Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

kibuk
8. jún 2012

@monalisatko fialovu som robila z camily a ruzovu od baby heart a tu je link na satku http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=7180 🙂

tunylyk
8. jún 2012

@letuskah juuj krasny je,ja som svoj prave dokoncila,merala som podla svetrika mojho synceka,z kt.uz vyrastol,tak hadam bude pre novorodenca dobry,trocha ma len brzdil fakt,ze pohlavie drobca neviem,tym padom som sa nemohla vyblaznit,este nohavicky 😉 ruka dostala rozum,tak mozem hackovat 😀

lussy23
8. jún 2012

@letuskah nádherné ako je urobená tá šatka? @kibuk - nádhera

adrika79
8. jún 2012

@nikuska4 Ja najcastejsie robim s camilou a lemone, obcas catania - tie mam overene, hrubka a hebkost zalezi od farby -napr camila biela je strasne tvrda, kdezto ostatne su maksie, najlepsia je catania - makka. Daniela je ovela tensia a je elasticka, trochu sa natahuje, ale myslim, ze tak dobre - neviem, ako pri prani, este som ju neprala, je makka na dotyk, gramazou je asi vacsia - zeby 70 dkg? baby ju chvalia, ale mne az tak nesadla, ja som verna tym prvym trom menovanym -a le mozno preto, ze ja uz mam v ruke nacviceny pevny tah, hackujem dost natesno a pri daniele to potom islo strasne pomaly, kedze je o dost tensia... 😉

monalisatko
8. jún 2012

@letuskah no neviem, zdá sa mi to také zložité 😅

monalisatko
8. jún 2012

@kibuk ďakujem, preštudujem a hádam zvládnem 🙂

letuskah
8. jún 2012

@monalisatko ale kde, navyse je to male a rychlo hotove

marianna_c_
9. jún 2012

Ahojte dievcata hackarky, uz som tu daaaaaavno nebola, ale ako pozeram, tak vsetky hackujete o dusu 🙂 Ja som mala teraz vyse mesiaca pauzu, lebo sme prerabali strechu a okrem toho som cakala na melirvlnu na dokoncenie vesticky pre maleho, ked som to akosi neohadla a potom som ju nemohla zohnat :-/ ale uz tyzden sa maly pysne nosi vo vesticke aj s baretkou, tak kuknite, je to moje prve VELdielo, lebo pred styrmi meiacmi ked som sa dala na hackovanie by som si nepovedala, ze nieco take dokazem...aj postup je moj vlastny, aj ked ma dake chybicky :-P

letuskah
9. jún 2012

@marianna_c_ nahodou je super, a ked si zvladla to zvladnes vsetko 😉

adrika79
9. jún 2012

Ja teraz robim bolerko dcerke, ale pletiem, nejako je mi proti srsti hackovat take velke kusy. mozno preto ze roku pletiem a hackujem len od februara...
inak sa zabavam, lebo uz od 20 01 visi album ze ciapocky an objednavku a admina si zuruje 😉

simisi
9. jún 2012

@adrika79 videla som ten album,oni su tu cez vikend neni,tak niektore maminy to vyuzivaju 😝
pritom ta mamina je tu od 2008,takze pravidla urcite pozna 😉

lussy23
9. jún 2012

@marianna_c_ krásnučké aj synček

17anit07
10. jún 2012

@marianna_c_ nadhera mas aj postup tiez by som skusila dakujem a krasnu nedelu 🙂

adrika79
10. jún 2012

Zasa som skusala navod - vlci mak, zasa mi to nevyslo tak ako v navode, ale nazivo je to pekne :D pre moju starsiu 😉

letuskah
10. jún 2012

@adrika79 ako si robila ten silt naokolo? vlci mak ti pekne vysiel 😵 aj klobucik je super.
ja som dorobila starsiemu ciapku, este ju vyskusa, dokoncim a koniec hackovanym ciapkam 😵

adrika79
10. jún 2012

@letuskah Vdaka :D ten silt ako vacsinu veci robim tak od oka - ved veis, ze ja a anvody nejde dokopy 😉 podla toho ako dokoncim klobucik , kolko mam ociek, tak urobim este dva riadky a potom rozdvojujem kazde piate, v dalsom ocku kazde desiate ocko a potom pozeram podla vlny - priadze, ako sa to rozsiruje, tak bud dalsi riadok hackujem kolko mam ocka,alebo zasa kazde desiate a tak od oka -a si 8 - 11 riadkov, podla toho, ako mi vyhovuje - ale hackuje KS tak husto a pevne, ze niekedy mam problem pichnut hacik - potom to tak dobre drzi, ze nemusim skrobit.... 😀

letuskah
10. jún 2012

@adrika79 som myslela ze mas nejaky odskusany pocet ociek, tiez tak robim od oka.
teraz na tej capisi pre mladeho som robila sil tak ze som ten prvy siltovy riadok robila zadnymi reliefnymi KS a tam vznikol taky prechod ci co a v dalsom riadku som zdvojila len kazde 6 ocko aj to je asi moc a pekne to stoji, netreba tolko dvojit v prvom riadku.

adrika79
10. jún 2012

@letuskah tento postup mam odskusany skoro na kazdom klobuku - v podstate je jedno, kolko je tam ociek, takto mi vznika dookola pekny kruh co dobre drzi...

Inak baby, neviete niektora, ako ulozit veci zo zaloziek na usb alebo tak? doteraz som robila na manzelovom notebooku, teraz an leto mi ho ,,zabavi", tak co s tymi zalozkami? mame Mac... dik 😉

marianna_c_
11. jún 2012

@letuskah
@lussy23 ...dievcata dakujem, je to povzbudenie, ked niekto pochvali 🙂
@17anit07 ... no postup nemam, len som skombinovala dva vzory...ked sa mi podari rozkreslit, zavesim sem foto... 😎

nikuska4
11. jún 2012

ahojte,konečne som sa k tomu trošku vrátila,nebolo vobec času v poslednej dobe...... 😒

jasmika
11. jún 2012

ahojte všetci...som háčkovacia začiatočníčka...učím sa podľa videii na youtube...už som uháčkovala dosť veľa ale vlní sa mi to a neviem ako to presne robiť aby sa to uháčkovalo do tvaru čiapočky pre 2-3 ročné dievčatko...poradíte mi? robím stále dlhé stlpiky...a tiež ma zaujíma či tie ostatné, polodlhé, a krátke stlpiky...a tak...či to sa môže hocikedy striedať len kôli vzoru alebo ako to je...alebo nieje niekde na webe celé video ako uháčkovať čiapočku??? prosím o rady 😒 som záčiatočník s veľkým ZZZZZ..nikdy som neháčkovala 😀

princes218
11. jún 2012

ahojte baby veľmi by som od Vás potrebovala pomôcť :( vedela by mi niektorá pomôcť ako sa pri háčkovaní robí gombíková dierka a napísať mi presný postup proosíííííííím 😉 😉 😉 dopredu Vám všetkým so srdiečka Ďakejem

17anit07
11. jún 2012

@marianna_c_ vdaka 🙂 🙂 🙂

17anit07
11. jún 2012

dievcata vie mi niektora poradit ako sa zhackuju 2 ocka spolu ked chcem uberat na silt ☹ akosi to neviem pochopit 😀

letuskah
11. jún 2012

@nikuska4 krasna 🙂

@jasmika ked sa ti to vlni musis pridavat menej ociek, na zaciatku sa ti musi spravit koliesko a potom pokracujes bez uberania a vlastne robis dlzku ciapocky. podla toho aky obvod chces take koliesko si spravis, baby tu davali vzorec dufam ze ho nedopletiem ale obvod hlavy vydelis 3,14 a dostanes priemer kolieska ktore treba spravit. stlpiky mozes striedat ake chces a kedy chces, ak menis farbu tak je pekne robit v jednom riadku napr 4 dlhe a 4 kratke a vdalsom riadku inou darbou zase 4 kratke na predch 4 dlhe a 4 dlhe na predch 4 krate a spravia sa ti vlnky 😉
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=23
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=81
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=6776

@princes218 podla toho aku dierku chces tak bud v danom riadku spravis retiazku podla velkosti gombika, ten isty pocet ociek vynechas a pokracujes vo vzore alebo hackujes po gombikovu dierku do potrebnej vysky, odstrihnes priadzu a za gombikovou dierkou zase hackujes do potrebnej vysky, pricom vynechas 1 ocko a ked sa ti tie dva kusy stretnu, hackujes zase spolu, to zavisi od toho kde ju chces a ci ma byt do vzoru po riadku alebo po stlpci 😉

@17anit07 na silt vzdy vynechavam jedno krajne ocko, robila som tak ze som zhackovala ale nebolo to pekne...

evelin116
11. jún 2012

Pridavam moj 2 klobucik pre moju buchtu...ta biela vlna je nata..velmi dobre sa s nou pracuje a je pruzna a neskutocne mekucka..skoda ze u nas maju iba 2 farby

17anit07
11. jún 2012

@letuskah ved prave aj mne sa to nepacilo myslela som e robim nieco zle dakujem za pomoc 🙂

susy29
11. jún 2012

@jasmika Ahoj ja som začala háčkovať podla tohto videa

https://www.youtube.com/watch?v=xBc0x47niUU

tu si môžeš pozrieť aj ako sa robia Ks, PDS, výborné návody sú tu http://www.mimibazar.cz/navody.php?id=12.

lussy23
11. jún 2012

@adrika79 krásne
@evelin116 krásnučká čiapočka
@nikuska4 krásnučké

adrika79
12. jún 2012

@evelin116 A nie je vlna teraz na leto tepla?