Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

kibuk
13. apr 2012

@lucim dakujem,velmi ma to bavi a moja slecna sa paradi na kazdy den aj dva ciapky 😉

adrika79
13. apr 2012

@letuskah dobry napad, tie zdvojene stplikky to robia dost hrube, dalsia skusim len z obycajnych... 😉

lucia32
13. apr 2012

@lucim Katka je tenšia ako camilla, má 75 g klbko , návin 250m , cena 2,50 €

letuskah
13. apr 2012

@adrika79 na zimu je to fajn zo zdvojenych, urcite spravim ale na leto to bolo dost hrube

lucim
13. apr 2012

@lucia32 dakujeeeem, ja viem, ze by som si to mohla vygoooglit, ale takto je to pohodlnejsie 🙂 urcite sa mi zide nejaka biela a farbicky potom podla potreby, ake budes mat. 🙂

adrika79
13. apr 2012

@bv_alexandra Ahojky, mozem ta poprosit o navod an tuto ciapocku? prehladala som 26 stran mimibazaru a nic... vopred vdaka :D

julianka777
13. apr 2012

zase som podvadzala hacik 😀

bv_alexandra
13. apr 2012

@adrika79 adrika na ktorú čiapku? 😉

janemari
13. apr 2012

@lucim krtka som myslím,tiež našla na mmb. Dnes som bola na otvorení materského centra,tam som dala jednu objednávku tú s tým krtkom a hned som dostala nové objednávky. Ako to stíhate robiť? Tak je pravda,že ja musím riešiť iné záležitosti tak nestíham hačkovať,ale aj tak ako to stíhate popri deťoch? Včera som povedala že končím a ked som prišila krtka už ma bralo hačkovať malej čiapočku 😀 Ale bola som KO tak snád dnes 🙂

julianka777
13. apr 2012

a este dve celenky 🙂

chanella
13. apr 2012

@lucim
@rene82 juuj az teraz stiham odpisovat, prepacte, dakujem za rady no a tu je moj vytvor, trosku som aj improvizovala 🙂

chanella
13. apr 2012

@petraslov ta je nadrena! mozem sa opytat aky je to vzor a ci ho najdem na mmb? Dakujem 😉

chanella
13. apr 2012

@lucim ahoj, ta bielo-zlto-tmavomodra siltovka je super! Ta by bola pre mojho Tea 😉 prosim ta aky je to vzor? dakujem pekne 😉

lucim
13. apr 2012

@chanella ciapocka vysla super ... a je to jednoducha bekovka z mmb http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=4091
tych robim tony, a zase uvazujem , ze matulovi spravim, mimochodom, ta zlta farba je limetkovozelena, ale ani mobil, ani fotak to nechcu pochopit. 😒 🙂
@julianka777 jeeeeeeeeeeeeeeee, asi to dakt budem musiet skusit, krasa 😵 😵 😵
@janemari s krtkom nie je problem, mam tu kopec obrazkov, vela videi, predloha by bola ... len ma drobec prekvapil, ze ho chce, ale aj dnes rano pozeral krtka ako hlada chamomillu 🙂

bv_alexandra
13. apr 2012

Dievcence tak konecne som dokoncila bolerko 🙂

petraslov
13. apr 2012

@chanella ďakujem, ten vzor som nevidela na nete rozpísaný, len som ho odkukala priamo z čiapky, čo bola vyfotená. Je to veľmi jednoduché. Urobíš si klasickú plnú placku z dlhých stĺp,ikov, ja som si spravila 7 radov týchto stĺpikov. 8. rad tvoria 3 dlhé stĺpiky, 3 retiazkové očká, a zase 3 d.s., pričom prvý d.s. picháš do každého 3 očka predchádzajúceho radu. 9. rad - urobíš pevné oko do stredného stĺpika z tých troch, ktoré si robila v predchádzajúcom rade. Uháčkuješ jedno r.o. a potom 5 dlhých stĺpikov popod retiazku z predchádzajúceho radu a znovu pevné oko do stredného stĺpiku z tých troch v predošlom rade a takto dookola. Ďalší rad sú znovu 3 d.s., 3 r.o., 3 d.s., pričom tie 3 d.s. picháš do 2.,3.a 4. dlhého stĺpika z tých piatich dlhých stĺpikov, proste tak, aby boli tie 3 d.s. boli vlastne v strede. Ďalší rad znovu pevné oko do stredného stĺpika z tých troch z predošlého radu, zas 5 d.s. popod retiazku a pevné oko do stredného z tých troch stĺpikov. Keď chceš obvod čiapočky postupne zväčšovať, pridáš namiesto 3 r.o. štyri a namiesto piatich d.s., ktoré idú popod retiazku urobíš šesť. To je celé. Dúfam, že sa z tohto môjho návodu budeš vedieť nejako vysomáriť 😉

rene82
13. apr 2012

@lucia32 škoda, že to nebolo ešte min. týždeň. ja som chcela katku. ale teraz teda ešte nie

rene82
13. apr 2012

@lucim moja čelenka je pre novorodencov, taká maličká. ako imidžovka na leto, prípadne na fotenie, alebo k dákym šatičkám a tak....

monalisatko
13. apr 2012

@lucim ďakujem, aj ten tvoj zajko je milučký. Ja sa nejako nemám k páraniu 😎 Svokre dnes zomrela sestra, tak mám nanič náladu. Pred chvílou prišiel mm z roboty, tak išiel k rodičom. Ja som si so svokrou už poplakala po telefóne, tak som zostala s Lisou doma. Mala už len ju a mali velmi dobrý vzťah, hoci býva ďaleko, cca na 250 km. Každý večer si telefonovali ☹

monalisatko
13. apr 2012

@bv_alexandra nádherné je to bolerko 🙂

monalisatko
13. apr 2012

@chanella super sa ti čiapka podarila, je krásna 🙂

monalisatko
13. apr 2012

@julianka777 úplne krásne 🙂

lussy23
13. apr 2012

@julianka777 krásne čelenky aj kvietok
@bv_alexandra nádherné bolerko aj modelka
@chanella krása

lussy23
13. apr 2012

@lucim krásny zajačik, aj topánočky a čiapočky
@kibuk nádherná čelenka
@lucia32 krásna čiapka
@monalisatko krásne

monalisatko
13. apr 2012

@lussy23 ďakujem 🙂
tak premohla som sa a čiapka je prerobená. Narýchlo odfotená mobilom na majitelke 🙂

monalisatko
13. apr 2012

jaj ešte foto

kibuk
13. apr 2012

aaaa prave dokoncena modra adidas pre mojho najmensieho 😉

tretulka
13. apr 2012

@adrika79 ano, vejarikova, 5dl stlpikov do jedneho ocka, do tretieho ocka potom kr stlpik, zas do 3ocka 5 dlhych stlpikov a v dalsom rade sa vymeni farba a 5dl stplpikov sa robi do kr stlpika z predchadzajuceho riadku...dufam, ze som to nenapisala velmi nezrozumitelne :D

tretulka
13. apr 2012

@bv_alexandra nadherne bolerko, prosim si navod 😉

iloha
13. apr 2012

tak konečně hotovo, ale modelka už spí ☹ , tak to uvidí až ráno 😉