Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

bisy
18. mar 2012

Ahojte zienky, poradte mi prosim, ktora vlna je lepsia na jarne a letne ciapocky-catania al.camilla?

lucim
18. mar 2012

@deniskateniska a vies ze som si aj myslela? to iste som riesila, ked som si od lu vyberala, ktoru lolipop chcem poslat, ze ktora je to v poradi ... ale medzi tym som nasla ten navod - je to ta moja oblubena hexagonova (pouzivam aj na dievcenske a aj na klobuciky) nech sa paci .. len si pridas dole lem z ks a siltik. 🙂
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=6538 a tu modru som prave vytiahla pre Matula , zelenu nosi synovcek. 🙂

lucim
18. mar 2012

@bisy obe su fajn 🙂

deniskateniska
18. mar 2012

@lucim dakujeeeeeeeem ... idem si to hned ulozit 😉 no dufam ze neporodim kym ju urobim 😀 😀

lucim
18. mar 2012

@deniskateniska nanajvys ju dorobis v porodnici .. ja si tam beriem hackovanie 😀

deniskateniska
18. mar 2012

@lucim aj ja sa chystam ale nemam uz napady teda ani vlnu nemam doma bo som uz nekupovala kedze tie napady uz nie su na jar leto 😀 😀 len tu camilu som si objednala od lucii 🙂

lucim
18. mar 2012

@deniskateniska tak porobis zo zbytkov hracky 🙂

letuskah
18. mar 2012

@lucim mne zial ta tehotenska skleroza pretrvava...

iloha
18. mar 2012

@lucim klidně 🙂

iloha
18. mar 2012

@lucim na šest let 🙂

lucula73
18. mar 2012

@lucim prosím ťa ak sa možem spýtať,ako a robia tie šilty na čiapkach,chcela som mojmu drobcovi urobiť,ale to tak čudne stojí,že mu ide do očí...je na to nejaká finta,či?? 😉

rene82
18. mar 2012

moje posledné. to bolerko je dospelácke

lucim
18. mar 2012

@lucula73 ako na to, vies... a finta? nerob ho prilis siroky do bokov, ani dlhy (kukni, odkial pokial su u mna) , ak by bol moc na bokoch, tak ho sklopi, ak dlhy, tak sa kruti .... a ak by predsa, tak ciapku otoc siltom nabok a bude to cooooool na dietati vyzerat. 😉 ...alebo je potom este navod, ktory sa robi v 4och castiach a na zaver sa naskrobi. ... alebo, ak by si chcela silt ako na klasickych latkovych siltkach, tak to robia z dvoch dielov a do vnutra nieco vkladaju), ale to som nikdy nerobila.

lucula73
18. mar 2012

@lucim dík moja,no vyskúšam najbližšie....inak ma napadlo,že namočiť iba šilt do škrobu 😀

lucim
19. mar 2012

@lucula73 ano, tak je to v tom jednom navode, ze spongijkou navlhcia silt v skrobe a nechaju uschnut. 🙂

lucim
19. mar 2012

@rene82 sikulkaaaaaa 🙂

tretulka
19. mar 2012

ahojte, tak som to zvladla, bekovka je hotovaaaaaa 😵, dokoncila som ju vecer a rano malej este v pyzame vyskusala 😀

lucim
19. mar 2012

@tretulka je uzasnaaaa, mala aj ciapocka, ja som vedela, ze si s tym poradis 🙂 🙂 🙂 🙂

fodorka
19. mar 2012

ahojte zienky pocujta dneska som uhackovala svoju prvu cpaicku a mam na vas otazocku pacia si mi aj take s tym "siltom"hodit emi sem niekde link ako sa k tomu siltu dopracujem? 😀 dakujem vam!

janemari
19. mar 2012

Ahojte,ja som sa pustila do svojej prvej hačkovanej čiapočky,doteraz som viacmenej hačkovala len dečky,anjelikov,či veľkonočné vajíčka.Chcela by som ešte na tú čiapočku nejaký doplnok kvietok,srdiečko alebo niečo podobné.Bola by som rada keby ste poradili nejaký link kde by som to našla.Ďakujem 🙂

tretulka
19. mar 2012

@lucim dakujem 😵
@fodorka http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=3866 tu mas navod na silt 😉

tretulka
19. mar 2012

baby ja zistujem, ze som normalne zavislacka na haciku 😀 , vecer som dokoncila bekovku a uz ma svrbia prsty na klobucik

sjuzi
19. mar 2012

Ahojte kočky, nemáte nejakého dobrého tipa na čiapočku pre 2týždňového chlapčeka? A na toto obdobie z akej vlny? Mám doma Cataniu, dám ju dvojmo? 😉 Ďakujeeeem.

ankan
19. mar 2012

Babulky evelin116 chcela návod na tie kvetinky pri tejto čiapke, ale ja by som chcela vedieť ako sa robí ten spodok čiapky .Foto má tu, https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/pletieme-a-hackujeme-pre-deticky/ ale vložím ho pre lepšiu prehľadnosť.

ankan
19. mar 2012

@janemari popozeraj návody na mimibazar.sk, alebo aj mimibazar.cz...

tretulka
19. mar 2012

babulky, nemate nejaky tip na svetrik hackovany, chcem k tej bekovke urobit malej, ale neviem aky...

julianka777
19. mar 2012

@lucim dakujem 🙂 prosim ta ako si robila tu co vyzera ako patchwork?

tretulka
19. mar 2012

@rene82 na tu adidasku mas navod?

rene82
19. mar 2012

@tretulka mám od lucie, len je to trošku nečitateľné. tak som si to rátala podľa obrázka, resp. foto hotovej čiapky a dá sa to. vlastne je to len menenie farieb v riadkoch. môžeš to urobiť aj tak, že si to prekreslíš na štvorčekový papier, aby si sa potom nemýlila v rátaní.

deniskateniska
19. mar 2012

@tretulka no ja som bola taka ked som zacala hackovat . od oktobra do teraz som hacik nepustila .. mm ten uz bol zo mna na nervy ze sme len do galanterky vlnu chodili kupovat 😀 😀