Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

lussy23
9. apr 2012

@rene82 krásne
@monalisatko krásne čiapočky aj modelky
@lubinka26 krásnučká a aj modelka a tá farebná s kvietkom je nádherná

idris
9. apr 2012

@lubinka26 krásne čiapočky a smiem sa spýtať aký skadiaľ máš vzor na tej modrej čiapočke ?

lubinka26
9. apr 2012

@marianna_c_ z elian nicky som robila tu cyklamenovu a tyrkysovu ciapocku. je to velmi fajn vlna, krasne sa leskne 🙂 akurat na leto by som ju uz nepouzila, pretoze je to akryl, v lete skor 100% bavlnu, aj ked tu moc nemusim 😖
@letuskah dakujem 🙂

lubinka26
9. apr 2012

@lussy23 dakujem, ta je k jarnej bundicke 🙂
@idris dakujem, jasne, tu je link 🙂 http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=4145

ankan
9. apr 2012

Háčkarky poznáte tento spôsob začínania rovných vecí bez retiazky? Nejako mi to nejde a pani čo vložila návod na http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=3875&user=... sľúbila, že to skúsi, ale už je to dlho a stále nič...

idris
9. apr 2012

@rene82 tá suknička je super 😵 😵 😵 😵

evelin116
9. apr 2012

@rene82 elian nicky som si prave spomenula

marianna_c_
9. apr 2012

@lubinka26 dakujem, vyzeraju super, snad aj mne sa daco take podari 🙂

lubinka26
9. apr 2012

@marianna_c_ urcite ano, keby si mala nejaky problem, kludne mi napis 🙂

lucula73
9. apr 2012

@lubinka26 je to síce akryl,ten nicky,ale je na hrubku polovica tých bavlnených priadzí...a keď urobíš deravý vzor,tak myslím že úplne v pohode.....ale to si len myslím...videla som letnú čiapku z toho elianu a veľmi sa mi páčila 😉

evelin116
10. apr 2012

toto je take krasneeee len by sa zisiel navod na to

dievcatko84
10. apr 2012

Moje najnovsie 😉

dievcatko84
10. apr 2012

chi som sa pomylila 😉 takze est toto 😉

idris
10. apr 2012

ahojte tak moja včerajšia práca ;)

idris
10. apr 2012

@dievcatko84 krásna súprava ;) 😵 😵

lubinka26
10. apr 2012

@lucula73 to je pravda, ze je elian nicky tenka, ale moja mala sa pod nou napriklad spoti uz teraz a pod bavlnenou nie. uvidime, ako to bude pri tej tyrkysovej, je dost dierkovana.

kibuk
10. apr 2012

ahojte 🙂 tak tu je moje dokoncene najnovsie dielko lienka podla dcerky 😉

lunana
10. apr 2012

Ahojte, vedeli by ste mi poradiť, kde by som našla návod na čiapočku s vháčkovaným motýľom?

letuskah
10. apr 2012

no pekne ste popridavali, ja mam teraz pauzu, nemam inspiraciu a dokoncovat rozrobene sa mi nechce takze si ruky a chrbat oddychne trochu

baskaj
10. apr 2012

@lubinka26 tá lolipop súprava je perfektná. Ty si robila?

monalisatko
10. apr 2012

no baby, paráda. Krásne kúsky ste popridávali. Ani to nebudem po jednom komentovať, lebo všetky sú nádherné. Ja som dnes začala bekovku pre staršiu k jarnému kabátiku a potom už plánujem len skúsiť to prstové háčkovanie a skončila som s čiapkami. Už ich máme pekných pár, stačí na jar aj jeseň. Pustím sa do súpravičky na jeseň-zimu a to potrvá, lebo to bude predĺžený pulóvrik, štucne, čiapka a možno aj šál k tomu 😅 a to samozrejme 2x. Videla som jeden obrázok u jednej maminy tu na MK a zalúbila som sa do toho, tak to skúsim obom babám spraviť.

monalisatko
10. apr 2012

ešte otázočka. Chcela by som to tak pekne teplé aby to bolo a myslela som na vlnu YETY. Nemáte niektorá skúsenosti s ňou? Keby som ten pulóvrik háčkovala, nebude to moc také tvrdé?

lubinka26
10. apr 2012

@baskaj dakujem, ano ja 🙂
@monalisatko mne sa yeti moc nepacila. robila som iba jednu ciapocku, ale aj tak stacilo 😀 kamoska, co hackuje, tiez na nu nadavala... ale zas urcite su aj nejake spokojne kocky 🙂

idris
10. apr 2012

@lubinka26 pod elian nicky sa ti spotí preto že to nie je bavlna ale akril takže na leto alebo teplú jar treba jednoznačne čisto bavlnenú priadzu hoc je hrubšia ale bavlna chladí 😉 A ak chceš niečo tenké tak sa dá aj z snehurky ale to je na nervy kým niečo dokončíš mám s tým skúsenosť 😉

lubinka26
10. apr 2012

@idris ja viem, ja som to iste pisala @lucula73 🙂

lucia32
10. apr 2012

@marianna_c_ elian nicky je100% akryl, jemná lesklá... Kačenka je pol napol 60-40 akryl, bavlna je hrubšia
@letuskah pekne ukazala ta petrolejová....

lucia32
10. apr 2012

Krásne výtvory baby, chválim takto hromadne. Ja som sa cez sviatky zmohla len na toto nakolko nás zmohla črevná chripajzňa a boli sme všetci off 😝 Ale na druhej strane o kilo menej na váhe poteší 😀

letuskah
10. apr 2012

@monalisatko no ja som raz cosi robila z yeti ale co ja viem, nehackovala by som z nej, ak uhackujes z lady tak to bude teplucke a dobre sa s nou pracuje 😉

kibuk
10. apr 2012

moja adidas 😉

adrika79
10. apr 2012

@letuskah Takto by som tu petrolejovu nikdy neskombinovala, ale vidim, ze to vyzera uzasne... aj som z nej robila ciapocku a nevedela som, co k nem doladit, je to taka syta farba, az sa mi zdala chlapcenska... ale vidim, ze doladit sa to da... 😉 sikulka 🙂