Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

lussy23
16. apr 2012

@julianka777 krásne dielka aj modelka

lucula73
16. apr 2012

@lussy23
@monalisatko
@evelin116 ďakujem kočky,aj ostatným,čo mi poradili 😉

idris
16. apr 2012

kočky nemáte náhodou vzor na háčkovaný čepček pre 6 m bábo ?

iloha
16. apr 2012

@lunana z volánkové příze verona a bambusové hawai e
...........

monalisatko
16. apr 2012

keď pršalo mrholilo, žabiatko sa narodilo....... 😀
konečnéééé, už mi liezol na nervy 😠 Také maličké gate uháčkovať bolo horšie, ako celú žabu.
....a ešte pekne spolu 😵

letuskah
16. apr 2012

@monalisatko ale vyplatilo sa to, su super obaja

ja som dnes donervacila s tou spiralovou ciapkou, fotka je dost presvetlena ale vybila sa bateria a netusim kde je nabijacka tak pridavam taku ako sa podarila, este je horuca 😀 dufam ze bude dobra lebo keby som ju mala po Xty raz prerabat uz by ma asi dr.......lo

letuskah
16. apr 2012

dalsia v plane je tato http://www.mimibazar.cz/navod.php?strana=6&id=5...
plus chcem bekovku pre mensieho ale ja tie silty neviem, mne to proste nejde tak skusime

monalisatko
16. apr 2012

@letuskah jéééj, ale je krásna 🙂 No ja som skonštatovala, že výrobca háčkovaných hračiek určite nebudem 😅

monalisatko
16. apr 2012

@letuskah fíha, ja si nejak netrúfam na takéto komplikované vzory 😅 Ale je peknučká

letuskah
16. apr 2012

@monalisatko ono to neni nejak komplikovane, ta spiralkova je lahka len zaciatok je daky divny treba to tam zasmodrchat, druhu uz by som robila zas odznova, no a ta druha tez sa mi vidi lahka, uvidime, tam je len to ze musis opakovat vzor stale dokola a popritom pridavat aby sa ti to rozsirovalo, ja zas nemam nervy na zvery a podobne lebo tie male casti neviem do prstov chytit 😉

bv_alexandra
17. apr 2012
idris
17. apr 2012

@bv_alexandra ďakujem si poklad

julianka777
17. apr 2012

vcera bola kamaratka u mna a pomohla mi s ciapockou 🙂 a ja som ju len dokoncila 🙂

julianka777
17. apr 2012

fotky 😀

bv_alexandra
17. apr 2012

No dievčata tak mám hotovo, kvôli tomuto čakalo danové. Nie je to ešte dočistene a musim dat vsunút gumičku bo som málo ubrala a párať sa mi už nechce 😀 modrá čiapka je tá podla ktorej som robila a tá moja je žltá, na prvý krát to nie je ukážkové ale druhá už bude isto lepšia 😀

kibuk
17. apr 2012

tak nedalo mi a este som dohackovala kvietockovy salik k supravke 🙂

tretulka
17. apr 2012

baby, neskusali ste niektora hackovane nausnice, nieco take extravagantne, velke 😀

monalisatko
17. apr 2012

@julianka777 no krása 🙂
@bv_alexandra wow! zaujímavý vzor, ale peknučký 🙂 🙂 🙂
@kibuk krásny je 🙂

kibuk
17. apr 2012

@monalisatko dakujem 🙂

bv_alexandra
17. apr 2012

a tu už je aj postup keby niekto chcel skúsiť 🙂 http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=9683 😉

ankan
17. apr 2012

@bv_alexandra prečo si ten cíp nezvládla, ako píšeš v návode?

zuzkazv
17. apr 2012

@julianka777 ahoj tá čiapočka sa ti naozaj vydarila 🙂 prosím ťa je to dvojitý stlpik?? a aká je to priadza?

bv_alexandra
17. apr 2012

@ankan mne to uberanie ako si nejde ☹

bv_alexandra
17. apr 2012

@ankan v strede nemam problem ubrat očka, ale na krajoch si s tým neviem poradiť ako sa to robí aby to aj vyzeralo dobre. ja som nakoniec nechala tak rovné a neprekáža to. 🙂

julianka777
17. apr 2012

@zuzkazv dakujem 🙂 neviem presne aka je to vlna,nemala som uz na nej stitok...a su to 3 dlhe stlpiky plus 1 retiazkove ocko a stale dokola

bv_alexandra
17. apr 2012

pomóoóoc 😀 robi tuto čiapku a ked uz mam ubrate kolko potrebujem tak len obhačkujem ks a pokračujem alebo ako? 😝
@julianka777
@ankan
@kibuk
@idris
@letuskah
@lucula73

monalisatko
17. apr 2012

viete na čo som myslela? začala som háčkovať malej pulóvrik. Spravila som patent na predný aj zadný diel, ale čo by bolo, keby som to spojila a pokračovala do kruhu? Robila to už niektorá z vás? Normálne by som háčkovala taký valec až po podpazušie a potom by som si to "rozobrala" na predný a zadný diel a tak by som to dokončila a nejak priháčkovala rukávy.....no predstavu približne mám, len neviem či sa to dá zrealizovať 😅

adrika79
17. apr 2012

Sa mi zadarilo za poslednu dobu... Skoda, ze ta posledna je tak zle mobilom nafotena - neskutocne krasna kombinacia hnedej s ruzovou, moja oblubena.... Idem na hackovane lienkovske saty, drzte palce 😀

letuskah
17. apr 2012

@monalisatko sprav valec pod pazuchy, sprav si rukavy do kruhu pod pazuchy potom to cele spoj a po krk uberaj po dve ocka 4krat, teda z kazdej strany rukavu, vpredu 2krat dve ocka a vzadu 2krat dve ocka, pre raglanovy rukav. a mas to cele v kope, ale da sa aj tak ako uvazujes, ja sa tiez takto chystam starsiemu spravit

@bv_alexandra ktoru???

letuskah
17. apr 2012

@adrika79 wow ty si zvladla dve spiralky, ja len jednu 😀