Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

deniskateniska
21. mar 2012

@tretulka presne treba trosku zmenu 😉

tretulka
21. mar 2012

@deniskateniska ja milujem zelenu, takze keby bolo na mne, chodi cela v zelenom, rozne odtiene, ale kup nieco pekne pre dievcatko v inej ako ruzovej, teda tu na SK a nehovorim o tom, ze v DK 😉

deniskateniska
21. mar 2012

@tretulka no ved to.. a pre chlapcov vsetko v modrej 😀 😀 ja som cela happy ked mi segra donesie z irska veci co tu nie su a hlavne niesu modre 😀 a zelena - poznam ja by som sa obalila v zelenej od hlavy po paty 😀 😀

rene82
21. mar 2012

dnešná zákazková

lussy23
21. mar 2012

@rene82 nádhera

lussy23
21. mar 2012

@janemari krásna aj modelka 🙂
@tretulka krásna čiapka aj modelka
@kibuk krásna čipka aj modelka
@monalisatko krásne gate

lussy23
21. mar 2012

@lucia32 krásna

lucia32
21. mar 2012

@lussy23 vdaka 😉

monalisatko
21. mar 2012

@lussy23 ďakujem 🙂

monalisatko
21. mar 2012

@rene82 jéééj, tá je krásna 🙂

monalisatko
21. mar 2012

@tretulka no nádherná 🙂

monalisatko
21. mar 2012

@janemari šikulka, peknučká je 🙂

bv_alexandra
22. mar 2012

ahojte tak už sme doma z nemocnice. najlepšie je že som bola v strese ale háčik a vlnu som nezabudla hned zabaliť :D Tomu sa už asi povie závislosť 🙂 skusila som čiapočku so šiltom a stihla jednu topánočku. 🙂 😉

kibuk
22. mar 2012

@rene82 hmm krasna ciapocka 😵

@lussy23 dakujem 🙂

ankan
22. mar 2012

@bv_alexandra malý bude asi poriadne šidlo, keď už stihol spadnúť z postele, ale hlavne, že ste v poriadku. Nebude on šikovný po mamine, keď tá stíha pri takto strese ešte zbaliť háčik a klbká. Pekné dielka, len nezabudni od radosti že ste doma spraviť aj tú druhú topánočku 😀 😀 😀

bv_alexandra
22. mar 2012

@ankan no veru. ale už na nej pracujem. 😉 no zhodnotenie neurologičky vraj malý je tri mesiace popredu, takže musíme zvýšiť ostražitost. ono to bola sekunda a bol na zemi. 😒 už prebalujem radšej rovno na zemi .D

ankan
22. mar 2012

@bv_alexandra Nuž radšej nech je šikovnejší ako "spomalený". Moja dievka sa už v troch mesiacoch otočila na bruško a pri prebaľovaní sa vždy nožičkami posúvala odomňa... V 6 meisacoh už stále na nohách a v9,5 mesiaci behala...Kamoškyn chlapček je o mesiac starši od mojej a ten ešte v 8 mesiacoch ležal ako novorodeniatko. Je velikánsky rozdiel medzi deťmi..

ankan
22. mar 2012

@lucia32 to mi tuším robíš naschváľ. keď si konečne vyberiem gombíčky, že ich objednám aj s priadzou pridáš ďalšie a potom mám problém rozhodnúť sa ktoré...
Včera som kúpila červenú Moniku (žiadnu inú nemali) na letné jahodové šaty pre slečnu, ale nemali ani v jednej galantérii zelenú na lístočky neviete čo by na ne hodilo? Musím už začať háčkovať, lebo šaty, čiapka a kabelka musia byť do konca apríla hotové a ja nemám tú nešťastnú zelenú. Nemáte niekto doma???

ankan
22. mar 2012

@tretulka
@deniskateniska
Musíme si zvyknúť, že na Slovensku pre deti inú farbu nepoznajú. A to mi svokra povie: Zasa si jej kúpila ružové... 😀 😀 😀

evelin116
22. mar 2012

Ahojte koceny...tu pridavam nie je sice sal ako som povodne chcela ale nakoniec som sa rozhodla pre nakrcnik pre svagrinnu

monalisatko
22. mar 2012

@bv_alexandra fíííííha, nejak som neregistrovala že čo sa vám prihodilo ☹ No ale detičky sú už raz také. Mne Lisa asi ako 5-6 mesačná sedela opretá na gauči, Lara ju mala postrážiť na 5 sekúnd kým skočím do kuchyne pre niečo a zrazu velký buchot a potom plač. No ona sa prekopŕcla dopredu a vlastne spravila kotrmelec na zem. Chúďa Lara sa tak zlakla že aj ona plakala. No mala som čo robiť utíšiť obe 😅 Tak ale jasné že to bola moja chyba, lebo veď dať strážiť aj keď na sekundu malé bábo 3 ročnému dieťatku je nezodpovedné. Našťastie sa nič nestalo 🙂
Ale vrátim sa k téme 🙂 krásna je čiapočka a aj topánočka. Z akej to je vlny? A čo gaťuše? Ešte si sa do nich nepustila?

bv_alexandra
22. mar 2012

no vlna je priam užasne neskutočne dobre sa z nej háčkuje. nie je detská ale myslím si ze môze byt kludne pre deti, je jemnulinká, už som z nej aj štrikovala aj háčkovala.je taká jarná, letná. a naozaj prijemná na dotyk. Je to od NAKA volá sa satén aj farby majú pekné : http://www.nako.com.tr/Products.aspx?pid=103
Nako má krásne vlny len škoda že nie všetky idú aj na náš trh. 😉
Nako budem objednávat vo väčšom mnozstve cca začiatkom aprila. ked skončia danové veci. Keby ste chceli dám vam vedieť ked to bude aktuálne. Ceny budú vyhodnejšie. 🙂 😉

deniskateniska
22. mar 2012

kocky uz ste niektora robili chlapcovi klobucik? ak ano sup sem navod 🙂 dakujem

letuskah
22. mar 2012

@bv_alexandra jejda to ste mali rusno, hlavne ze je v poriadku, ja tohto druheho prebalujem na postely alebo na zemi, starsieho som na pracke a nic ale tento maly by mi z nej zoskocil a prizabil sa, on je uplne iny

letuskah
22. mar 2012

@deniskateniska minuly rok som robila, ale od oka, zacala som ako klasicku ciapku a na ten silt ci co to je som pridavala aby sa mi robila akoby placka ale nie celkom taka ako ked kruh robis, pridavala som trochu menej, tusim som to mala rozdelene na 9 pridavani.

lenadka
22. mar 2012

baby poradte prosím ako na tento kvietkok 😕

deniskateniska
22. mar 2012

@letuskah cize zaklad je ciapocka hej? no tak to urobim dako sa budem aspon bavkat 🙂 dakujem

julianka777
22. mar 2012

takze konecne pridavam aj ja po dlhej dobe 🙂 setik pre moju bambulku na oslavu 🙂

letuskah
22. mar 2012

@deniskateniska tak, po uska, teda podla toho ci chces aby zakryl usi alebo nie a potom ten zbytok
tuto je ten klobucik https://picasaweb.google.com/helena.krivanova/M...

monalisatko
22. mar 2012

@bv_alexandra jéééééj, no fakt tá vlna vyzerá super. Kolko vyjede také 50g klbko?