Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

lussy23
20. jún 2012

@kibuk nádherné. to je akou taktiko urobené, že je to tak krásne farebné?
@tretulka krásna čiapočka, aj malá modelka

kibuk
20. jún 2012

@lussy23 je to vlna baby heart a je striekana-melirovana a robene polodlhe stlpiky 🙂

lulucertik
20. jún 2012

@kibuk nádherná čiapočka , aké vlny si použila , prosím máš vzor, môžeš poslať ?

poisonblu
20. jún 2012

ciapka pre kamoskinu dceru

poisonblu
20. jún 2012

sorry, takto: ciapka pre kamoskinu dceru

veronika.deskova
21. jún 2012

Ahoj holky. Zdravím vás všechny po dlouhé odmlce. Byla jsem tu někdy v únoru a začala se s vámi učit háčkovat 🙂
Pak jsem měla nemocný loket, takže háčkování šlo stranou, pak na nás vybafla reklamace podlah, takže jsme měli o zábavu postaráno - stěhování, strhávání, nové podlahy ... a zase stěhování. Blázinec.
Takže teď je zase klid, tak háčkuji. Co se týče úspěchů, tak nic moc 😀 teď dělám čtverce, ty mi jdou. Tak možná z toho bude deka nebo něco 😝 No, mám se pořád co učit, tak hurá do toho 🙂

kibuk
21. jún 2012

@lulucertik ahoj,je to vlna baby heart melirovana a su to len polodlhe stlpiky 🙂

miriamka
21. jún 2012

@poisonblu...krasna ciapka, na aky obvod hlavky je a nemas navod?

nika1985
21. jún 2012

ahojte aj ja sa ucim hackovat akurat hladam navody na toto nemate niektora bola by som vdacna.

lulucertik
21. jún 2012

@nika1985 krásne 😉

letuskah
21. jún 2012

@monalisatko jej ja mam zas od mami strikovaciu staru knizku po nemeckz a tie vzory a strihy ajajajajaj a pletaci stroj som si kupila pred3 rokmi k narodkam a doteraz som nemala cas ho sksit tak som zvedava daj potom vediet 🙂

@tretulka ani sa nepytaj, starsi pomaly ani nevedel ze ma, ani horucka, nesvrbelo, malo vyrazok ale maly katastrofa, dva dni a noci vysoke horucky, nevedela som mu ich zrazit, vyrazok plne telicko, aj mu ostalo vela jaziev, no hruza to som si odtrpela s nim lebo mm na sluzobke... a teraz soplia lebo hned mlady doniesol zo skolky virus daky 😝 😝 😝 tak pevne nervy ak su to kiahne 😉

letuskah
21. jún 2012

@nika1985 tie stucne su genialne, to mi vyzera na2RO,( 2DS 1RO 2DS) do 1 miesta, 2RO a zase co je v zotvorke... hore je asi riadok KS, potom 1DS2RO na tu snurku, ptom 2riadkz KS, dalsi riadok striedas 1KSprednz reliefnz a 1 zadny reliefny a koncis riadkom KS
a spodok asi muslicky ci vejariky, 1KS, vynechas 2ocka, do tretieho 5DS, vynechas 2 ocka a do tretieho 1KS a takto striedas. plus aplikacie....

tretulka
21. jún 2012

@letuskah su to kiahne...pribudaju mu pupaky aj dnes, som ho prave natierala, ale zvlada to dobre, teplotu nema, on ale ani nemava teplpty...bojim sa ak to chyti mala, ta sa teraz vytrapila s teplotami, tiez som bola sama doma, mm v kupeloch, tak som mala ine fofry...ale myslim pozitivne, bude to ok 😉

poisonblu
21. jún 2012

baby, ked robim topanocky a potrebujem ich urobit vacsie ako su v navode, tak ako si to mam prepocitat? napr. v navode je 9RO na zaciatku, a ja by som potrebovala aspon 15 RO, tak potom v dalsom kole mi zostavaju zdvojene stlpiky na zatackach rovnako, ale mam viac stlpikov na tych rovnych bokoch? to si asi musim nejak prepocitat, ze? lebo mam navody na papucky, ale to je hrozne male, podrazka len 7-8 cm, co je mini pidi...neviem, aka bola pouzita vlna, ani hacik

lussy23
21. jún 2012

@nika1985 nádherná výtvory
@poisonblu nádherná čiapočka

adrika79
22. jún 2012

My mame super leto u babky, ani nestiham hacik :D

adrika79
22. jún 2012

nieco male... este mi chyba do zbierky kitty... 😉

nika1985
22. jún 2012

@lussy23 to som ja nerobila potrebovala by som navod na to

nika1985
22. jún 2012

@letuskah dakujem skusim to tak ako si pisala cely vecer som tu snorila a hladala na to navody a nic tej paci co som zobrala tuto fotku ta to predava keby jej asi napisem o navod asi by mi ho nedala 😒

poisonblu
22. jún 2012

@nika1985 nieco podobne som videla, pockaj kuiknem si v zalozkach

letuskah
22. jún 2012

@tretulka nechcem ta strasit ale mala to s najvacsou pravdepodobnostou dostane... ale tak hadam to u nej nebude mat taky zly priebeh ako u nas. drzim palce aby to preslo bez ujmy na tvojom psychickom zdravi, mna to totalne znicilo tieto kiahne 😝 skus jej davam nieco na podporu imunity nejaky imunolukan alebo co je pre taketo male deti, mozno by jej to mohlo pomoct zlepsit priebeh ked ich dostane...

adrika79
22. jún 2012

@tretulka neboj, deti to zvladaju lepsie cim su mensie - kazdy y okolia mi to vravi, co mal dve deti s kiahnami... ja som este nemala, stara koza, tak sa chcem dat nakazit cim skor, len to musim zmenezovat tak, aby mi mal kto pomoct, lebo ani moja mama este nemala kiahne... 😒

tretulka
22. jún 2012

@letuskah ja som uz na prasky teraz, po tych skoro 3t choroby a teraz kiahne zas...maly sa zacal osypavat v stredu poobede, pupaky stale pribudaju, dnes uz mal aj zvysenku 37.7, pred chvilou som ho merala...a najhorsie je, ze je to typicky chory chlap, fnuka, mrauci, a tie reci keby ste poculi, maminka, mne sa zda, ze tie pupaky mam stale horsie a horsie ako ich natierame, mne uz nic nepomoze... 😠 😀...s tym, ze to mala chyti pocitam, ale aspon to budeme mat z krku naraz...
@adrika79 tak to Ti poviem, ze mat kiahne v dospelosti nie je sranda, teda sudim podla kamosky, ktora ich dostala od dcery skolacky a chytila ich samozrejme aj mala, v tom case cca 8-9mes. baby to prezili v celku v pohode, ale ona si to "vyzrala" poriadne, 40tky teploty, vyhadzana bola neskutocne...

usiko
22. jún 2012

Ahojte, dievcata...zacala som hackovat vcera.......a mam uz ciapocku, teda velkostne by sedela, samo ze nie je dokonala, ma to chyby, hlavne na tych spojoch, ale co uz....som spokojna, ze som to zvladla......rada by som vas poprosila o radu: Chcem to zakocit pikotkou /to su tie male obluciky, ze?/, ale chcela by som, aby ta ciapka bola na zaviazanie, teda aby na uskach mala take akoby tie pikotky velke, aby zakryli usi....ale neviem ako na to...navod na ikotku som si nasla, ale tie obluky na uska a ako pripenit potom snurku na zaviazanie, to som nenasla...nepomohli by ste mi? alebo existuje aj nejaka kniha, ktora ma nauci hackovat aj motivy a tak?
Dakujem🙂

tunylyk
22. jún 2012

@tretulka nezabudla som na teba 😉 to je ten vzor,ktory som pouzila na placku,detickam skore uzdravenie

nikuska4
22. jún 2012

narýchlo dnes spravený klobúčik.ufff 😝

poisonblu
22. jún 2012

@nikuska4 nadherný, z akej priadze je to robené?

nikuska4
22. jún 2012

@poisonblu dakujem.....no je to myslím linda,je dost hrubšia ako camila,catania,lebo to nieje 100%bavlna,ale práve preto je to také pevnejšie a dobre drží tvar,z camily sa mi to takto nedá

poisonblu
22. jún 2012

@nikuska4 jj, z camily som aj ja robila a nie vsetky vzory z nej robene vyzeraju dobre