Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

monalisatko
11. apr 2012

@adrika79 😉

letuskah
11. apr 2012

@monalisatko tak vidis 😀 sak teraz aj tak bude leto tak mas casu a casu 😀 mne Lucka poslala nadhernu fialovu ladu, este som ju nepouzila ale je krasna 😵

monalisatko
11. apr 2012

@letuskah ano, preto chcem začať už teraz, len čo dokončím načaté, lebo to bude dlho trvať a navyše ak budú nejaké 40 stupňové horúčavy, tak asi nebudem háčkovať, lebo by sa mi to celé potilo 😅
Inak staršej som myslela kombináciu biela-sivá-čierna a menšej bordová-biela, alebo biela-bledoružová-tmavoružová.

kibuk
11. apr 2012

ahojte 🙂 este jednu podla priania syna v ciernom 😉

iloha
11. apr 2012

je libo oranžáda ??? 🙂

tretulka
11. apr 2012

ahojte..pridavam moju vcerajsiu pracu - fialova ciapocka, aj na modelke, zistila som, ze hackujem hore dole kazdemu a moja dcera ma len dve ciapky a ta bekovka este nie je velmi nositelna, kedze sme este cez vikend napr, mali rano -5...svetrik este nie je uplne hotovy, chcela som minut vlny co mi zostali, tak som si vymyslela taky uleteny sveter s aplikaciami 😀 , tie male kvietky dam ale asi na rukav a dopredu spravim taky velky kvet...dozadu nic asi...co myslite?...
a pekne kusky ste pridali, chvalim 🙂

lussy23
11. apr 2012

@kibuk parádna
@tretulka krásne výtvory aj modelka
@iloha krásna

janemari
11. apr 2012

@tretulka super kráááásne 🙂

vera1132
12. apr 2012

ahojte baby, je v novinovom stanku niaky časopis kde je pisane o hačkovani? ako na to?

tretulka
12. apr 2012

@vera1132 ja som si prave stiahla z netu jednu knihu o hackovani, neviem ake to je velke, ale ak mi das mail, poslem Ti ju 🙂

pooi
12. apr 2012

moje malá žabička 🙂

letuskah
12. apr 2012

zacala som tuto ciapku robit http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=7388 ale nejako divne mi to vychadza, uz som tri razy parala, skusim este s mensim hacikom inak a ked nie tak sa na to vy... len ma to stve, hrozne sa mi paci

rene82
12. apr 2012

@vera1132 v časopisoch sú už konkrétne obrázkové, prípadne písané návody. ak nevieš vôbec háčkovať, tak si skôr vyhľadaj cez youtube videá. napr. niečo ako crochet basic alebo dačo také. neva, že po anglicky, keď to vidíš, ako to robí

vera1132
12. apr 2012

@rene82 dakujem. budeme si už skutočne musiet zabezpečit ten neobmedzeny internet, aby som sa to na 100% mohla naučit 🙂

rene82
12. apr 2012

@letuskah ahoj. je to jednoduché. krúžok s retiazkových očiek. do neho potrebný počet DS (ja dávam 18DS). v druhej rade potom striedaš klasický ds s predným reliéfnym. tým pádom akoby rozdvojíš každý predchádzajúci ds. takže v mojom prípade je na konci 36 ds. a potom sa pokračuje podľa vzorca do potrebného priemeru. Medzi dva predné reliéfne stĺpiky vlastne pridávaš DS (naprv 2, potom 3 a mne stačilo pridávať do 4ds). keď už sú tie 4ds, tak nedám 1RO, ale 2RO aby tam bolo to miesto na 4DS. snáď porozumieš, čo píšem 🙂

rene82
12. apr 2012

@vera1132 inak tu nájdeš aj obrázkovo vysvetlené jednotlivé základné vzory. ako nahodiť očko, ako na retiazku, ako DS, krátky stlpik, polstlpik,......
http://www.rucniprace.cz/h_kratky sloupek.php

vera1132
12. apr 2012

@rene82 dakujem, ale mohla by si ešte raz poslat ten link? lebo mi to nejde otvorit, dakujem 🙂

letuskah
12. apr 2012

@rene82 dakujem, ja som total blba asi, este to skusam podla tohto http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=5514 ten zaciatok je ok ale tie reliefne a nereliefne, no hruza 😝

letuskah
12. apr 2012

uz to zacina vyzert ako ma 😵 mne treba obrazky, ja podla slovneho popisu moc neurobim 😔

rene82
12. apr 2012

@letuskah začiatok robím podľa tohto: http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=8603

rene82
12. apr 2012

@vera1132 a toto ide? http://www.rucniprace.cz/hackovani.php
vľavo v stlpčeku sú vzory, tak si to preklikaj

monalisatko
12. apr 2012

@pooi jéééj, krásna 🙂 🙂 🙂
ja som sa konečne odhodlala vyskúšať uháčkovať hračku a vytvorila som žabinku. Lisa sa jej strááááášne teší 🙂 🙂 🙂 Tak ,možno bude aj iné zvieratko keď sa budem nudiť 🙂

letuskah
12. apr 2012

@monalisatko to sa necudujem ze sa jej tesi, super sa ti vydarila 🙂 moj maly je tiez na zaby tak mozno niekedy raz... 😀

rene82
12. apr 2012

skúsila som čelenku 🙂

iloha
12. apr 2012

pro Nikolku 🙂

rene82
12. apr 2012

trošku mimo témy: som smutná. tamču mi do škôlky nezobrali. som si kukla zoznam na nete, oficiálne na papiery to ešte nemám. neviem, čo budem robiť doma rok bez peňazí. na súkromnú škôlku nemáme a nemá byť ani s kým doma (moji rodičia pracujú a svokrovcom by som nedala ani za svet). takže neviem

kibuk
12. apr 2012

moja najnovsia ciapocka 🙂
a @rene82 jaaj nezavidim ti tu situaciu :-/

kibuk
12. apr 2012

@rene82 chcela by som sa opytat,vedela by si mi poradit nejaku vozorku jednoduchsiu 🙂 na celenku? voopred dakujem

monalisatko
12. apr 2012

@letuskah ďakujem 🙂 my nie sme síce na žaby, ale obom sa velmi páči 🙂 🙂 🙂
@rene82 fíha, to ako že nezobrali??? A to ti nepovedali že z čoho máte žiť? Pekný systém...

rene82
12. apr 2012

@kibuk klasicky z ds iba. prípadne tak, že ds, ro, ds a striedaš. v druhom riadku robíš ds v tom ro z predchádzajúcej rady. také posunuté akože