Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

evelin116
30. apr 2012

@lucim jeee aka je krasnucka..gratulujem a vela zdravicka prajem

kibuk
30. apr 2012

ahojte 🙂 večera začaty a dnes dokončeny klobúčik 🙂

babatenko
30. apr 2012

@rene82 tak, mala si pravdu, s tým háčkovaním to proste ide od ruky a dokonca, baví ma to omnoho viac, ako štrikovanie 😨
Tu je výsledok dvojvečerovej práce...

babatenko
30. apr 2012

A ešte mám otázočku, dievčatá, prosím vás, ja by som veeeľmi, veeeeľmi chcela takzvaný bublinkový vzor na čiapočku a nejako sa mi vôbec nedarí ho nikde na nete zohnať...
Ospravedlňujem sa za blbú otázku, no som stále len maličký začiatočník 🙂 Myslím, že by to malo byť čosi také, že do každého druhého DS, 2 DS, ale nejako mi to nevychádza, vyzerá to na úplne iný vzor 😀

babatenko
30. apr 2012

@bisy áno, áno, to je ona, mooooooooooooc ďakujem 🙂 🙂 🙂

monalisatko
30. apr 2012

@tunylyk nádherné sú tie čiapočky 🙂

monalisatko
30. apr 2012

ja pridávam nové zvieratko, ale tentokrát pre neterku - Lisa aj plakala, lebo ju chcela, tak som slúbila aj jej 😅

lucim
30. apr 2012

@monalisatko jeeeej, angelina balerina 🙂 🙂 🙂
este raz vsetkym s Terezkou dakujeme a uz pokukavame po inspiraciach, co umotame, dnes nase vytvory aj doktorka so sestrickou obzerali 🙂 ... vcera na prvej prechadzke medzi ludmi sme dostali zakazku na klobucik 😀
a ste sikulky. 😵 vsetky.

bambulka82
30. apr 2012

@rene82 ahoj..môžem sa opýtať z akej vlny si robila tú ružovú čiapočku? hľadám pre krsniatko nejakú vhodnú vlnu na jar/leto na čiapočku..niečo také tenšie 🙂 ďakujem 😉

ankan
30. apr 2012
lussy23
30. apr 2012

@kibuk krásne
@monalisatko nádherné
@babatenko nádherná

lussy23
30. apr 2012

@tunylyk nádhera
@lucula73 😀 ďakujem Tak ja som cely deň na koni😀 a robíla so m popri ňom,
@monalisatko - ďakujem a ďakujem aj za všetky like, už robím kvietok na druhú.

tunylyk
30. apr 2012

babulky dakujem a pomoc,hladam tie navody odkial som to opisala a neviem sem hodit link 😢 pre
@ankan bekovku som robila tu,ktoru ma v albume @tretulka snad ona bude vediet a ta druha je robena hexagonovy vzor,striedala som farbu v kazdom riadku,tiez som sa inspirovala od bab z tadialto,ja si to vzdy opisem,urobim zakladne poznamky a potom to uz viem naspamat,staci mi pozriet obrazok,pripadne hotovu ciapku,odkial som to vsak ako prve robila moja hlava skleroticka 😀 a
@ankan len tak mimochodom dik za opicky,akurat jednu potrebujem 😀 nemusim hladat 😀

tunylyk
30. apr 2012

@rene82 blahozelam k vyhre babulka 😉

rene82
30. apr 2012

@bambulka82 z Daniely som to robila. dobrá je aj katka, camilla, catania.....

rene82
30. apr 2012

@tunylyk ďakujem. som bola prekvapkaná 😉 som išla nahadzovať novú foto a kuk správy, že som vyhrala, že to už skončila. som sa veľmi potešila. som nikdy nič také nevyhrala a akurát sa mi krémik na leto míňa. tiež sme mali biodermu 50-tku

adrika79
30. apr 2012

@rene82 A bola v pohode? ja som ju kupila a neda sa rozotriet dobre, deti mi vyzeraju akoby posypane mukou 😀

adrika79
30. apr 2012

Leto je tu, nestiham hackovat, ale skusala som jednoduchy klobucik - vlnity okraj, nemate niektora navod na iny okraj - na taky co sa nevlni? su aj take, co sa dvihaju - to sa robi len skrobenim ci ako? vopred vdaka :D

rene82
30. apr 2012

@adrika79 adri, mala som tú sprejovú formu a je super. veľmi. a ten istý aj dostanem a ešte dáke 3 k tomu.

monalisatko
30. apr 2012

@rene82 jéééj, vyhrala si? blahoželám 🙂 🙂 🙂 krásne fotky si mala. Pozerala som ich priebežne 🙂 🙂 🙂

monalisatko
30. apr 2012

@lussy23 hlavne to nevzdávaj, výsledok bude stáť za to 🙂 🙂 🙂

rene82
30. apr 2012

@babatenko nájdeš na mmb.cz pod názvom pecičková tuším

rene82
30. apr 2012
letuskah
30. apr 2012

caute. tak vidim ze ste sa zase cinili, krasne veci 🙂 ja som mala oddychovy vikend, kupila som si knizku tak som citala a citala... ale chystam sa neterke ciapku spravit a asi aj starsiemu,neviem, lebo neverim ze to bude nosit.

@lucim Terezka je krasne babetko 😵 😵 😵 na chvilku sa mi aj zacnelo za takym malickym ale uz ma to preslo 😀 nech sa vam spolu dobre zije 😵

@monalisatko nemam slov, ta angelina je ako verna kopia, sa nedivim ze ti Lisa aj plakala za nou, velmi pekna

letuskah
30. apr 2012

@lucula73 ja by som tiez spravila taku ze celu zelenu a spodny lem bezovo hnedy alebo zeleno bielu pasikavu to je tiez pekna kombinacia

monalisatko
30. apr 2012

@letuskah jééééj, ty si zlatá 🙂 ja som pôvodne chcela fakt angelinu, ale keď už som spravila hlavu, došla som na to, že angelina je vlastne ružová myška 😀 tak asi Lise spravím tú pravú angelinu 🙂

matja
30. apr 2012

@adrika79 - ja som práve začala robiť klobúčik, ale som iba na začiatku, našla som si vzor a robím zatiaľ iba placku. Ja by som chcela práveže takýto vlnitý okraj, ten tvoj sa mi páči. Ako si ho robila?

bambulka82
30. apr 2012

@rene82 ďakujem, pozriem teda nejakú z tých 🙂

adrika79
30. apr 2012

@matja ako keby zaciatok placky - v 2 riadku rozdvojis 2, v 3 riadku 3 , v 4 riadku 4 - potom som prestala a urobila este asi 5 riadkov - kym sa mi nezdal dost dlhy...