Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

lucia32
24. feb 2012

Čísla farieb sú 80430 a každe dalšie o 1 číslo viac, stačí označiť 0,1,2,3,4,5,6,7,8,9 a 80440 je posledná...

to NAKO som myslela NAKO Baby

adrika79
24. feb 2012

@marianna_c_ no fakt super tip, vdaka :d vyzera to nadherne :D akurat ze si asi musim kupit hrable :D nakolko ich doma nemame :D :D :D

ellysa
24. feb 2012

@lucia32 to lolipop je 100 g? a aká je to cena?

letuskah
24. feb 2012

@evelin116 no to zavisi od toho naco ti to je, ja som robila len s jednou a vidi sa mi to dost teple a teraz robim ciapku kde sa pleties tromi farbami a tam uz je to hrubsie lebo sa prelinaju a je to dost hrube, teda podla mna

letuskah
24. feb 2012

@lucia32 tie su krasne dokelu 😠

letuskah
24. feb 2012

@marianna_c_
@adrika79 ved to sa da v pohode strikovat akurat musis mat hrube ihlice a strikujes tam a spat stale hladko... a akoze nemas hrable doma c c c 😀

lubinka26
24. feb 2012

@lucia32 dakujem pekne. je to lolipop od NAKA 🙂

evelin116
24. feb 2012

@letuskah dik uz som aj tak zacala obycajne..bolo to moc hrube dvojmo

marianna_c_
24. feb 2012

@letuskah kedze ja strikovat neviem toto najst bola pre mna vyhra 🙂))) 😀 a mame doma take stare drevene hrable, tak mi dalo najprv zabrat ich ocistit, ale potom ta robota bola supeeeeer...vysledok este odfotim 🙂

letuskah
24. feb 2012

@marianna_c_ no podla toho videa to vyzera dost tazko, teda ze sa to zle ro bi

adrika79
24. feb 2012

@letuskah no sorry, ale v panelaku? :D akurat tak hrablicky do piesku.... :D

lucia32
24. feb 2012

@ellysa Lolipop od NAKA 230m/100g, 100% akryl, ihlice číslo 4-4,5. Cena za klbko je 2,50 €, pre kočky konikove samozrejme bude zľava...

letuskah
24. feb 2012

@adrika79 my uz tusim ani tie nemame, sme polamali, budem musiet vybavu dokupit kym zacne sezona 😀

inak som dokoncila ciapku, je krasna, ale mala, takze odfotim, hodim foto a potom vyparam a snad este tuto zimu ponosime 😅

bv_alexandra
24. feb 2012

@lucia32 lucia a odkial vy objednávate? 😉
baby tu je čiapočka čo som dnes urobila malému sice ju už dlho neponosi ale navdí. 🙂 je to tá vlna NAKo lolipop

nikuska4
24. feb 2012

konečne prvá jarná čiapočka 😀
a ešte jedna hrubšia 😉

lucia32
24. feb 2012

@bv_alexandra na živnosť od distributora vlny 🙂

gucz
24. feb 2012

@lucia32 môžem sa spýtať, koľko klbiek je treba na taký detský svetrík? číslo 98 napríklad? myslím tú vlnu nako, tam na tej ich stránke vidím 200g pod znakom svetra, nieje to málo?

lussy23
24. feb 2012

@bv_alexandra zlatučký chlapček a akú má krásnu čiapku🙂
@nikuska4 krásne čiapky, aj modelka🙂

lussy23
24. feb 2012

@lubinka26 nádherné vecičky pre krásn princezničku🙂

bv_alexandra
24. feb 2012

@gucz určite to nie je málo pretože ja som z colormatiku uplietla šál ktorý mál 1,2m a široky tiež dosť a minula som asi 250g 😉 tá vlna má velmi dobru spotrebu videla som to aj na čiapočke že som minula uplne min. 😉

letuskah
24. feb 2012

no tu je ten moj svetovy vytvor, nejak to chytilo do zlta moc 😝

nikuska4
24. feb 2012

@lussy23 dik,už mi nechce pozovat pri fotení 😀 😀 😀

bv_alexandra
24. feb 2012

@gucz cez vikend by som chcela zbuchat malemu sveter tak´ti dam vedieť aku sme mali spotrebu. len musim ešte dorobit dcére bolerko, lebo ma už zožuje. Stale pomedzi to niečo ešte štrikujem a nevie sa ho už dočkat 😀

adrika79
24. feb 2012

@lucia32 Asi som prehliadla, alemne sa ta stranka otvorila v nejakom cudzom jazyku - turecky? 😵 odkial to objednavas ty? vdaka.a

lussy23
24. feb 2012

@letuskah krásne

lubinka26
24. feb 2012

@lucia32 a este by som chcela doplnit, ze boli robene podla navodu z drops-u 😉
keby mal niekto zaujem http://www.garnstudio.com/lang/cz/pattern.php?i...

lucim
25. feb 2012

@lucia32 ta lolipop sa mi coraz viac paci ...
@bv_alexandra ma moc inspiruje, ze z nej musim nieco umotat
ked objednas, hod, ktore odtiene si vybrala, nieco pojde aj ku mne ... a aj ten hacik 3 k tomu, co som zlomila v zasuvke 😝 😉
@letuskah supeeeeeeeeer 🙂 🙂 🙂
@nikuska4 sikulka, 🙂

rene82
25. feb 2012

robila som 2 rovnaké bekovky pre dvojičky foto jednej (dáko som ostatné zmazala, musím odfotiť znovu)

rene82
25. feb 2012

foto som zabudla 😅

letuskah
25. feb 2012

@rene82 fiha pekna.
ja som dnes mlademu prerobila capicu co mal k tomu kostymu, tiez chcel silt ale dako divne to vyzeralo a padalo mu to tak som to zrusila, len som ju stiahla a predlzila lebo mal usi v lufte a ten vetrisko co fukal mu ju odfukoval. uz by to malo byt OK