Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

monalisatko
29. jún 2012

@adrika79 tak to teda máš zas peknú zákazku 😀
@letuskah tú ružovú melírovú lolipop som si aj ja vyhliadla na pulóvrik pre menšiu, len neviem kedy budem mať čas sa do toho pustiť 😅

monalisatko
29. jún 2012

@poisonblu tú papučku máš krásnu 🙂 Z akej vlny je?

poisonblu
29. jún 2012

@monalisatko kacenka, velmi dobre sa s nou pracuje

monalisatko
29. jún 2012

@poisonblu ďakujem, ešte som ju nemala, ale aj iné baby ju tu chvália, tak niekedy vyskúšam 🙂

lussy23
30. jún 2012

ahojte, nevie mi pordiť nejakú vlnu, vhodnú pre alergikov?

letuskah
30. jún 2012

@lussy23 povedala by som ze bavlna a bambus ale baby isto poradia lepsie 😉

princes218
30. jún 2012

@adrika79 Ahoj mohla by si mi prosím poslat na mail postup velike ďakujem 🙂 na princes218@azet.sk

adrika79
30. jún 2012

@princes218 Ahojky, aky postup?

letuskah
30. jún 2012

tak mensia oddychovka pre deti pomedzi bolerko 😀 navod je tu http://www.naturalsuburbia.com/2012/06/cat-knit...
no kedze nejdu nahrat fotky tak inokedy 😖

adrika79
30. jún 2012

@letuskah Ani tebe nejdu foto? ja ze len mne...

letuskah
30. jún 2012

uaaa uz to ide 😵 😵 😵

adrika79
30. jún 2012

Takze pre moju starsiu na zimu do MS... som sa do tohto rolaka zamilovala 😉 asi urobim aj sebe funky naladu ... 😎

emilly
30. jún 2012

Ahojte baby potrebovala by som poradit kolko vlny spotrebujem na taketo hackovanie ciapky :
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=19264526...

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=24135632...
Velkost by mala byt tak na 9-12 mesiacov.
Mam totiz klbka vlny roznych farieb a tak neviem ci by mi to vyslo na celu ciapku +brmbolce.

bambola
1. júl 2012

Baby este som sa prisla opytat, ze ako velmi mam zatahovat/nechat povolene? vdaka 🙂

princes218
1. júl 2012

@adrika79 na tuto fialovu čiapku a skadial más návod a vzor je krásna

adrika79
1. júl 2012

@princes218 neukazuje mi foto, neviem, na co sa pytas, mam viac fialovych ciapociek, ale ja nejdem podla navodovm vymyslam si... naposledy som davala letnu homelsku fialovu, ale to som si vzor vymyslela, zakla je spirala z mimibazaru.cz, hladaj pod spirala alebo na prani vracime spatky zimna spirala elbo tak... a potom nedavam dvojity nahodeny DS ale jednoduchy a nie 1 retiazkove ocko,a le az 4...
este mam taku obycajnu fialovu polkvietok - to je obycajna DS husto, fialova s bielou to je tiez spirala, ale husto, maly hacik, tam som dala si dvakrat nahodeny DS... a fialovy klobucik - tiez spirala, le tam az stvority DS a 2 retiaz ocka....

letuskah
1. júl 2012

@emilly povedala by som ze tak 100 gr, mozno trochu menej kedze je to na 12mes....

@bambola zatahuj tolko kolko ti je pohodlne, hackuj ako sa ti dobre hackuje, ja by som nezatahovala ani nepovolovala schvalne lebo potom to nebude pravidelne...

letuskah
1. júl 2012

@adrika79 to je z tej lolipopky ten pulovrik?

adrika79
1. júl 2012

@letuskah Ano, lolipop, len sa mi zda, ze na to , ze je to detska vlna, bude trochu skriabat.... :( nepoznas enjaku odbru vlnu okrem Batole? detsku... je aj bavlnena? lebo toto su akryly...

emilly
1. júl 2012

@letuskah dakujem no skusim to teda🙂 pronajhorsom to nejako dokombinujem ku koncu

monalisatko
1. júl 2012

@adrika79 ja som robila menšej tú bordovo bielu súpravičku z vlny Favori. Hrúbkou je podobná lade luxus, ale je ovela mäkšia. Ak píšeš že tá lolipop bude škriabať, tak ju asi nepoužijem malej na pulóvrik, ale radšej už odskúšanú.

adrika79
1. júl 2012

@monalisatko mozno je to teplom, ale moja dcerka mi vravela, ze ju to na krku skriabe doteraz u batole alebo lady to nehovorila... 😒

adrika79
1. júl 2012

A ciste od veci a mimo temu, ale nemate nahodou tip, kde mozem kupit taku plienku - plavky pre dcerku na kupalisko? ci ako sa ta plienka vola....

lussy23
1. júl 2012

@letuskah ďakujem a krásne dielka
@adrika79 krásny pulovrík

monalisatko
1. júl 2012

@adrika79 myslíš plienky na plávanie? Ja som ich kupovala v DM-ke, ale podla mňa sa dajú dostať aj v tescu, hypernove alebo v kauflande.

monalisatko
1. júl 2012

@adrika79 no to môže byť že kôli teplu, ale radšej si ju poriadne preskúmam pred tým ako ju budem kupovať 😅

letuskah
2. júl 2012

@adrika79 no ja som vzdy kupovala redheart baby ta je makkucka ale tenka, akryl, tak na 3ihl maximalne, ale videla som od Nako aj tu babetkovsku a ta je uplne uzasna na omak a je na 4,5ihl ak si dobre pametam. bavlnu mozes bars ktoru ktora sa ti zda pre dieta len to ju v zime neohreje. este mozno nejake s bambusom by mohli byt take makksie
a plienky na kupaniei som kupovala v DM alebo v potravinach, maju to vsade, teda ak myslis jednorazovky

@emilly skus aspon ziskas odhad, ono to zavisi od vzoru ale kedze tie co si dala su plne hackovane bez dierok tak tam bude spotreba vacsia ako u dierkovanych 😉

svetlankat
2. júl 2012

Kocky nemate nahodou navod na hackovanu ciapocku pre novorodeniatko? resp, taku malu viazaciu? Nejak sa mi nedari nic najst, nasla som len jednu na MMB ale ta sa mi nedari, uz som ju 4x parala. Prosim.

letuskah
2. júl 2012

@svetlankat pre mrnusa som robila tuto http://www.garnstudio.com/lang/us/pattern.php?i... je sice strikovana ale lehka

lussy23
2. júl 2012

baby, aký by mala mať priemer čiapočka pre dvoj - trojročn édieťa?