Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

adrika79
17. apr 2012

@letuskah neeeee, to uz je asi piata :D mne sa to velmi paci, je to tychle, efektne a malo priadze ide... 😎

bv_alexandra
17. apr 2012

@letuskah jaj ja som nedala link 😀 http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=6618 tuto ono to ma vlastne také cipky tak ma zaraza či mam pokračovat len KS 😝

letuskah
17. apr 2012

@adrika79 mne to prave trvalo dlho a minula som viac ako som ratala 😀 a nudneeeee ale pravda je ze velmi pekne

@bv_alexandra pekna, vyzera ze zakoncis KS a dole cca kazde 3 ocka spravi pikotku ci ako sa to vola, 3KS 3RO a 1 PSdo tretieho KS a tk dokola, alebo ich robis kazde 4, 5 KS, ako husto ich chces mat

adrika79
17. apr 2012

@letuskah mozno preto, ze ja som si zasa vytvorila svoj navod :D a islo mi to rychlo...

letuskah
17. apr 2012

@adrika79 moze byt, mne tato jedna stacila, chcela som aj malemu spravit akoby to na nom vyzeralo ale nie, daco ine mu spravim

bv_alexandra
17. apr 2012

@letuskah len mne sa jedná o prechod zo vzoru do krátkych stlpikov. píšem asi ako hotentot 😝

letuskah
17. apr 2012

@bv_alexandra no mozno ja citam ako hotentot 😀 😀 😀 normalne zacni KS dokola miesto vzoru, do kazdeho predch stlpika alebo RO das KS a bude

ankan
17. apr 2012

@monalisatko jasné, že sa to dá. Urob to tak ako píšeš zoši patenty a háčkuj dokola až po pazuchy. Ja akurát teraz tak robím malej šaty, nechcela som, aby boli vidieť švíky..
@bv_alexandra mne to robil problém pri vzoroch, ale pri stĺpikoch je to jednoduché. Vždy uberieš tak, že zháčkuješ prvé dva prípadne tri stĺpiky a na konci rovnako. Nakoniec kraje obháčkujem pevnými očkami, alebo račím stĺpikom. mrkni na nákres

letuskah
17. apr 2012

@ankan ale ja mam s tymto tiez problem preto nerobim silty lebo je to potom hnusne a vzdy vyparam 😝

ankan
17. apr 2012

@letuskah veď preto to celé obháčkovať, aby sa tie "schodky" z uberania schovali

monalisatko
17. apr 2012

@letuskah
@ankan ďakujem dievčatá, urobím to tak a uvidím či sa mi to podarí dať dokopy. Aj ja som myslela na ten šev aby nebolo vidieť 🙂

rene82
17. apr 2012

@monalisatko ja som dnes na to myslela tiež, hoci nejdem teraz také háčkovať

rene82
17. apr 2012

@adrika79 nejak ťa tá špirálka chytila 😀

kibuk
17. apr 2012

@adrika79 juuj ale su nadherne ciapocky 🙂

lucula73
17. apr 2012

@bv_alexandra adidasku?nechápem ale otázke 😕 😕

lucula73
17. apr 2012

@bv_alexandra aha,už som dočítala,už ti poradili asi 🙂

monalisatko
17. apr 2012

@rene82 jaj ani nehovor, už teraz sa mi pod tou vlnou potia ruky, tak si musím švihnúť, lebo v lete to nebudem vedieť háčkovať a na jeseň chcem mať hotové pre obe 😅 Večer hodím foto, že kolko som dnes stihla 🙂

julianka777
17. apr 2012

tak ja som este dnes spichla tuto ku Adkinim satockam 🙂

kibuk
17. apr 2012

dalsia ciapocka taka oddychova s autickom 😉

discreet
17. apr 2012

Holky netušíte jak vyrobit toto??

letuskah
17. apr 2012

@discreet ja by som povedala ze do slucky 10 KS spojit pevnym s., 2rada 3 al 4 RO, jeden KS vynechat, KS do dalsieho KS, zase 3-4RO, 1KS vynechat, KS do dalsieho KS a takto do konca, tak aby tu vyslo 5 akoby sluciek, 3.rada obhackovat tie sluzky cize 5KS do kazdej a ukoncit 😉

lussy23
17. apr 2012

@julianka777 krasne
@kibuk krasnučká

lussy23
17. apr 2012

@adrika79 nádherné
@kibuk krásne
@bv_alexandra nádherné a aj synček(?)
@julianka777 krásne aj modelka
@letuskah nádhera
@monalisatko krásne žabky

baby ako urobím ten okraj na čiapku? ako má adrika73 napríklad

monalisatko
17. apr 2012

@letuskah
@ankan takže tu je kúsok čo som dnes stihla. Má to cca 25 cm na výšku, takže som celkom spokojná. Ten patent som ešte nezošila, ale robila som to ako valec a je to super 🙂

monalisatko
17. apr 2012

jaj ešte fotka 🙂

adrika79
17. apr 2012

@lussy23 take vlnky? 1 KS, 1 ocko vynechat, do dalsieho ocka 5 DS, 1 vynechat, 1 KS a opakujes... 😉

lunana
17. apr 2012

@evelin116 ahoj, aj máš nejaký návod na toho ježka?

evelin116
17. apr 2012

@lunana nie en tak podla seba som robila

letuskah
17. apr 2012

@monalisatko to si stihla slusny kusisko 😕

monalisatko
18. apr 2012

@letuskah no snažím sa využiť každú volnú sekundu, aby som to celé do tých letných horúčav stihla. Najneskôr do zajtra by som chcela ten trup dokončiť a cez víkend rukávy, ale to ešte uvidím že ako budem stíhať. Navyše je to dosť hrubá vlna, takže rýchlejšie pribúda ako tie letné čiapočky 😀 Takže teraz mám 10 minút na kávu kým idem budiť deti, rýýýýýchlo pomotám nejaké očká 😀

discreet
18. apr 2012

@letuskah díky, pokusím se o to! 😉