Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

rene82
2. mar 2012

@lucia32 môžem vás poprosiť o návod na adidas čiapočku? ak to neni problém. na nete som nevedela nájsť.

deniskateniska
2. mar 2012

ciapocka ku svetriku 🙂

adrika79
2. mar 2012

Baby, nemate nahodou rozmery na ciapocku pre cca 4 mes dieta? Povedali mi, ze vraj obvod hlavicky 32 cm... Ja si to nejako nepamatam, nie je to malo? Inak si predstavte, ze mam zaujemkyne na 3 moje ciapocky... 😎

rene82
2. mar 2012

@adrika79 tu sú rozmery: http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=3925
32 je veľmi málo, to je novorodenec

malinovka333
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adrika79
2. mar 2012

@rene82 Vdaka, ajmne sa to zdalo prilis malo - uz mam hotovu placku a zda sa mi to miniaturne :D

nella0305
3. mar 2012

Pomalu připravujeme "balíček" na Slovensko, kdybyste se chtěla některá přidat....
více na http://nahaciku.blogspot.com/ 🙂 , vzhledem k tomu, že objednávka bude opět nad limit, bude se platit jen slovenské poštovné.

julianka777
3. mar 2012

moj orvy mini klobucik 🙂

julianka777
3. mar 2012

a detail 😀

lenkalela
3. mar 2012

@lucim ta je peknuckaa

lenkalela
3. mar 2012

aaa skusala som znova nieco nove 🙂letnee

lenkalela
3. mar 2012

@julianka777 no a teraz mam v plane klobucik 🙂

monalisatko
3. mar 2012

@lenkalela milučký 🙂

monalisatko
3. mar 2012

@julianka777 šikulka, peknučký je 🙂

lucim
3. mar 2012

@julianka777 @lenkalela krasne ruzovucke vzdusne dielka 🙂
pockajte, pohladam vam navod, co u mna vlani frcal vela krat, moc oblubeny (aj moj klobucik tam tusim je niekde dole vlozeny - ceresnickovy 🙂 http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=4355
ale vrch , teda od zaciatku - robim inak, ako podla hexagonovej ciapky, navod uz neviem dohladat , ja mam z toho ulozeny nakres, tak isto bola robena moja posledna co som davala vyssie, tak vam dam aspon ten nakres ... kto vie citat schemy? 🙂 ja ich mam rada, aspon ma nezdrziava vela pismenok 🙂
na jar sa zide. aj siltovky sa take daju ....

malinovka333
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucim
3. mar 2012

tak, predvcerom objednana vesta, vcera kupena vlna, dnes dokoncena ciapocka (vesta este doma nie je)
mala byt previsnuta ako rastacka, ale som sa bala viac predlzit a rozsirit, a kludne som mohla. Matulik ju uz vonku zabehol. 🙂

anabelka83
3. mar 2012

prosim vas baby poradte mi ako mam zacat hackovat uplne jednoduchu,jednofarebnu ciapocku,hackovat viem 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale neviem ako,kolko,kedy pridavat,prosim vas velmi uz to tucitam 3 dni a nikde nieje ziadna schema alebo to neviem najst,velmi vas prosim ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

anabelka83
3. mar 2012

@lucim mohla by som zacat aj podla tvojej schemi? a potom uz len vysku ciapky alebo ako?lebo mam radsej schemi ako pismenka 😀 😀 😀 😀

lucim
3. mar 2012

@anabelka83 ked tak pekne prosis, tak ti tu dam najoblubenejsi navod, podla ktoreho asi vacsina robi 🙂
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=81

rene82
3. mar 2012

@anabelka83 ahoj. najjednoduchší vzor je: základný krúžok z 5 RO, spojíš pevným očkom. potom 3RO ako náhrada DS + 17 DS. spolu 18 DS v krúžku. to je prvá rada. druhá je 3RO znovu náhrada, do ďalšieho očka 2DS, do tretieho 1DS, do štvrtého 2DS a pokračuješ do konca rady. vlastne je to 1DS,2DS,1DS,2DS,1DS......
tretia rada 1DS,1DS,2DS,1DS,1DS,2DS,.....
štvrtá rada 1,1,1,2,1,1,1,2,....
piata rada 1,1,1,1,2,1,1,1,1,2,-...
pokračuješ takto v pridávaní do požadovaného priemeru (obvod hlavičky delené 3,14) - zaokrúhľuj to radšej smerom dole, lebo inak to budeš mať väčšie. čiapočky sú väčšinou trošku elastické.
potom už háčkuješ prez pridávania a bude sa to pekne tvarovať. hĺbku háčkuješ podľa potreby.

lucim
3. mar 2012

@anabelka83 kludne zacni aj podla tej schemy, ale to je dierkaty vzor, vlastne dalej 3DS vzdy do kazdej diery. 🙂

anabelka83
3. mar 2012

@lucim dakujem velmi pekne 🙂 🙂 🙂 zajtra sa do toho pustim,snad nieco vykuzlim 😀 😀 😀 😀 😀

anabelka83
3. mar 2012

@rene82 dakujem velmi pekne 😀 😀 😀 😀

evelin116
3. mar 2012

tak toto je moja uplne pra bez usiek a vzorom
a este som chcela ci nemate navod na fakt krasnu kvetinku vsetky mi pripadaju uplne rovnake

julianka777
3. mar 2012

@evelin116 jej,aj ja akurat robim pecickovu 🙂

evelin116
3. mar 2012

@julianka777 mne so to velice paci konecne trosku zmena a nevedala som sa dockat rana kedy ju dokoncim

lussy23
3. mar 2012

@deniskateniska nádherné
@evelin116 -krásne dielko
@lucim krásnučké čipaočky
@lenkalela . nádherné
@julianka777 - prekrásna čiapočka a zlatučká dcérka

evelin116
3. mar 2012

@lussy23 dakujem furt nas chvalis ale aj my chceme konecne teba

lenkalela
3. mar 2012

@evelin116 velmi pekna