Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

stelca
27. mar 2012

ahojte sikulky,ja tiež hačkujem a niekedy ma to chytí že nieviem prestat,už davnejšie Vas sem chodím navštevovat ale lem teraz som napísala dnes som dokončila klobučik pre Niki,musij jej na leto urobit eešte aspon 2-3 nech je sradna 😀 😀

lucim
27. mar 2012

@bv_alexandra myslim, ze uz k tomu mas velmi blizko, len sa do toho pustis, samozrejme, vzdy je riziko, ze clovek bude parat, vsak aj ja som parala, ale stoji to za to 🙂 a tu kapucu - uz viem, kde som spravila chybu, aby bola hlbsia, ale kedze je aj tak len na efekt, tak som ju neprerabala. 😉
@adrika79 niekedy su navody fajn, ked clovek nemusi objavovat davno objavene, ale pri niecom je fantazia dobra, alebo ma nebavi pocitat kazdy riadok, staci, ked si zapamatam, ako bola jedna strana, aby bola rovnaka druha 😀
a ta ciapocka je fajn, navod je podrobny, to ti musi vyst. 🙂

lucim
27. mar 2012

@stelca uzasny klobucik 🙂

stelca
27. mar 2012

@lucim ďakujem

matja
27. mar 2012

@lucia32 - lucka, nevies, aka je hrubka tej pripletacej gumicky? Tu pruznu farebnu nit maju v galanterkach, ale nie je priesvitna... byva aj taka?

@lemge - odkial si si ju objednala?

@letuskah - mne sa pacia vrecka na tej vesticke 🙂

@lucim - na margaretky mas navod? Pekne 🙂

stelca
27. mar 2012

@adrika79 Tuto čiapočku som robila trocha som ju musela prisposobit ale len trocha a na koniec som dala len jeden rad polodlhych stlpikou, a samozreme kvetinka

lucim
27. mar 2012

@matja noooo, niekde urcite mam, ale frcim z hlavy ... od vcera si tie margaretky este pamatam 🙂 takze: zlta: do pruzneho kruzku 5ks, po, 2.riadok: 8ks, po, ... vymenis za bielu: do kazdeho ks za ZADNU nit: 3RO, 2DS, 3RO, PO do dalsieho ks ... cize zopakujes 8x, a mas 8 lupenov. 🙂

rene82
27. mar 2012

@adrika79 kukni rozpis na str. 231 - pre alexandru som rozpisovala podľa návodu - tú fialovú 😉

rene82
27. mar 2012

@lucim no, ešte stále chorá. tento týždeň každý deň okrem dneška u dr. kašel je už menej, je pravda, ale stále rovnako viacmenej. horšie je, že aj malá je chorá (sopel, kašel) a je mrnčavá a to ma unavuje

lucim
27. mar 2012

@rene82 moooja, uz aby si bola fit ... a nemate nejaku dalsiu vlnu vzdoru? ja to tu prave riesim s matkom, ze skoro v 9.mesiaci ho nebudem nosit na rukach, manzel sa mu viac venuje, ale! popustila som kontrolu a vznikol z toho strasny truc, vzdor, vresky .... tak som dnes povedala dost ... do mesiaca sa to musi dat do poriadku, kym porodim a ja potrebujem uz len priestor na hackovanie a relax a chystanie veciciek. 😉 rychlo sa uzdravte.

lucula73
27. mar 2012

ahojte

prsoím vás,ak začínate riadok tými retiazkovými očkami a potom idú tie dlhé stlpiky........tak tie retiazkové očká ,to mám rátať za prvý stlpik,či ako???lebo neviem,aako to má rátať,ak mám zdvojiť každý druhý,tretí......či vrátane tých retiazkových alebo nie 😕 😕
ďakujem

adrika79
27. mar 2012

@rene82 Vdaka :D

rene82
27. mar 2012

@lucula73 hej, aj tie prvé RO rátaš ako náhradu DS.
@adrika79 neni zač. snáď sa vydarí. potom sa pochváľ samozrejme

@lucim vďaka. to ona vždy je taká, keď je chorá. nevie, čo so sebou. obdobia vzdoru viac-menej nemá. u nás je ten problém skôr, že sama nevie, čo chce. príde do kuchyne a povie: niečo chcem, niečo chcem, niečo chcem. tak jej vymenujem x vecí, prípadne aj vytiahnem zo skrini a na všetko povie nie, niečo chcem. alebo chce rozprávku, tak jej vymenujem všetky čo máme (dvd myslím), na všetky povie nie a že chce rozprávku. toto je bežne. ale keď je chorá, tak len hopa, mrnčí a tak.

lucula73
27. mar 2012

@rene82 ďakujem.doteraz som ich vobec nerátala a na konci mi furt jeden chýba 🙂

adrika79
27. mar 2012

@rene82 Jasne, len este mam rozrobene ine - dalsie 2 biele a 1 ruzova, NUDAAAAAAA :D tak sa aspon vytesujem, ze nieco nove ma caka :D

monalisatko
27. mar 2012

fííííííha, ja odpadávam čo všetko stíhate. Ani to nebudem zvlášť komentovať, všetky vecičky sú nádherné. Ja nestíham toho moc, lebo sa mi zdá že v kuse len periem varím žehlím a upratujem ☹ Ale teraz robím jedno bolerko pre Lisu, druhé gaťuše pre ešte nenarodené bábo a čiapku pre Laru. Dúfam že za pár dní dám fotky 😀

lucia32
27. mar 2012

@lemge mala by sa pripletať spolu s priadzou, ale pravdupovediac mne to velmi nešlo 😝 tak ju mam tiež doma skoro ceu nepoužitú...

lucia32
27. mar 2012

@matja ta pripletaia gumička je uplne tenulinká, počkaj ofotim...

lucia32
27. mar 2012
lucia32
27. mar 2012

Moje najnovšie

lemge
27. mar 2012
lemge
27. mar 2012

@lucia32 no teda...,tak teraz neviem ako ju pouzijem 😕 ja som sa potesila,ze som nasla dobru vec na neroztahanie ciapky....no aj tak dakujem za info... 😉 a vyskusam ju volajako... 😀

lucim
27. mar 2012

@lucia32 Lu, jeeeeeeeeeeeeeej, normalne uz poznam tvoj "rukopis", ci "hacikopis"? 🙂

adrika79
27. mar 2012

@monalisatko Nuz, s prichadzajucim teplym pocasim to bude coraz horsie :D my sme skoro stale vonku, tak ledva rano postiham domace prace a ked deti zaspia, hura relaxovat s hacikom :D

lussy23
27. mar 2012

@stelca dcérka aj čiapka a klobúčik sú krásne
@lucia32 nádhera

lussy23
27. mar 2012

@kibuk krásna modelka aj čiapka
@letuskah krásna
@lucim krásne vecičky
@matja krásne

lussy23
27. mar 2012

@adrika79 nádherná
@kibuk krásna

lucula73
27. mar 2012

babenky,akurát mi písala kamarátka,že oprala háčkovanú čiapku z tej catanie a že sa jej zrazila.............to sa fakt opraním takto zmenší???? 😕 😕

letuskah
27. mar 2012

@lucula73 zmensi ale raz to da na hlavu a je to zase roztiahnute 😉

lucula73
27. mar 2012

@letuskah aha,no super,idem jej napísať...a ďakujem.... 😉