• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pletieme a háčkujeme pre detičky

4. septembra 2017 
lubii, to je uplne dokonale, krajsie ako capica z obchodu.
3. jan 2009 o 18:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ďakujem :wink:
3. jan 2009 o 21:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, slubeny inovovany postup na kuklu je tu

http://majkatorka.blogspot.com/
3. jan 2009 o 23:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no super bambusko,hned sem si to vložila do oblíbených a zkusím to někdy i já :wink:
4. jan 2009 o 05:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dankakk - super,já bych brala vše,ale kde na to vzít čas že jo! :sweat_smile: .....kukněte,dodělala sem tu šálu a hned fotla,je v albu hadříky :wink: :grinning:
5. jan 2009 o 08:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jéj ten je pekný :wink: , odfoť ho prosím aj natiahnutý. Akú má dĺžku?
5. jan 2009 o 12:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som plietla malemu svetre este ked som bola tehotna,tak ma to chytlo,ze som nevedela prestat a cele tehotenstvo som plietla hlavne vecer pri telke a naplietla som mu svetre dost aj ciapky,bavilo ma to,velkost som si odhadla priblizne a trafila som presne,intuicia, nepotrebovala som ziadne casopisy ani vzorky jednoducho som pouzila svoju fantaziu a kazdemu s apacili vacsina bol ana gombiky a s prisivkami veselyma gombikmi postaviciek. po porode uz nebol cas a dnes ma to uz zase nebavi,tak mozno ked otehotniem a zase sa mi zacnu burit hormony tak ma to kopne zase.
5. jan 2009 o 15:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte babenky, moj manzel tuzi po capici na lyzovacku, ma to byt taka- predľzena, kde by bol brmbolec do pol chrbta, nieco ako mal pinokio :grinning: .Stale ma s tym otravuje :grinning: , aby som ustrikovala, neviete mi poradit postup? Prosiiiiim ! :wink:
5. jan 2009 o 16:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ůubi,tak už sem ho tam dala :wink: ..měří cca 55cm,na jedné straně sem to sáhla dohromady a dala bambulku a na druhé sem stáhla ty dva rožky a dala bambulku,takže to je takový stahovací šálek :grinning:
5. jan 2009 o 17:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
renka, tvoj muzik je super :grinning: mam popis na 2 detske ciapky:

1/ robi sa na 4 ihliciach c. 3,5 na 80 ociek /vel. 3-4 roky/, patent 3cm, potom zerzej. ked je upletene do vysky 17cm, ubera sa rovnomerne 8x v 1 riadku a opakuje sa po 2r. este 4x. potom 10cm rovno, dalej uberas v kazdom 6r. 9x2 ocka. ten chvost je tesne nad hlavou a este na 2 miestach previazany tocenou snurkou, na konci brmbolec.

2/ robi sa na 2 ihliciach, 17cm rovno na 72 ociek /popis je na 2-3 roky/ ihlice c.4 a potom sa ubera v kazdom 4r. po oboch stranach 1 ocko. ciapka sa zosije, na konci su strapce.

tak si vyber a pocet ociek prisposob, ta druha sa mi zda taka univerzalnejsia a jednoduchsia :wink: ale ked urobis, manzel musi zapozovat na fotku :grinning:
5. jan 2009 o 20:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
caute strikovacky :slight_smile:
tak to tu zase ozilo :slight_smile: super aspon mna budete motivovat , k strikovacim vykonom , lebo po veceroch furt len zerem a potom kysnem :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak bude rozumnejsie ihlice do ruk ako kolaciky :sweat_smile:
renka...tak sa tesim na foto tvojho M v tej paradnej ciapke...to bude asi nejaky vesely recesista :dizzy_face:
5. jan 2009 o 21:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Liviky ďakujem :wink: už som to pochopila, myslela som,že si tam urobila dieru :wink:
5. jan 2009 o 21:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bambusko diky za radu si zlata.
telinka, no aj ja sa mu cudujem ze taku chce, ale videl to minuly rok na svahu,a kedze Jezisko taku nezohnal,je rad na mne...na lyzovacku ideme za 2 tyzdne, tak sa musim poponahlat :grinning:
5. jan 2009 o 22:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, ten navod na ciapku - kuklu vyzera dobre, viete mi niekto ale prosim vysvetlit toto z toho navodu?

Ta ciapkova - horna cast je tam uz hotova a potom nasleduje toto:

po obvode čiapky naberieme 56 očiek, vpredu necháme otvor na tvár a pletieme pružným vzorom zadnú časť šálu/goliera
:confused:
Ciapku som uz uplietla, na druhy pokus sedela aj velkost :sweat_smile:, len nechapem velmi ako sa na tu hotovu spodna cast nabera 56 ociek?

Telinka, super predsavzatie. Aj ja ked nestrikujem, tak dzobkam :grinning: .
renka9, sme zvedave na fotky :grinning: .
6. jan 2009 o 17:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som taky pletaci mlynok kupila 6-rocnej neteri v Tescu, mali na neho akciu za 399 Sk :wink: a za jeden vecer si na nom sama urobila dvoje stulpne :slight_smile:
6. jan 2009 o 22:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ssissi, ja naberam hacikom, vpichujes do nahodenych ociek, ktorymi si zacinala ciapku robit
7. jan 2009 o 00:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky,tak sem asi mimo,začala sem dělat taky tu kuklu,podle návodu majkatorka a nák mi ten postup nesedí po sobě,nebo blbě čtu??? :confused: :confounded:
7. jan 2009 o 08:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
liviky, co ti nesedi? lebo som to prerabala, tak je mozne, ze som tam nieco pomotala :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. jan 2009 o 11:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
já ti ani nevím :sweat_smile: sem z toho nák mimo,no asi ze mě pletařka nebude :frowning2:
7. jan 2009 o 14:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bambusko, to som ani netušila, že sa také niečo dá :grinning: :confused: .
Akože do hotovej čiapky naberám háčikom nové očká a potom pletiem nejako naopak, teda nemám ten úplet pod ihlicou, ale nad ihlicou??? :confused: Teda ten starý úplet.
7. jan 2009 o 20:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ssissi, to naberanie ano a uplet mas vzdy pod ihlicami, len ta hotova cast je hore nohami, ved su tam fotky :wink:
7. jan 2009 o 20:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak som uspesne umochlala kuklu , aj ked postup od oka , lebo som mla malo priadze , tak je taka odlahcena ale hlavne ze sa petke paci :wink: ked sa zobudi , tak zdokumentujem :slight_smile:
8. jan 2009 o 12:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
telinka, dokumentacia je dolezita :wink:

ja uz sa neviem dockat pinokia, vcera uz mala renka 9cm urobenych :sweat_smile:
8. jan 2009 o 13:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
telinko,dívala sem se na tvého drobka a musím říct,že ta čepička s copánkama je pro ní jak stvořená,fakt nááááádherná :wink: :slight_smile:
8. jan 2009 o 13:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
diky livi :slight_smile:
tak tu je ta kukla a aj ponozky , su uz prane , aj zmolkove...ale aspon vidite ze su co k cemu a su schopne prevadzky :grinning: :grinning: :grinning: http://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImageID=2240460&vReferer=
8. jan 2009 o 14:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no telinko náááádherné,kéž by se i mě ta kukla povedla :sweat_smile:
8. jan 2009 o 14:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bambusko,akurat tu citam MM ake ste na nho vsetky zvedave, :grinning: , vecer som dorobila len do 12cm,isla som spat :wink: , dnes som sa dostala k strikovacke az teraz :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. jan 2009 o 17:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ráda bych se k Vám přidala, upletla jsem malému taky kuklu, ale rohatou, ale nejdou mi dát fotky do alba, mají přes jeden mb, tak poradte prosím jak na to :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. jan 2009 o 17:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
8. jan 2009 o 18:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok