Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

emilly
9. júl 2012

@petraslov dakujem velmi pekne 🙂

bambola
9. júl 2012

@emilly je to schoeler- limone, aj mne sa s tym velmi dobre hackovalo 🙂 uz robim dalsiu z nej 😉

maria1610
9. júl 2012

@letuskah akú vnu si používala na ten klobúčik??? (podľa toho zloženia - ramie- polyester - ani neviem, ktorá priadza môže obsahovať ramie :-/, nenašla som takú) Je nádherný, aj mne by sa na dovolenku hodil podobný

letuskah
9. júl 2012

@maria1610 ja ho len robim ale z camily, ramie je asi rafia ci ako sa to vola, co sa aj dava do kytic na ozdobu, z toho robia take akoze prirodne klobuky... ale ty mozes pouzit co chces akurat si musis velkost prisposobit podla hacika aky pouzijes. zacala som to s trojkou ale je to tuhe a neda sa mi to riadne tak som rozmyslala ze dam dvojmo so 6 hacikom alebo 5

letuskah
9. júl 2012

@maria1610 ten navod je ako odrazovy mostik, placku a dlzku si sprav ako ti treba a potom tu striesku chcem skusit podla toho, do poslednych tusim 4 riadkov davaju nejake vlakno alebo drotik aby to drzalo tak to chcem vyskusat

bambola
9. júl 2012

@letuskah mozem sa opytat co ovplyvni velkost hacika? okrem teda velkosti ociek. ja robim tie ciapky s 3, ale to zato, ze na vlne bolo napisane, ze 3. podla coho sa inak vybera hacik na rozne ine veci (nielen ciapky) vdaka 🙂

letuskah
9. júl 2012

@bambola ono ked chces mat hustejsie tak robis s mensim hacikom ale musis ratat s tym ze vec bude mensia a zas s vacsim hacikom to bude volnejsie ale aj trochu vacsie, na malych detskych ciapkach a klobucikoch to spravi malo ale na obleceni alebo dospelackych veciach to spravi dost. na vlne byva odporucana velkost ale ty to mozes robit s akym chces akurat ze to nebude ono... videla som navod na hackovanu tasku z catanie a robila ju baba so 6 hacikom jednoitou nitou a robili sa jej velke ocka a do tych potom hackovala, vyzeralo to dobre ale bola to sietka...

veronika.deskova
9. júl 2012

Ahoj holky. Nemáte prosím některá návod na háčkovou ovečku? děkuji 😵
A čím vycpat - vatou stačí?

bambola
9. júl 2012

@letuskah takze len na ujasnenie 😀 cim mensi hacik, tym mensie ocka (logicky) a haciky su cislovane tak, ze male cislo maly hacik , velke cislo velky hacik?

letuskah
9. júl 2012

@bambola presne 😀 len som tym este chcela povedat ze na par ockach ten rozdiel nie je tak velky 😉

bambola
9. júl 2012

@letuskah a este jedna ma napadla 😀 ked mam vlnu hrubu, tak mozem pouzit hacik velky a spravit z toho trebars sveter, ze som tym chcela napisat, ze aj svetre sa mozu hackovat, nielen strikovat (do toho by som sa zatial nepustala 😅 )

letuskah
9. júl 2012

@bambola jasne 😉 uhackovat sa da snad vsetko

kijusqa
9. júl 2012

Ahojte nahodou som na vas natrafila lebo hladam ci tu najdem dobry ohlas na elian klasik,chcem robit detsku deku tak ci je vhodna a prosim vas neobjednavali ste v tychto dnoch od http://www.mimibazar.sk/bazar.php?user=80233 ? lebo som pred 3 dnami pisala a doteraz sa neozvali tak ci nahodou neviete co je s nimi(pytam sa lebo som tu videla ze odtial objednavate)...aby som si vedela inde objednat a
@veronika.deskova ja som robila tuto ovecku Timmyho ale vsetko len z hlavy(a to hackujem asi mesiac a pol)...a zrovna dnes idem ako meninovy darcek pre krsniatko Lujzu

letuskah
9. júl 2012

@kijusqa od Lucky som objednavala a uplne bez problemov, mozno je na dovolenke teraz 😉

kijusqa
9. júl 2012

@letuskah tiez som si myslela len tam nema ziadny odkaz,skusim este do zajtra pockat a ked tak objednam inde,lebo pojdem na 2 tt na chatu tak si to tam chcem vsetko pobrat a robit

lussy23
9. júl 2012

@kijusqa nádherná ovečka

tunylyk
9. júl 2012

@kijusqa mne prave dnes dosiel od Lucky balik 😉 ovecka je nadherna 🙂

kijusqa
9. júl 2012

@tunylyk dakujem,ano uz sa mi aj ozvala som rada 🙂 lebo to chcem objednat kym pojdem prec

adrika79
10. júl 2012

@kijusqa nasej lucke niekedy blbne mail, skusaj aj na MK aj na FB...

kijusqa
10. júl 2012

@adrika79 nevim ako je je na MK a na FB

poisonblu
10. júl 2012

moj prvy svetrik..pojde na to este nejaka kvetinka, len musim vymysliet, aku tam dam :D

iloha
10. júl 2012

tak po delší době 🙂

adrika79
10. júl 2012

@kijusqa poslem IP

adrika79
10. júl 2012

@kijusqa super galanterku a aj eshop na tu na MK lucia32 ... predava aj cez http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=221569

adrika79
10. júl 2012

@kijusqa A mozes byt kludna, Lucka je overena, spolahliva - mozno nieco deti, leto, blbne mail, stranka... napis tu an MK lucia32 alebo skus cez FB ako som ti pisala IP... aj mne teraz dosla vlna - objednala som a hned druhy den mi poslala, je fakt zlata... 😉

kijusqa
10. júl 2012

@adrika79 to mi je jasne ze je spolahliva,to ja ani jedno krive slovko na nu 😀 uz sme sa skontaktovali cez mmb,ja som len potrebovala vediet ci vy tu babeny neviete ci nahodou nebude dlhsie prec ze ci mam inde objednat kedze mi to ponahlalo ale uz to je ok dakujem

poisonblu
10. júl 2012

@kijusqa mozno tam cez vikend nebola..ja som objednavala dnes a uz mam aj zaplatene...

fatima30
10. júl 2012

baby uz dlho sledujem vase krasne dielka a tisko zavidim,moja babka ma naucila hackovat teda povedala by som zaklady viem uhackovat retiazkove ocko,kratky dlhy stlpik 1 krat nahadzovany aj dva krat ale co vobec neviem je hackovat podla navodov mne to pride strasne zlozite a nerozumiem tomu ako je to mozne ked zaklady mam ☹ ☹ ☹ ☹ poradi mi niekto ako sa to naucit?

lussy23
10. júl 2012

@poisonblu krásny
@iloha nádherné

letuskah
10. júl 2012

@fatima30 najlepsie by bolo keby si nieco vlozila, co chces robit a skusime ti to vysvetlit, na nazornom priklade sa uci najlepsie 😉