• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pletieme a háčkujeme pre detičky

7. apríla 2017 
@naty1987 držím palčeky. potom budeš rozdávať rozumy nám, keď si s tým nebudeme vedieť rady :wink:
2. apr 2012 o 18:42  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marianna_c_ je to tak ako píšeš. Sú to len obdĺžniky a potom obháčkované. Robila som ju narýchlo a za dva dni mala byť hotová, tak som nemala čas špekulovať nad výstrihom....
2. apr 2012 o 20:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@leteku tak tera zsom robila šiltík v dvojme,teda dve vlny spojila,aby bol hrubší a tým pádom drží tvar. A robím ho tak,že čiapočku si dám na polovicu/tak ako sa bude nosiť/ a cca1-2cm od kraja som hačkovala kr.stlpik do druhého kraja rovnako cca 1-2cm od kraja,oba kraje by mali byť rovnako vzdialené,ďaľší rad 1 krát,nahod.stlpik na rovnakú dlžku ako predchádzajúci rad,ďaľší rad o jeden stlpik s krajov menje,ďaší tak isto a pokrašuješ podľa toho,aký veľký šilt chceš a nakoniec to všetko objačkujem dookola.
2. apr 2012 o 20:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@ralka pozri si tieto videá a budeš vedieť háčkovať http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=23. :wink:
2. apr 2012 o 20:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ralka ankan ti dala link na videa podla ktorych sa dobre da naucit.. drzim palce :wink:
2. apr 2012 o 20:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@rene82 odmeraj si dĺžku pásu okolo hlavy (modrá) a šírku pruhu(zelená). Potom obvod hlavy (ružová). Dĺžka okolo hlavy(modrá) musí byť rovnaká ako oblúk (červená) na zadnej časti. Nezabudni pridať na švíky a na zalomenie po obvode (ružová). Ťažko sa to opisuje, ale snáď to podľa toho obrázka pochopíš. :wink:
2. apr 2012 o 20:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@ankan lenže nemám bábatkovskú hlavu :sweat_smile:
2. apr 2012 o 21:08  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Zo zvyskov... fotene len mobilom, tak hadam nieco vidiet...
2. apr 2012 o 21:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (8)
Baby, ktora poznate miery na http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=6776#diskuse - skusalis te podla nich robit? Lebo ten rozmer nesedi - ta placka je mensia, napr. by malo byt
obvod 43cm / vyska15 /priemerr placky 12,6cm.
Ta pani sice pise, ze ona to zmensila tu placku cca 1 - 2 cm, lebo jej vraj vzdy vychadza vacsia,a le ako je to s vyskou ciapky - ta suhlasi?
2. apr 2012 o 21:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adrika79 krásna
2. apr 2012 o 21:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adrika79 velmi pekna, das navod prosim :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
2. apr 2012 o 21:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@rene82 krásna suknička
@kibuk krásne čiapočky
@ankan krásna
@janemari krásnučká
2. apr 2012 o 21:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rene82 ja som myslela, že to chceš pre dcérku. V tomto prípade musíš poprosiť ešte nejakú maminku z bábätkom. Alebo ti odmeriam čiapku čo som plietla malej http://www.modrykonik.sk/bazar/detske-komplety-supravy/9zsv/nova-hackovana-supravicka/
2. apr 2012 o 22:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Inak baby máte nejakú tabuľku veľkostí podľa ktorých robíte čiapočky? Lebo ja som robila podľa jednej a bola veľká na dlžku. alebo ked pre niekoho robíte pýtae si obvod hlávky a dlžku od vrchu hlávky po čielko poda toho akú dlhú chcú mať čiapočku.
2. apr 2012 o 22:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
2. apr 2012 o 23:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dievčatá prosím vás,viete mi nejak polopate vysvetliť,ako sa uberajú očká na okrajoch........:
chcela som skpúsiť ten šilt podla tohoto návodu
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=3866
a vobec nechápem tomu,ako to tam je ankreslené......že 3očká,2 očká 2 očko.,. :confused:
asi som moc nechápavá

ďakujem :slight_smile:
2. apr 2012 o 23:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte pusky, idem pozerat , co ste vykuzlili :slight_smile:
@naty1987 no co, ide to? som zvedava na tu tvoju ciapocku :slight_smile:
@rene82 ty si super, tie suknicky si zapamatam, terezke raz porobim :slight_smile:
@kibuk fantastis, si sa nam krasne rozhackovala :dizzy_face:
@janemari pekna siltka :slight_smile:
ja mam zase objednavocku na 3-4veci, tak frcim, kym som 2v1. :slight_smile:
3. apr 2012 o 08:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@adrika79 ja sice tu tabulku posielam dalej kockam, ale podla nej robim, ja si dlzku vypocitavam deleno 3,14 a presne ako tu viac krat pisala rene, tak zaokruhlujem nadol , rozmerovo mi to vychadza ... asi to zavisi od toho, kto ako utahuje, ci to mera v klude alebo moc natiahnute .... a krasna ciapocka. :slight_smile:
ale vyska ciapky suhlasi , ja robim taketo, tiez to uz mam v hlave, alebo si to prepocitavam ... v tychto rozmeroch to vychadza, ze uska budu zakryte ... mozno ak chces letnejsiu, nemusi byt sz pod usi, tak moze byt kratsia.
3. apr 2012 o 08:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@adrika79 ruzove ciapocky su krasneeeeeee :slight_smile:
@kibuk bagrik je paradny :slight_smile:
3. apr 2012 o 08:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lucula73 zhackovanie ociek: pri kratkych stlpikoch nenahadzujes, si na konci, potrebujes zhackovat posledne 2, takze vpichnes do predposledneho, naberies priadzu .... vpichnes do posledneho, naberies priadzu .... mas na haciku 3 ocka, naberies priadzu a pretiahnes cez vsetky.
3. apr 2012 o 08:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adrika79 priemer robí menší preto, že sa zaokrúhľuje smeron nadol a niekedy je to fakt o 1-1,5 menej. keď urobíš ešte jeden riadok napríklad navyše, tak už budeš mať priemer placky väčší min. o 0,5-1,5 cm väčší a tým pádom je aj čiapočka väčšia a padá z hlávky.
výšku robíš podľa tabuliek. na svojich deťoch prípadne ešte odskúšavaš a neriadiš sa tabuľkou. a keď robíš na zakázku, tak si vypýtaj miery od zákazníčky. ja vždy pýtam obvod a výšku. tú kážem merať na čiapočke, porovnám si to s tabuľkou a podľa toho sa zariadim. a ešte som počula o meraní od ucha k uchu cez vrch hlavy a delené 2. to je výška. neskúšala som.
3. apr 2012 o 08:38  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ankan jé. to by bolo super. ďakujem
3. apr 2012 o 08:40  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby, ešte prikladám jednu foto, ako merať hlavičky. tiež to zvyknem dávať zákazníčkam, aby vedeli ako :slight_smile:
3. apr 2012 o 08:43  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@lucim dakujem,no strasne je to navykove :sweat_smile: ,vecer som jednu skoncila a uy ma svrbia prsty na dalsiu... :sweat_smile: :wink:
3. apr 2012 o 09:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aaa tu je najnovsie dielko pre mojho najmensieho :wink:
3. apr 2012 o 09:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (7)
ahojte musim sa niekde vykričat a vyžalovať. tak idem ku Vám.
Nech žije SR a celá štátna správa, zdravotnictvo, školstvo a i. V čase ked sa bojim o svoju dcéru, aby neurobila neuvážený krok, kedy každý den trpnem či mi pride zo školy domov najbližši termin u štátneho psychologa o dva týždne. Vivat Slovensko!!!! :angry: :confounded: :confounded: :confounded:
Ďakujem ze ste ma vypočuli. :wink: :slight_smile: :grinning:
3. apr 2012 o 09:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rene82 rozmery sú napísané na nákrese. Snáď ti to pomôže...
3. apr 2012 o 09:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ahoj holky,
tak jsem se dnedka pobavila u pračky. Vyprala jsem na ruční praní na 30 stupňů čepičku dělanou z catanie a srazila se tak, že nebude ani na panenku :frowning2: Jak perete čepičky?
3. apr 2012 o 10:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bv_alexandra fú, to je sila. a súkromný dáky? prípadne dáka linka dôvery, kde by poradili?
3. apr 2012 o 10:42  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok