Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

evelin116
6. jún 2012
adrika79
6. jún 2012

@brumca
@evelin116 som za :D

brumca
6. jún 2012

@letuskah
@janemari aj ja som myslela, ze skor ruzovu 🙂
@evelin116 jaaj no bodky neviem robit...zeby som sa naucila 😀 nebude to smiesne ked bude rovnaka ciapka ako saty?

evelin116
7. jún 2012

@brumca podla mna bude uzasna ta ciapocka..skus a uvydis ako sa ti bude pacit

monalisatko
7. jún 2012

@brumca no tak sprav jednu ružovú a jednu modrú s bodkami a uvidíš ktorú oblečieš k šatočkám 🙂

letuskah
7. jún 2012

@brumca na svagrovu svadbu som mala modre saty s bielymi bodkami a k tomu bola taka stuha v pase ale cervena a som si skusala kadejake bolerka k tomu aj modre ale najlepsie seklo cervene ako bola ta stuha, plus cervene topanky a kabelka. podla mna modra ciapka bez alebo s bodkami by bola moc, treba tie bodky seknut a kedze je ruzova masla a ruzove boticky tak ruzovu ciapku 😉

inuli
7. jún 2012

Ahojte, idem si objednat priadze na hackovanie z velkoobchodu. Chce sa niekto pridat? Piste do IP.

lussy23
7. jún 2012

@adrika79 krásne
@brumca krásna dcérka a čiapka ružová 🙂

lussy23
7. jún 2012

@monalisatko určite som to nevzdala.🙂 Svoj prvý výtvor som sem už pridala, teraz pracujem na dvoj čiapočkách a pokušam sa robiť aj klobúčik🙂

monalisatko
7. jún 2012

@adrika79 no klobúk dolu!!! Ja by som pri tom asi prišla o zdravý rozum 😅 😅 😅 Blahoželám a tlieskaaam 😀 😀 😀

letuskah
7. jún 2012

tak som konecne prisila gombiky na svetrik, minula som zo svojich starych zasob 5 klbiek bielej red heart baby na svetrik pre svagrovcov a pre Jurka, ten je dvojmo, ciapka pre susedovcov, nechala som ju ako bola a nasila vtaciky a to je tusim aj vsetko, dnes som minula dalsie dve cele a zbytok z dalsieho klbka len to este nie je hotove tak foto neskor. musim sa mm pochvalit ako som to pekne minula 😵

letuskah
7. jún 2012

ten klobucik vyzera ako vyzera ale dnes ho mala mlada na hlave a je super, aj silt pekne drzi aj je pekny, nevedela som sa vynadivat 😵 fuj smrad je tu, to asi z tej samochvaly 😝

letuskah
7. jún 2012

mne sa to hned nevidelo, este toto som zabudla 😀 pre bratranca

monalisatko
7. jún 2012

@letuskah len kludne, my ten smrad necítime 😀 😀 😀 ale nie, zaslúžiš si, krásne sú svetríky aj klobúčik. Ja som spravila pre dcérky princeznovské koruny, podla toho návodu, čo si tu opisovala podla linku čo sem niekto dal 🙂 Inak idem pokračovať v štucniach pre staršiu k pulóvriku 🙂

letuskah
7. jún 2012

@monalisatko na tie sa aj ja chystam, porobim aj chalanom aj neteriam. my totiz na 3krale pecieme taky kolac kam sa nieco vlozi a ten co to najde je kral (podla francuzskeho zvyku) a mama vzdy vytiahne nejaku papierovu kronu ktoru jej potom roztrhaju a este sa aj o nu hadaju tak im spravim taketo a budu mat na furt 🙂

adrika79
7. jún 2012

Dakujem baby za like, ja som taka rada, ze ten sveter je hotovy... Nazivo vyzera dobre, ta vlna pekne vyznela, je sama o sebe zaujimava ale uz nikdy viac, uz viem, preco ju prestali vyrabat :D
no a konecne robim starsej klobucik :D ale dnes som len zacala, mladsia uplne strajkuje, zrusila 2 spanky, takze uz nehackujem ani na ihrisku, ale stale som unavena z toho nocneho pletenia svokrinho svetra, ze idem do hajan 😉

letuskah
7. jún 2012

@adrika79 konecne sa vyspis, to je horsie ako 3 mesacne babo 😀

ja som svetricek dokoncila tak este hodim fotky a od zajtra zacinam nove veci 😀 velk novorodenec ale netusim ci bude dobry, primeriavala som k jednemu co som Jurkovi robila, plus je dost hruby kedze je hackovany a to ma byt letne babo tak ho snad aspon raz oblecie 😅

monalisatko
7. jún 2012

@letuskah peknučký je 🙂
Ja som dnes kúpila vlnu elian lily a zatial neviem čo s ňou. Zapáčila sa mi, tak som kúpila pre dievčatko aj chlapčeka, že urobím pre septembrové dvojičky. Nejaký nápad? 😅

letuskah
7. jún 2012

@monalisatko chlapcovi svetrik s golierikom takym klasickym, najlepsie ak by golier bol biely a dievcatku s volanikovym golierom

monalisatko
7. jún 2012

@letuskah aj ja som myslela na svetrík, len naviem či ho zvládnem 😅 Už som pre nich spravila čiapku, gaťuše tie hrkálky a pre dievčatko capačky, ale svetrík ešte nie. Skúsim niečo vykutrať na nete a keď spravím štucne, tak sa do toho pustím.
Díííííííík 🙂

sonka31
8. jún 2012

@monalisatko Velmi pekna vlna. Aj ja by som radila svetrik, nieco jednoduche, aby pekne vynikla vlna. Ja som mojmu malemu robila nieco take, prehodit cez tricko, ked je vonku trosku chladnejsie. Potom nafot, co si vymyslela 🙂
@letuskah Krasne, si veeeelmi sikovna, Heli.

kibuk
8. jún 2012

ahojte tak pridam svoje najnovsie kusočky pre moju Zuzanku

nikuska4
8. jún 2012

dievčatká , ktoré ste robili z daniely,poradte aká je ......je to také niečo ako camila? Ste s nou spokojné?Neviem sa rozhodnút,či by to bolo na klobúčik 😒

evelin116
8. jún 2012

@nikuska4 ja som si teraz kupila nelu a je celkom fain..a aj s danielou sa dobre robilo

evelin116
8. jún 2012

Ba by potrebujem navod na fialku?????nemate niektora????

monalisatko
8. jún 2012

@kibuk krásne sú tie šatky. Mohla by som aj ja vyskúšať konečne. Môžem potom poprosiť návod? A z akej vlny si ju robila?
@sonka31 ďakujem, potom určite nafotím 🙂

nikuska4
8. jún 2012

@evelin116 je teda podobná tej camile,alebo catanii?

evelin116
8. jún 2012

@nikuska4 no to neviem caamilu ani kataniu som nemala

letuskah
8. jún 2012

dakuejm za pochvaly 😵

@monalisatko a preco by si nemala zvladnut svetrik? ved to je jednoduche 😉