Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

letuskah
12. máj 2012

@idris nie je zaco, hej to je celkom jednoduche 🙂

rene82
13. máj 2012

@letuskah napíš mi do ip ako si na fb, pošlem ti žiadosť o priateľstvo a potom ťa tam hodím do tej skupiny 🙂

adrika79
13. máj 2012

No hotove :D vdaka 3 zmrzlym muzom sme doma :D

lussy23
13. máj 2012

@adrika79 krásna
@rene82 ako sa mám dostať do tej skupiny? ako sa volá?

lussy23
13. máj 2012

@matja ďakujem
@idris krásny

rene82
13. máj 2012

@lussy23 napíš mi ip z menom. pridám si ťa na fb medzi priateľov a potom ťa tam môžem pridať 😉

lussy23
13. máj 2012

@rene82 ja som už meno posielala aj som prijala žiadosť. To som už v tej skupine? Prepáčte že sa tak pýtam, ale ja sa nevyznám moc v tomto.

julianka777
13. máj 2012

pončo pre svagrinku 🙂

rene82
13. máj 2012

@lussy23 hej. prišlo ti to ako upozornenie asi

lussy23
13. máj 2012

@julianka777 krásne
@rene82 už som tam 🙂

monalisatko
13. máj 2012

mne sa minula čierna, čiže som nevedela pokračovať pulóvrik, tak som skúsila ponožtičku. Zatial je len jedna, ale nejak tá päta vyčnieva, tak musím niečo vymyslieť. Zajtra spravím aj pár 🙂 Je taká mini, asi na pol ročné bábo 🙂

evelin116
14. máj 2012

Ktora vlna je taka tensia ako je daniela? daniela je prilis draha.

monalisatko
14. máj 2012

tak už má aj pár 🙂

rene82
14. máj 2012

@evelin116 ale zase má väčší návin. napr. camilu zoženieš za 1,50e, ale je len 152 m tuším. daniela je až 250m a cena cca 2,50e (má ju aj lucka aj bv alexandra). alebo ešte katka, tá má návin až okolo 300m za rovnakú cenu ako daniela. len daniela je taká jemnejšia

evelin116
14. máj 2012

@rene82 no u nas stoji daniela 3e. co sa mi zda uz trosku vela...a katku som kupila a ta ma vysla 2,95e.

monalisatko
14. máj 2012

@letuskah tak som kúpila camillu v troch farbách. Nejakú takúto kombináciu by som chcela.

letuskah
14. máj 2012

@monalisatko pekne si kupila, a chces to robit z tych stvorcov? lebo mohla by si spravit tie co som ti dala link s tym ze si spravis trojfarebne tak aby kazda farba bola v kazdej vrstve, cize stred, vnutro a kraj alebo mozes porobit stvroce jednofarbene a potom ich na preskacku zhackovat aby to bolo farebne, myslim ze akokolvek tie tri farby skombinujes bude to pekne lebo si vybrala take co k sebe idu

lucia32
14. máj 2012

Katka - 2,50 €, Daniela - 2,55 € a Camilla 1,30 € teraz v super cene http://www.mimibazar.sk/bazar.php?id=13888962

monalisatko
14. máj 2012

@letuskah ďakujem, no ešte presne neviem či štvorce, alebo kvetinky. Farby skombinujem, čiže nie jednofarebné, ale ako si písala, každá vrstva inej farby 🙂

monalisatko
14. máj 2012

@letuskah ešte som zabudla napísať, že aj tie ponožky som robila z tej stránky

rene82
14. máj 2012

@evelin116 tak kúp cez net. ak objednávaš viacej toho, tak sa ti to oplatí. vravím, lucka má galantérku a bv alexandra objednáva vlny na požiadanie (má len určité značky, ale camila, daniela aj katka sú tam a ešte aj iné)

mariana0915
14. máj 2012

ahojte babulky mam otazočku tie ktore ste robili svetrik pre mimčo (3-6m) kolko ste davali očiek bude stačit 40????

lussy23
14. máj 2012

@monalisatko krásne ponožtičky

adrika79
14. máj 2012

No baby, tak mam zakazku ako svet - svokra si poprosila k narodkam pleteny tenky sveter - vlnu kupila, tenka ako nitka , Sisi, 100 rokov sa nevyraba, sivobezova - do biela, NUDAAAA... najlepsie je, ze z tenkej prechadza do hrubsej, vytvara take ostrovceky, leskla, smyka sa, ihlice 2,5 a nezabudnut na velkost XXL... 😒

letuskah
14. máj 2012

@adrika79 uaaaaaaaaaaa tak to ti zaaaaaaaavidime ale straaaasneeee 😝 😝 😝 😝 😝

@mariana0915 to zavisi od hrubky vlny a ihlice/hacika

lucim
14. máj 2012

caute sikulky , zase kopec krasnych diel 🙂 🙂 🙂
tu je jedna moja pre onkodeticky , snad nejakej slecne aspon zlepsi naladu.

@adrika79 uuuuuuuuuuuuha, to je teda veeeela prilezitosti na strikovany relax , nezavidim ... a skus povedat nie , uffff 😖
@monalisatko to budu krasne podprdelnicky, uz to vidim a spicove ponozky 🙂

a ja tiez objednavam od Lu, len tam je riziko, ze pri dobrych cenach sa mi vseeetko zide, a potom je ta objednavka vzdy nejaka vacsia, 😅

adrika79
14. máj 2012

@lucim Presne tak, uz som zacala - to bude fuska :D uz teraz sa mi nechce...
inak tak by som rada aj ja objednala, ale ked vidim tu bezovu Sisi, tak sa reku skoro nedostanem k ciapockam... brrrr... chystam sa na tie hexa neviem co - len som zacal citat navod - pisu, ze to akoze sa nema robit placka, ale misticka? no neviem, vidim to tak, ze ani nepojdem podla navodu, len si precitama skusim sama po svojom, lebo mne tie navody aj tak nejdu... 😉
a inak, ja ked kombinujem farby, snazim sa ladit - nikdy by som endala fialovu so zelenou, ale ked to vidim hotove, je to super kombinacia, krasne... 😉

evelin116
14. máj 2012

baby viete co su toto za vzory????

lucim
14. máj 2012

@adrika79 mam tu pri sebe 2 hexa nieco 😀 hexagonove - sestuholnikove - a je to skoro placka, trosku misticka, ak budes merat priemer placky, daj si menej , ono sa to este roztiahne ... alebo model, ktory sa da na konci stiahnut, trebars stuzkou 🙂 ja sa tiez divim, ako niekedy zaujimavo vyzeraju kombinacie farieb ... ja by som nedavala napr. ruzovu s cervenou a ciapky z toho robite nadherne 🙂

rene82
14. máj 2012

@evelin116 tá biela je klasický asi polstĺpik so širším háčikom, než má byť k danej priadzi. zelená - po základnej placky dáš 2DS do jedného očka, jedno asi vynecháš až do konca radu. v ostatných radoch robíš tie 2ds medzi predchádzajúce 2ds. a tá ružová je robená tak isto ako zelená, len dáš 2ds a v ďalšom rade ich dáš znovu medzi tie 4DS do stredu. no a aby ti vznikla tá vzorka, tak to každé 3 riadky posunieš tak, že tie 4ds dáš do tej medzery.

teda ja by som to tak robila 😉