Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

adrika79
28. feb 2012

@lucia32 Stramka nefunguje, chcela som omrkat, lebo mas krasne veci.... 😕

evelin116
28. feb 2012

@adrika79 je krasny ten co si sem pridala link..ale nadres sa na tom ten vzorkukam dlho a chystam sa na neho..len budes potrebovat o nieco viac vlnyako na obyc.vzor.a s hrablami to mas raz dva to sa mo paci

adrika79
28. feb 2012

@evelin116 ktory link?
aj ja sa chystam na ten sal s hrablami, len si musim zohnat hrable :D ale mam v zalohe ihlice c.10... 🙂

letuskah
28. feb 2012

normalne treba zalozit pozicovnu hrabli 😀 😀 😀 😀

evelin116
28. feb 2012

@adrika79 vsak co si sa pytala co je to za vzor

lucia37
28. feb 2012

Dievcence pridavam nejake svoje prvotiny, som zatial este len amater. Ale trenujem poctivo. Neskutocne ma zo chytilo 🙂To fialove je ciapocka a kabelka pre jednu malu slecnu. A tie svetriky som jeden hackovala, jeden strikovala.

adrika79
28. feb 2012

@letuskah No veru hej... V obchode na mna tak cudne pozerali, ale hrable nemali.... 😉 tak hadam na jar...

adrika79
28. feb 2012

No a dalsia otazka - kto uz robil toto? Vyzera to akoby robene z inej strany....
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/laruska/albu...

baskaj
28. feb 2012

@evelin116 ďakujem, si poklad! 😵

lucim
28. feb 2012

babulky, zase nadherne vecicky, potom vas zase pochvalim, poklikam, ale tvrdne mi bruso, tak idem hore pupkom na gauc a po par dnoch hacik do ruky. (dnes som robila z deky navliecky na vankusiky do detskej) 🙂

julianka777
28. feb 2012

moje posledne 🙂aj s kvetinkou na ciapocku 🙂

lucia32
28. feb 2012

@adrika79 zrejme musíš byť prihlasená na FB, je to verejný album, mne to idee aj ked som odhlasená...
@lucim ľažkať a hore nôžky

lenkalela
28. feb 2012

ahojte babulky,ja som tu tak dlho nebola ,,nejako som nemala chut ani naladu na nic ,ale uz som spat medzi vami s novou capickou 🙂 asi este na nu usijem nejaku kvetinku ..no uvidime

lucim
28. feb 2012

@adrika79 http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=1853 paci sa navod ...
@lenkalela prave taku prvu umotala a ako sikovne, krasne ti a siltik stoji 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

a dakujem za pochvaly, to, ze som stihla 2 ciapky za vecer bol rekord, ale aplikacie som prisivala na dalsi den, za normalneho svetla. 🙂
a uz tu zase nie som... 😝

adrika79
29. feb 2012

@lucim Vdaka :D cmuk 😲

monalisatko
29. feb 2012

@bv_alexandra no velikánska šikulka si. Aj mňa ste včera nakazili tou pumou a aj ja som ju urobila a teraz dorábam čiapku, na ktorú ju prišijem 🙂 No a ešte neviem koho bude 😀 😀 😀

monalisatko
29. feb 2012

@lucim no pekne oddychuj, lebo ešte má malá Terezka kopu času 🙂 Aj ja ďakujem za ten link na tú bekovku, lebo staršej chcem takú spraviť, ale nejak som sa nemala na hladanie návodu 😅

evelin116
29. feb 2012

@julianka777 jej ako si robila tu kvetinu?

monalisatko
29. feb 2012

tak pridávam aj ja moju pumovú, a prisahám, že som najviac trpela pri prišívaní pumy. Nejak mi nechcela stáť tak, ako som si to predstavovala. No ale vyhrala som ja, hoci aj tak nejak divne skáče 😅 😅 😅 Lisa bola moja modelka, lebo tu nik iný nie je a jej je velká 😀

julianka777
29. feb 2012

@evelin116 podla tohto navodu:http://zcdl.blogspot.com/2010/08/organza-kvet-postup.html

julianka777
29. feb 2012

a tu este zopar malickosti na ciapocky 🙂

letuskah
29. feb 2012

@monalisatko puma olympionik 😀
baby ale chapete ze mi chyba asi stvrtina klbka aby som dokoncila svetrik??? mozno ani tolko nie, par riadkov, a potom ze preco sa mi tu kopi vlna

evelin116
29. feb 2012

@julianka777 aha uz som to az kukala a zabudla som na to

monalisatko
29. feb 2012

@letuskah 😀 😀 😀 to si vystihla 😀 😀 😀 Inak, bol tu sestrin syn a hneď ju zhabal a vraj či neskúsim aj adidas 😀 😀 😀

letuskah
29. feb 2012

@monalisatko mas odberatela 🙂

monalisatko
29. feb 2012

@letuskah 😀 😀 😀

martinka211
29. feb 2012

Ahojte...zacinam hackovat a zatial som robila z vlny baby a batole...chcem sa spytat z akych vln hackujete detickam?ktora znacka ma vela farebnych odtienov?
Dakujem za odpoved 😉

zuzana76
29. feb 2012

@martinka211 lada luxus na zimne hrube veci - je to acryl
kupila som si camillu, ale akurat sa jedujem, ze je to nejake dierkovane, je dost tenka ta priadza, ale asi dostatocne nedotahujem, tak idem vyparat a skusit znova, ale je bavlnena a ma pekne farby
a este merino vlny su fajn pre deticky

martinka211
29. feb 2012

@zuzana76 dakujem Zuzi, aj ja by som chcela bavlnu a tieto boli tiez akryl...

zuzana76
29. feb 2012

@martinka211 ta camilla sa mi pozdava, akurat som to vyparala a nebudem robit dlhy stolpik ako som robila, ale polodlhy, lebo ked som robila dlhy, tak to bolo dost dierkovane , hoci to robim jarnu ciapku, ale aj tak, chcem aby to bolo take kompaktnejsie a camilla ma fakt pekne farby.