Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

adrika79
12. júl 2012

@fatima30 ak chces na jesen leto - tensiu, perfektna je balvna 100% ako catania, camila, limone... na teplejsie dni napr Batole a ine baby vlny, najlepsia ale drahsia je bambusova... tu na Mk predavaju a maju esop lucia 32 a bv:alexandra, su aj na FB...
lucia http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=221569
a bv_alexandra ma foto na facebooku, napis jej cez MK int.postu... link http://www.facebook.com/vricanova.veronika, skus ju poziadat o priatelstvo a uvidis albumy s priadzou...vola sa Veronika Vricanova Ulbrichtova, overene, spolahlive 😀 ak sa vyzbierame viacere na cely balik, u Veroniky sa objednava vopred, je to fakt lacne... 😉

fatima30
12. júl 2012

a to je vhodne aj na svetriky?take jarne...?

fatima30
12. júl 2012

@fatima30
uz je odpovedane 🙂

fatima30
12. júl 2012

a poslednu otazku ne tie tenke vlny je vhodna aka hackovka,lebo doma mam 0 a 3-4.

fatima30
12. júl 2012

oprava 4-8

letuskah
12. júl 2012

@esmemia pokazis, vyparas a prerobis 😉

letuskah
12. júl 2012

@fatima30 ono je to napisane na priadzi, tensie vacsinou 3 a 3,5, hrubsie 4 prip 5 ale to uz je dost hruba skor zimna priadza 😉

esmemia
12. júl 2012

@letuskah 😉 skusim

petraslov
12. júl 2012

@fatima30 poštovné je podľa taríf SP, čiže podľa váhy balíčka, ktorý vám zašle predávajúca a podľa toho, či chcete 1. alebo 2. triedou. Ja som najviac za poštovné platila 1,60 a to som toho objednávala dosť. Keď už objednávate, jasné, že sa viac oplatí objednať toho viacej.

poisonblu
12. júl 2012

spiralova ciapocka

lussy23
12. júl 2012

@poisonblu krásna

lussy23
12. júl 2012

@poisonblu krásna čiapočka
@kijusqa nádherné deky

eliaska23
12. júl 2012

@poisonblu ahojky, ako si robila túto čiapočku, rada by som takú spravila môjmu drobcovi 🙂

poisonblu
12. júl 2012
letuskah
12. júl 2012

baby hen co som nasla http://littlegreen.typepad.com/romansock/2009/0... asi to budem musiet uhackovat...

inak hladam navod na nejaku peknu kvetinu mojej mame na klobuk, uz som prehrabala mmb, ravelry, crochetpatterncentral a nic, nemate daco? mala by byt taka akoby exkluxivna, no proste pre mamu 😵

bambola
12. júl 2012

@letuskah jeeej, tam su krasne vecicky 😵

baby, ak by ste mali prirovnat tak camila a catania su cca ako limone? lebo som bola v troch galanterkach a nemali ani cataniu, ani camilu. chcem si objednat k nasim , nech si vezmem buduci tyzden, ked budeme na svk 🙂
ja to chcem predovsetkym na ciapocky a vselijake tie hackovane hracky by som chcela skusit 😉

letuskah
12. júl 2012

@bambola hej su podobne, ja ich miesam bez problemov

adrika79
12. júl 2012

@bambola velmi podobne, camila je najtvrdsia, ale zalezi od farby, je aj o kusok hrubsia, limone najlacnejsia zvykne byt, catania lesklejsia jemna... postovne je cca 1,20 - 1,60 - objednaj viac, tak sa oplati - lucka ma teraz akciu na camilu a cataniu... Veronika ju predava za 1,36, ale musis cakat kym objedna, ale niektore odtiene ma doma plnuuuuu skrinu :D

fatima30
12. júl 2012

dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem

bambola
13. júl 2012

@adrika79 jaaaaaaaaaaj, ten fb mi bol cert dlzen, to som nemala vidiet 😀

moma
13. júl 2012

ahojte dievčatá, práve som uháčkovala svoju prvu čiapku, ale neviem ju ukonciť, poradili by ste mi? Ciapka mala byt pre moju dcerku, je zial straaasne malicka. Ako to mam spravit, aby bola taka velka ako potrebujem? Budem vdacna ak mi date zopar dobrych tipov a rad ako sa naucit hackovat.

poisonblu
13. júl 2012

@moma nenapisala si, ze ako si postupovala...tu je taky naj navod na capicku: http://www.mimibazar.cz/tisk_navodu.php?id=2938

dolezite je pridavat stlpiky dovtedy, kym nemas placku potrebneho priemeru-tabulku velkosti niekde vyhrabes.... potom uz nepridavas, len hackujes dalej, bud klasika dlhe, kratke stlpiky alebo nejaky vzor zo stlpikov...tym, ze uz nepridavas sa ti ta placka zacne menit na ciapocku...a potom hackujes do potrebnej dlzky...tiez bud podla tabuliek, alebo primerias dcerke na hlavu

moma
13. júl 2012

@poisonblu postupovala som podla tohto videa

https://www.youtube.com/watch?v=9cq9ivY-FAw


Tato ciapka je hore taka zvlnena, ako dosiahnem aby sa to rozsirovalo postupne bez zvlnenia?

z toho navodu vobec nechapem to ukoncenie, nie je to niekde na videu?

letuskah
13. júl 2012

@moma ona je zvlnena lebo na zaciatku dala do kruhu moc ociek, podla hrubky priadze, hacika a toho ako hackujes si daj na zaciatok 10, 12, alebo kolko kratkych alebo dlhych alebo akych chces stlpikov a pridavaj postune, najskor rozdvoj kazdy, potom kazdy druhy, kazdy treti, kazdy stvrty atd, sama uvidis kolko ti treba davat na zaciatok aby sa ti to nevlnilo ale pekne rozsirovalo. priemer placky si vyratas tak ze obvod hlavky vydelis 3,14 a ziskas aky ma bbyt priemer. potom ked to mas pridavas bez rozsirovania.
posledny riadok potom bud robi muslicky, pikotky, racie stlpiky alebo nechas take rovne alebo nieco ine ked najdes. priadzu pretiahni cez posledne ocko a dovnutra zasi aby nebolo vidno a aby sa ti neparala.
ende 😉

poisonblu
13. júl 2012

@moma co nechapes na ukonceni? tie pikotky? lem ciapocky je z kratkych stlpikov, ides normalne ocko po ocku kratke stlpiky...ked sa ti to vlni, tak skus menej zdvojovat stlpiky...napr. namiesto kazdy druhy dvojis kazdy treti...alebo iny hacik....

moma
13. júl 2012

@poisonblu no asi si najskor musim nastudovat, co su to vlastne kratke, dlhe stlpiky atd. Ja som robila len to co som videla 🙂 ale netusim ako sa to vola
@letuskah dakujem za radu

poisonblu
13. júl 2012

@moma aha, tak porom sa necuduj...takze kratky, dlhy stlpik, pevne ocko...na zaciatok ti to staci...najdi si na youtube videa s navodom...ked zadas kratky stlpik, tak ti vyhodi videa

katkaking
13. júl 2012

ahojte kočky, pridavam sa k vam, zacinam hackovat, no potrebovala by som nejake zrozumitelne nakreslene postupy-napr. kvietky alebo ine ozdoby na čiapočky, tiež hladam-no zatial neuspešne nejaky viac dierkovany vzor na čiapočku, vdaka za rady, tešim sa na spoločne hačkovanie.... 🙂 🙂 🙂 krasny dnik všetkym 😉

brumca
13. júl 2012

ahojte 🙂 krasne vecicky ste popridavali, tu je moj najnovsi vytvor 🙂