Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

letuskah
29. mar 2012

@bv_alexandra jaj tak ale ti aspon poradi ked treba 🙂 pubertacke lasky rychlo prejdu tak ju to hadam tiez rychlo prejde...
a stvorec by som takyto spravila, su tam diery a ide to rychlo http://www.crochetcabana.com/tutorials/granny_s... hackujes tolko riadkov kolko ti treba alebo kym sa nezjancis 😀

lucim
29. mar 2012

tak hotovo aj pre chlapceka

lucula73
29. mar 2012

@lucim prosím ťa aká jje to vzorka?ďakujem.

lucim
29. mar 2012

@lucula73 je to jednoduche, vrch ako klasicka ciapka, kym pridavas a potom do kazdeho 3.ho ocka 3DS, 2 vynechat ... dalsi riadok: do medzier 3DS. 🙂
diky za lajky kocicky 😵

lucim
29. mar 2012

@monalisatko dobra kombinacia klasiku, aj u mna take cakaju pre terezku 🙂
@bv_alexandra supeeeer, dcerka ma vkus 🙂
@idris uzasny kompletik, tu suknicku odkukam, tak za 2-3roky 🙂
@kibuk tento vzor mame aj my, dobre ti vysla 🙂
@lemge tie macicky su dokonale, uz im nic netreba 🙂 tiez ich mozno niekedy odkukam, na macickove sa tiez chystam 😉

lucula73
29. mar 2012

@lucim a tie dierky z čoho vzniknú?netreba tam dáke retiazkové očká?ja som začiatočník,asi sa blbo pýtam 😀

lucim
29. mar 2012

@lucula73 kludne sa pytaj ...netreba tam nic pridavat, tie dierky tam budu, lebo do medzery medzi trojicou ociek (nie do ociek, ale do medzery! ) uhackujes 3DS, ono si to vytvori priestok, medzierku.

monalisatko
29. mar 2012

@lucim no krásna je aj v chlapčenskom prevedení 🙂 🙂 🙂

ankan
29. mar 2012

@monalisatko tebe by sa páči, keby Ťa niekto vyrušoval pri ľúbeznej činnosti. Bolerko je peknučké a modelka tiež ale na druhej fotke už pózuje....

monalisatko
29. mar 2012

@ankan 😀 no preto pózuje, lebo som jej povedala, že keď sa pekne nedá odfotiť, tak to bolerko predám 😀 😀 😀

julianka777
29. mar 2012

bolerecko 🙂

letuskah
29. mar 2012

@monalisatko ja sa tiez zvyknem vyhrazat darovanim alebo predajom danej veci 😀 😀 😀

bv_alexandra
29. mar 2012

@julianka777 julinka presne takéto niečo mám v pláne robit, prosim ta aká to je velkost či si robila a z akej vlny. a ešte urobila si najskor obluk a potom do toho ten obdlžnik? 😉 a ten obluk si robila stale rovnako alebo si aj pridávala očká?

briketa
29. mar 2012

@bv_alexandra
aj ostatne dievcata. Strikujete z tych Phildar caspisov?

letuskah
29. mar 2012

@briketa u nas to nie je dostat, myslim ze v cechach ano, ja som si par vo francuzsku kupila aj daku vlnu a dobre sa z nej robi

briketa
29. mar 2012

@letuskah ale ano, Svetvlny.sk ich predava aj vlnu.
www.svetvlny.sk/produkty/kategoria/katalogy/

julianka777
29. mar 2012

@bv_alexandra toto som robila tak od oka na moju malu 🙂 a aj tak jej to je este trochu velke,skor na leto...vlnu ti neviem povedat,ale je to nejaka letna,to u nas mavaju vypredaj vln a tam si vzdy nieco vyhrabem 😀 a nasjkor sa robi ten obdlznik a potom ten velky obluk...ocka som pridavala sa mi zda len kazdy druhy,alebo treti riadok a to len ako v tej retiazke za tym vzorom

letuskah
29. mar 2012

@briketa dobre vediet 😀

adrika79
29. mar 2012

@bv_alexandra ahojky, co znamena dobre citat? mne sa to rozsiruje uz v 4.riadku, strasne sa to vlni - cim to je? velky hacik? idem podla rozpisu rene82 a stale je to strasne vlnite... uz na zaciatku tych 20 DS je veeela...

adrika79
29. mar 2012

@kibuk Ahojky, mne sa strasne vlni... aj tebe to robilo? prilis vela ociek sa mi zda... 😖

bv_alexandra
29. mar 2012

@adrika79 pravdepodobne robiš tu chybu čo ja pozri si riadne obrázok kam máš pichat ako sa to javi. háčik ide do medzier nie do očka 😉 musia sa ti pekne tvorit stpliky dva dva v dalšom riadku dva tri atd. 😉

iloha
29. mar 2012

pro Barborku 🙂

lucula73
29. mar 2012

kočky prosím vás,čo robím zle,alebo ako to napraviť........robím tú zakladnú placku,už tretí krát a som len v piatom riadku a mám to také zvlnené...........už som tri razy párala,hádam rátam dobre..............
Niekde píšu,že po nahodení tých 18 stlpikov sa rozdvojuje každý a niekde je každý druhý..........teraz neviem,čo robiť,.ubrať dakde???
ďakujem vám 🙂

rene82
29. mar 2012

@lucim no ja si tak pekne neviem upraviť foto ☹

rene82
29. mar 2012

@lucula73 rozvdvojuje sa každý druhý až 😉
potom každý tretí, každý štvrtý atď

rene82
29. mar 2012

baby inak ktoré ste ktoré na fb pletiem, šijem, háčkujem?

lucula73
29. mar 2012

@rene82 takže tam može byť chyba,prečo sa mi to furt vlní?
no možem párať zas,ach jaj 🙂

monalisatko
29. mar 2012

@iloha krásny 🙂

rene82
29. mar 2012

@lucula73 hej, tam je pes zakopaný. niekedy sa dáva do krúžku len dákych 11DS (teda niekto to tak robí) a vtedy sa môže dať každý dvojmo. ale pri 18ds len každý druhý. toto je osvedčené, tak to rob takto 😉

lussy23
29. mar 2012

@lucim nádhera
@iloha krásne
@julianka777 krásne