• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pletieme a háčkujeme pre detičky

4. septembra 2017 
dlhši som tu nebola, tak ďakujem za odpoveď až teraz. Mala som skôr namysli nejaké vzory a návody na svetriky, vesty a pod. pre 2 ročné dievča alebo pre mňa veľ.38- 40.
15. dec 2008 o 21:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte maminy sikovnice, ja toho moc nepletiem, ale sem-tam hackujem. Mojmu drobcovi som hackovala taku supravicku ciapocka, rukavicky, papucky este ked bol celkom malicky, a potom uz na to nebol cas :frowning2:. Vtedy sa mi podarilo zohnat taku super vlnu, volala sa DANIELA. Obsahovala nejaky elastan, tak aj uhackovane vecicky boli pekne pruzne, prisposobili sa :slight_smile:. Na tejto fotocke vidno ciapocku aj papucky :slight_smile: http://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImageID=815672&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F

No a teraz som slubila kamoske, ze jej uhackujem taku supravicku pre novorodeniatko, a nikde neviem zohnat bielu DANIELU, lebo vacsinou maju uz len vypredaj nejake divoke farby :frowning2:.

Neviete mi poradit, kde na nete by som ju mohla zohnat? Alebo nieco podobne rovnakej hrubky a aby to bolo s elastanom. Dakujem velmi pekne za pomoc.
16. dec 2008 o 21:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
postup na vrubkovane papucky z mojho albumu - tie tmavsie ruzove

biele papucky, velkost 0-6 mesiacov

pletieme na 2 ihliciach, z tenkej priadze na ihliciach 2,5-3. zaciname na 41 ociek a pletieme 4cm pruznym vzorom 1/1. urobime 1 riadok dierkovym vzorom /2 ocka spliest hladko, 1 nahodit – opakovat/, 1 riadok hladko a pracu rozdelime na 3 casti.

dalej pletieme vrchnu cast chodidla nad strednymi 13 ockami /po oboch bokoch mame po 14 ociek/ hraskovym vzorom.v 22. r. spletieme po oboch stranach 2 ocka spolu a upletieme este 2 riadky, mame 11 ociek.

teraz nastava najzlozitejsia cast: odstrihneme priadzu a pletieme znovu aj s odlozenymi ockami takto – prvych 14 ociek + 11 ociek nabranych z bocnej strany vrchnej casti chodidla + 11 ociek, ktore nam ostali zo strednej casti + 11 ociek nabranych z druhej bocnej strany vrchnej casti chodidla + zvysnych 14 ociek. spolu je to 61 ociek, ktore pletieme 18 riadkov hladko rub aj lice.

dalej uberame na pätu a spicku takto: spletieme spolu hladko 5. a 6. ocko od kraja, dalej zo strednej casti /11ociek/ prve 2 ocka spletieme pretiahnutim hladko /1 ocko len prebrat, druhe upliest hladko a prve cez neho pretiahnut, alternativa je spliest ocka hladko anglicky/ a posledne 2 ocka strednej casti spletieme hladko. 5. a 6. ocko pred koncom riadku tiez spletieme pretiahnutim hladko. opakujeme este 3x v kazdom 2. riadku, zvysi 45 ociek.

uplet prelozime napoly a ukoncujeme, pricom zaroven splietame vzdy po 2 ocka spolu. pripadne vsetky ocka ukoncime a spodnu a zadnu cast papucky zosijeme. do dierok prevlecieme tocenu snurku.
30. dec 2008 o 13:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
len dodam, ze biele papucky su v povodnom popise, som to prelozila aj s nazvom :stuck_out_tongue_closed_eyes: len aby to niekoho nemylilo

pre maminy, ktore nosite, podla tohto popisu sa daju urobit aj hrube pletene cizmicky na zateplenie noziciek, ja som robila z domacej ovcej vlny na ihliciach 4,5. zaciatocny patent si urobite dlhsi ako 4cm, podla poteby a tiez treba upravit dlzku vrchnej casti chodidla, namiesto 22r. som robila len 12r. zatial mam len jednu, druhu nie som schopna dokoncit :confounded: na to sa daju napr. babylegs

http://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImageID=2212519&vReferer=
30. dec 2008 o 14:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bambusko - ten svetr a čepka s nákrčníkem,no fantazie :slight_smile: já ted po dlouhé době vytáhla jehlice a pletu šálu,tak doufám,že to do konce zimy stihnu při těch mých cácorkách :sweat_smile: ,fotnu co sem pletla Viki,ted už má sice jen panenka,ale to je tak vrchol mého snažení,já ted spíše pletu koše z papíru :sweat_smile:
30. dec 2008 o 14:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
liviky, dik :slight_smile: len prax odhalila nedostatky, tazke robim novy model. vpredu na krku to nepriliehalo akoby som si predstavovala, snad uz dnes sa mi to podari dokoncit a potom este hodim link na inovovany postup :sweat_smile:
30. dec 2008 o 14:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak já hodila do alba hadříky ten můj výtvor,tak kukni :wink: ....no já uvažuju,že k té šále upletu Viki takový tunel na hlavu a krk,já to jako dítě měla a bylo to supr,a není to těžký :grinning:
30. dec 2008 o 14:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
liviky, ty si riadna sikula :wink: kosiky su perfektne :slight_smile: len mam taku technicku otazku, nemas vsade z toho kopec ustrizkov a papierikov? lebo uz som to studovala a rozmyslala, ze to skusim, ale odradilo ma, ze sa nemam kde rozlozit, aby mi tam nikto necapal a nejde to tak rychlo zbalit ako strikovanie :unamused:
30. dec 2008 o 14:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Liviky, tie košíčky sú krásne :dizzy_face:
30. dec 2008 o 14:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pani moji livi ty si ale sikovnica...to je vsetko z papiera???? :confused: :confused: :confused:
30. dec 2008 o 14:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky,teeeda to sem nečekala že se Vás tolik podívá :sweat_smile:
bambusko - ne není z toho spousta nepořádku,ani si to nemůžu dovolit,Lili by hned všechno papkala :sweat_smile:
telinko - jj,je to vše z papíru,teda spíše přesně z letáků,alespoň na něco sou dobrý :grinning:
30. dec 2008 o 14:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
liviky, abstak :grinning: 2 tyzdne tato tema spala :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. dec 2008 o 14:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aha :grinning:
no tak to tu aspoň ožilo,já mám takovou haldu věcí rozdělaných,ale při těch mých cácorách mi to prostě nejde tak rychle jak bych chtěla :frowning2:
30. dec 2008 o 14:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
livi a potom to aj nejak povrchovo upravujes???
30. dec 2008 o 14:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jj,barvím to balakrylem na dětské hračky a někdy na to ještě používám ubrouskovou techniku :slight_smile:
30. dec 2008 o 14:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no to som sa dovtipila , ze tie obrazky su zo servitkov :wink:
30. dec 2008 o 14:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak víš jak já jen pro pořádek :sweat_smile:
30. dec 2008 o 14:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no ale vyzera to pomerne zlozito , tak to radsej ani skusat nebudem , aby som nahodou nezistila ze som lava :sweat_smile:
30. dec 2008 o 15:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ale ne,není to tak těžký,jen musíš být trpělivá,já první koš málem vyhodila z okna ated už to de a docela rychle fakt :wink: :slight_smile:
30. dec 2008 o 15:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
myslis ze to nie je tazsie ako ponozky na 4 ihliciach???..to bola pre mna maturita odborara :grinning: :grinning: :grinning:
30. dec 2008 o 15:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ne není,já tak kdysi pletla a to byla fakt maturita,ted pletu ponožky jen na dvou jehlicích a je to lehčí,na 4rech už bych to snad ani neuměla :wink:
30. dec 2008 o 15:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte pletiarky! potrebujem poradit.... uplietla som ciapocku mojej neterke (svoje babo este nemam, takze pletiem tak naokolo a hlavne od oka) ....neviem, ci bude sediet rozmer ... obrazok ciapky dam do albumu ... obvod je 36 cm a hlbka(od kraja po vrsok) ma 13,5cm ... mala ma 4 mesiace, a nemam predstavu, ci bude ok...
30. dec 2008 o 20:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
danka, naaaadherna ciapocka :sweat_smile: dnes sa to tu hemzi zrucnymi rukami. ak sa ten obvod podda o par cm, malo by to sediet. nase deti mali pri narodeni obvod hlavicky 34-35cm, polrocne dieta ma okolo 43cm. to uz len, aby sa aj tebe zadarilo, budes sa realizovat :wink:
30. dec 2008 o 21:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bambusko, vdaka... :slight_smile: no ona sa narodila taka malinka, teraz ma asi 61 cm.... tak jej ju vyskusam a ta dalsia uz bude lepsia :slight_smile:
30. dec 2008 o 23:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dankakk - čepička nádherná :slight_smile:
......neříkejte že pletení je lehčí než košíky,to ani náhodou,já sem pletařka samouk a ještě k tomu levačka a beztak bych v životě neupletla tak nádherný čepičky,svetříky či dokonce botičky :confused: :confused: :wink: :slight_smile:
31. dec 2008 o 07:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, pletiace maminky, snažilky,
pozrela som vaše novo-výtvory - sú krásne. Všetky sú krásne, aj košíčky nemajú chybu.
Ja idem práve na tú čiapku - hybrid, ale úplne som ten návod dohybrila :stuck_out_tongue_closed_eyes: , neviem pliesť na 4 ihliciach, ani okrúhlych, nejak ma to mýli, tak urobím klasika na dvoch a vzadu nejak zošijem :sweat_smile:.

Máte prosím nejaký tip na to, aby sa tá dolná - roláčiková časť nerolovala potom hore?? Také to točenie mám na mysli. Niekoľko strán dozadu som dávnejšie čítala, že ok je na to taký vrúbkovaný vzor - všetky riadky pletiem hladko napr. Je aj nejaká iná možnosť? Všetky riadky pliesť hladko toľko očiek a odvezú ma.. :confounded: zamotanú.. Nejak to vtedy celé sťahujem a trvá to moc dlho.
3. jan 2009 o 10:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bambusko, a tie čižmičky na nosenie no teda teda... žasnem. Píšeš, že z domácej ovčej vlny. Ako zo SR? Či máte odniekiaľ totál "domáce"? :confused: . Som zvedavá :grinning:
3. jan 2009 o 10:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
3. jan 2009 o 13:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lubii tak to je perfektne.. ja som total nezrucna, co sa tyka takychto prac.. preto to obdivujem..
3. jan 2009 o 13:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
čau ženy,teda lubii to je paráda,já ted po dlouhé době pletu šálu,ale snad jí ani nedopletu,holt není na to čas a když je tak sem už totál vyštavená :sweat_smile:
a to sem chtěla ještě Viki uplést ponožky a čepku za stejné vlny,hahahaha směju se sama sobě :sweat_smile: :grinning:
3. jan 2009 o 14:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok