Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

letuskah
10. máj 2012

@evelin116 nie parat ale prat, nebudes parat, ja tiez neznasam paranie ale ja mam na to lidi, mlady rad para tak ked mi treba parat, vzdy je po ruke 😀 😀 😀

adrika79
10. máj 2012

@letuskah Aj moje ray paraju, len sa to uz potom neda pouzit :D hlavne ta mladsia vsetko taaaaaaaaaak zmoce.... 😉

letuskah
10. máj 2012

@adrika79 jaj to my mame system, mlady para a ja namotavam, inak by som to mohla zahodit a najnovsie sa pridal aj mensi a ten drzi vlnu a nechce pustit, kde tu mi pusti par centi a potom zase nic a ma z toho ohromnu zabavu. ked je hotovo, vytrhne mi klbko, chyti za trciaci koniec a beha s tym po byte... 😝 potom mam zabavu na cely vecer 😖

matja
11. máj 2012

@svetlankat
@letuskah
@lussy23 - najskôr som uháčkovala celú čiapočku a potom som priháčkovala z vonkajšej strany tie biele volániky

letuskah
11. máj 2012

@matja priamo na tie vlnky? som myslela ze uz tie vlnky ruzove boli ako volaniky

adrika79
11. máj 2012

Baby, aka je asi velkost na 8 mesiacov ciapocka? 45 - 47 cm? dik 😉

matja
11. máj 2012

@letuskah - ružová čiapočka je klasická v celku, volániky sú doháčkované iba bielou.

lussy23
11. máj 2012

@matja a ako sú robené tie volániky?

lussy23
11. máj 2012

@rene82 už som poslala IP. Snad to bolo správne🙂

letuskah
11. máj 2012

a o akej skupine vy? ja by som sa tiez pridala ale ja idem na FB tak raz za pol roka 😝

svetlankat
11. máj 2012

@matja dakujem

briketa
11. máj 2012

Dievcata, objednala som pat katalogov a vlnu z francuzskeho Phildaru - pre zaciatok 😀
Uplne som nazhavena kedy mi to sem na druhy koniec zemegule pride. Bola som velmi milo prekvapena, ze posielaju aj do Statov. Tunajsie strikovania pre deti co su v ponuke sa mi tak nepacia.
Phildar je velmi jednoduchy, moderny a tie modely su napadite a vesele.

letuskah
11. máj 2012

@briketa a ktoru si si objednala?

lussy23
11. máj 2012

baby. idem robiť čiapočku pre dieťa. Potrebujem poradiť akú mám kúpiť vlnu, aby to bolo jemné a vhodné na detskú hlávku a aby tá vlna nebola teplá, aby tu čiapočku(klobúčik) mohlo nosiť v týchto mesiacoch. Aký druh mám kúpiť?

julianka777
12. máj 2012

@lussy23 ja som robila z elian nicky-neni hruba a je to detska vlna 🙂

julianka777
12. máj 2012

moje posledne vytvory pre kamaratkine babtko v brusku-sandalky a coccony na fotenie s ciapockou 🙂 a konecne aj nieco pre seba-hackovane naramky s koralkamy 🙂

kibuk
12. máj 2012

@julianka777 ahoj môžem ta poprosiť ako urobim tie nadherne sandálky? dakujem 🙂

julianka777
12. máj 2012

@kibuk je to navod z youtoube 🙂 presny nazov neviem,ale daj si vyhladat detske sandalky-po anglicky 🙂

lussy23
12. máj 2012

@julianka777 krásne ako vždy

monalisatko
12. máj 2012

Ahojte baby.
Nejak to tu zanedbávam a aj háčkovanie. Každý deň sme boli vonku v záhrade, tak do tých horúčav som si háčkovanie hrubého pulóvra nezobrala. Dnes sme zostali doma, lebo varím - aj na zajtra, za chvílu idem žehliť a navyše je menšia chorá. Takže keď dožehlím, už si len sadnem s háčikom v ruke 🙂
Krásne vecičky ste sem zas popridávali. Ja si ale idem po radu. Potrebujem spraviť nejaké poťahy na stoličky do kuchyne, lebo je to koženka a potia sa nám zadky 😀 Poraďte z akej vlny by som to mala spraviť, ale aby to bolo mäkké, nech sa nám zas tá vzorka nepretlačí na telo 🙂 a prípadne nejaký nápad na vzor 🙂

julianka777
12. máj 2012

@lussy23 a ja ako vzdy krasne dakujem 🙂

nella0305
12. máj 2012

Všechny Vás zdravím, hlásím, že se opět objednává z obchůdku: http://hackovane-cepicky.freepage.cz/ a bude se cca do týdne posílat na Slovensko.
Více na: http://nahaciku.blogspot.com/

Nově jsou v obchůdku příze značky Drops
http://hackovane-cepicky.freepage.cz/prize_garn...

letuskah
12. máj 2012

@monalisatko ja sa chystam spravit toto http://www.lemondedesucrette.com/wp-content/upl... a mam v plane to robit z camily alebo niecoho podobneho 😉 kedy????????

adrika79
12. máj 2012

@letuskah Zacalo prsat, sme doma - zeby som konecne chytila hacik a dokoncila dcerkin klobuk? :D

monalisatko
12. máj 2012

@letuskah jééééj, super, ďakujem. Na niečo také som myslela. Už len nájsť návod a budúci týždeň by som kúpila vlnu 🙂 Takže tá camila by bola vhodná?

monalisatko
12. máj 2012

@letuskah aj toto sa mi celkom pozdáva, farby by som si skombinovala podla seba. Je to pre mňa jednoduchšie a rýchlejšie 😀 Večer alebo zajtra vyskúšam ten vzor spraviť z hlavy, ale ak sa mi nepodarí, tak vás tu babulky zas budem otravovať 🙂

letuskah
12. máj 2012

@monalisatko myslim ze je to tento vzor http://www.lemondedesucrette.com/2011/09/22/flo... ona tam ma kadeco aj vzory na stvorce aj na spajanie aj lemy, preklikaj 😉 nad camilou som rozmyslala kvoli tomu, teda bavlnou vseobecne, lebo si myslim ze vlna akrylova by sa pozmolkala casom a sedenim, sa mi zda ze bavlna je trvacnejsia co sa tohto tyka

letuskah
12. máj 2012

@monalisatko a ked sa vam na kozenke potia zadky tak teplu vlnu by ste podla mna tiez moc nezniesli

stelca
12. máj 2012

ahojte šikulky chcem Vas poprosit o nejaky navod na bolerko pre mna,pozerala som na you tube ale tam je to po španielsky ak by ste nahodou mali niečo uložene tak vas poprosím o nejake navodiky moc moc moc
dakujem 😉 😉

monalisatko
12. máj 2012

@letuskah ok, ďakujem, poklikám. Aj ja som myslela že 100% bavlna by bola najvhodnejšia aj kôli tomu poteniu.