, krasa :D ja to robim z ztenkej vlny Color, je krasna, velmi sa mi paci, ale tenka, tak to ide pomaly - ale mozno je to tym, ze stale su deti chore, takze uhackujem 4 - 5 riadkov a odbieham, lebo raz kasle jedno raz druhe... vcera vecer som potiahla vkuse hodinu, tak toho pribudlo :D
22. feb 2012 o 07:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky... Najlespia stranka je www.garnstudio.com
Ja som z tej stranky uplietla par peknych veci.... stranka nako.com.tr je samozrejme v turectine a kto po turecky nevie, ma smolu... :grinning: ... Na pozretie modelov stai kliknut na modeller ve trendler a je tam pekne povysvetlovane aky typ vlny bol pouzity a cislo ihlic, na ake rocne obdobie je to urcene a ci je to pre zeny alebo pre muzov... Vsetko türkçe....
Na tej stranke garnstudio je viacero jazykov, pred par mesiacmi pribudla aj cestina... skuste :slight_smile:
22. feb 2012 o 08:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pensadorcallisto ja tierz odtial vel robim, teda zatial len dva kusy dokoncene a treti na ceste ale stale som tam vlezene :grinning: teda na tom garnstudio, po turecky ma to moc netaha strikovat :grinning:
22. feb 2012 o 08:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nie nie nie... Hore bv_alexandra pridala link stranky www.nako.com.tr
Tak ta je turecky... Garnstudio je anglicky, cesky, nemecky, taliansky atd...... :wink:
22. feb 2012 o 08:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucim ďakujem :slight_smile:
22. feb 2012 o 09:15  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Pokus o kvetinu - teraz nieco romanticke pre maminku - a k tomuto nie a nie sa donutit dorobit salik.... :confounded:
22. feb 2012 o 13:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (10)
babulky jedna otazočka podla čoho viete kolko očiek pre aku velkosť???? ja som stale jelen :frowning2: alebo dajte svoje tabulky podla ktorych vy robite počet očiek:slight_smile: dufam ,že som to zrozumitelne napisala :pensive: :pensive: :pensive: :pensive:
22. feb 2012 o 14:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mariana0915 ja si robim vzor a preratam podla toho kolko cm mi treba
22. feb 2012 o 15:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adrika79 kránsučké
22. feb 2012 o 16:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mariana0915 na háčkovanie - čiapky je jednotný postup, len sa rozširuje podľa potreby do x rad a potom nepridávaš. pri štrikovaní je najlepšie si urobiť vzor, alebo na vlne aj býva naznačené, že 10x10 cm koľko očiek tuším
22. feb 2012 o 18:14  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
niekto chcel návod na "reklík" pre bábätko, taký ten prekladaný svetrík. tak som našla tento návod http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=7326
22. feb 2012 o 20:49  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rene82 jej to je peknucke, svagrovci budu mat male v lete tak porobim, uz mam svetrik vyhliadnuty a ciapocku tak este aj toto prihodim :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
22. feb 2012 o 21:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Pekný neskorý večer. Chcela by som objednať vlny z VLNIKY , počula som dobré referencie a vraj majú aj dobré ceny, mate niektorá skúsenosti s ich vlnami ? ak by som objednavala, môžte sa pridať, ak by sa toho nazbieralo dosť, bola by aj zlava a dobra cena, čo vy na to? Poteším sa každej referencii na ich priadze http://www.prizevlnika.cz/
určite ma zaujala mäkkučká rachel, mam z nej čiapku, teda malá a je úžasná, potom bambulkova maxi teddy, či volanova carmen, dalej bavlnena Lemon, niečo ako camilla a určite by ich bolo ovela viac...len som si urobila prestavku medzi účtovníctvom a už sa v tom veziem :D
22. feb 2012 o 23:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok