Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

ankan
6. máj 2012

@bv_alexandra_priadze ak chceš každý riadok priadzu strihať, tak konce zaháčkuj pri háčkovaní DS (ak chceš nafotím ti ako ) inak ju môžeš na rubnej strane ťahať cez druhé farby

letuskah
6. máj 2012

@ankan nafot, toto zaujima aj mna 😵

bv_alexandra_priadze
6. máj 2012

@ankan ano nafoť síííím 😉
inak baby ktoré máte záujem o priadzu kuknite do mojho profilu 😉
nie je zatial toho vela ale postupne budem pridávať 😉

bv_alexandra_priadze
6. máj 2012

prosim vas poradte mi lada luxus mohla by byt na deku? kaoška chce deku k tv aby bola prijemná a teplá. a ešte nejaký vzor, ktzorý by sa hodil na bielo, čierno červenu? 😝

letuskah
6. máj 2012

@bv_alexandra_priadze nebude to moc hrube? ja som robila z lady ten pancier mlademu, 6uholniky a zhackovala a sa mi to vidi dost hrube, ale zas teplucke to je pravda

bv_alexandra
6. máj 2012

@letuskah práve preto sa pýta chcem any to bola taká lhšia deká a zároven teplá 😝

letuskah
6. máj 2012

@bv_alexandra tak vezmi nieco tensie, red heart lisa, alebo shoeller und stahl hit, su lahke a teplucke, nakoniec aj red heart baby je teplucka ked hackujes, s tymi mam skusenost

kibuk
6. máj 2012

ahojte 🙂 letny klobúčik pre Zuzanku podla priania

adrika79
6. máj 2012

Baby, hladam nejaku priadzu typu Camilla, hela, nela, catania, limone - proste 100percetna bavlna taku vojensku zelenu alebo sa to vola olivova zelena, nemate niektora tip? vo vzorkovniku to neviem posudit... 😵

lussy23
6. máj 2012

@kibuk krásny klobúčik a Zuzanka je úplná kočka 🙂

kibuk
6. máj 2012

@lussy23 dakujeme 😉

ankan
6. máj 2012

@letuskah
@bv_alexandra snáď to bude dobre viditeľné. 1. priadza na zaháčkovanie, 2. priadza z ktorej háčkujem
Do rohu som dala písmená, aby sa pri zväčšení nestratil sled...Robila som to z dvoch farieb, aby bol lepší kontrast.
A, B, C, sú fotené z rubnej strany, D, E, F, G z lícnej strany. Ak nebude niečo vedieť skúsim nejako popísať. Neviem to lepšie vysvetliť. Ja takto zaháčkovávam vždy, len som naschvál nechala ten červený koniec trčať, aby bolo vidieť rozdiel...

julianka777
6. máj 2012

setik pre kamaratkinu dcerku a moje motyliky 🙂

letuskah
6. máj 2012

@ankan ono to v podstate pridas k predoslemu riadku a hackujes okolo tej priadze zaroven s ockami predch riadku, ak chapem dobre... lebo tak zahackovavam priadzu ale ak su rozne farby tak niektore zvyknu presvitat

@julianka777 super suknicka 😵

julianka777
6. máj 2012

@letuskah to su saticky 😅 😉

letuskah
6. máj 2012

@julianka777 😀 😀 😀 aj tak su pekne 😀

svetlankat
6. máj 2012

@julianka777 Ako robis tie krasne motyliky?

lussy23
6. máj 2012

@julianka777 nádherné výtvory

dudri
6. máj 2012
ankan
7. máj 2012

@letuskah nie pridávaš to do riadku, ktorý práve háčkuješ. A máš pravdu, že pri veľkom kontraste farieb to presvitá...

adrika79
7. máj 2012

Bay, uz to tu asi bolo tenbto vzor, nema ho niekto ulozeny - navod? vdaka
http://www.sashe.sk/elania/detail/ciapocka-s-ve...

lucim
7. máj 2012

@adrika79 mal by to byt tento vejarikovy vzor ... vidno to? mozes tam dat 5DS do jedneho, ale aj 7.

lucim
7. máj 2012

@adrika79 nevidno t odobre, tak diktujem z nakresu: 1riadok: pevne oko, 2 vynechat, 5x DS do 1 oka, 2 vynechat, pevne oko ....
2.riadok- ina farba: tam kde je pevne oko das 5DS, na stred oblucika (do 3tieho DS hore z predosleho riadka) das pevne oko .... a tak dokolecka.
ak chces vacsie hustejsie obluciky, nedas 5DS, ale 7 DS.

lucim
7. máj 2012

toto ste uz objavili? nadpajanie priadze tkáčskym uzlom, vlozila moja netova kamoska, co ma krasne podporovala a ucila robit papierove kosicky , ja to idem trenovat 🙂 http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=8908

adrika79
7. máj 2012

@lucim dakujem, skusim to - paci sa mi to striedanie farieb.... :D idem zasa zuzitkovavat zvysky... 😉

adrika79
7. máj 2012

Zo zvyskov - aj biele zvysky roznych znaciek 🙂

letuskah
7. máj 2012

@lucim to vyzera super, skusim a pekna foto v pase 🙂

@adrika79 ja som raz pouzila rozne biele na ciapku a vyzeralo to desne 😝

lucula73
7. máj 2012

ahojte šikulky,
konečne som zbúchala tú čapicu,čo som nevedela zladiť tie farby so zelenou...........ale nakoniec som našla na nete inšipráciu 😉
a tie motýliky sú fakt veľmi jednoduché,ten návod tu bol super.,ďakujem 🙂

adrika79
7. máj 2012

@letuskah Toto vyslo, len camila a lemone... :D ianks om verna camille :D

adrika79
7. máj 2012

Baby, ak mam vo fotoblogu link na nejaky vzor z mimibazaru - to je inzerat? uz druhykrat mam stopnuty album, ze tam mam inzerat, co patri do bazaru... alebo to ma byt otazka, ak sa nejaka mamina pyta, ci to predam?