Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

monalisatko
15. júl 2012

@letuskah ďakujem 🙂 Mám to za sebou, už len požehliť.... 😝 Ešte stále som nestihla prečítať pozadu nič, ale narýchlo hodím foto čo som umotala za ten týždeň 🙂 Nič moc, ale veď som dovolenkovala 🙂 Teraz sa pustím do dokončenia svetríkov a potom už nakúpim vlnu na jeseň - zimu 🙂

brumca
15. júl 2012

ahojte zienky 🙂 idem si k vam zase po radu...mohli by ste mi prosim poradit nejaky uplne jednoduchy navod na hackovane capacky pre malinke babatka? dakujem

monalisatko
15. júl 2012

@brumca tu je pár capačiek, skús popozerať 🙂

tunylyk
16. júl 2012

pre Simika na hlavku aj do kocika a este taka drobnost do kuchyne,co urobila radost mamine 😀
krasne dielka ste popridavali dievcence,sikulky ste 🙂

ankan
16. júl 2012

Šikulky ako spraviť takýto kvietok? Písala som aj autorke, ale neodpísala mi a dcérka by ho chcela na čelenku.

adrika79
16. júl 2012

Pre zmenu spomedzi klobucikov nieco na zimu :D zle foto, ale inak sa nedalo :D

letuskah
16. júl 2012

@zigzag aha to si robila z viacerych niti? no vyzera to uplne uzasne 😵 mlademu som robila vestu ked mal dva roky a teraz bude mat 5 a stale mu je dobra, mozno to bude pripad aj tej tvojej 🙂

@emilly zacni rozdvojovat tie stlpiky pri ktorych si skoncila pri placke, ak si rozdvojovala povedzme kazdy 7 tak zacny kazdym 7 a pokracuj akoby sa nechumelilo kazdy 8, 9 atd, akurat ze nie v kazdom riadku ale kazdy druhy, plus nerozdvojuj v rovnakom stlpiku ale v inych miestach, len zachovaj pocet, bude sa ti robit pekny oval a nie kostrbate, teraz som takto jeden klobuk robila a je to pekne, normalne sa mi to paci, musim odfotit ale nie som teraz doma

zigzag
16. júl 2012

@letuskah ano, z 2 a 3farebnych,, no ono vlna sa natiahne troska, ale ta druha nie je pruzna, takze si zachova svoj tvar aj velkost,nepodda sa velmi, ale neni problem vyrobime nieco nove 🙂

pupka11
17. júl 2012

dobry den ak by sa vam dalo a poslala by ste navod dakujem

fatima30
17. júl 2012

baby aka je vlna elian ze 100 percent akryl to je kusava?wendy a lisa?poradte chcem si uz dokoncit objednavku tak aby som vedela.

fatima30
17. júl 2012

a aka je vhodna na zimu?dakujem za rady vsetkym sikulkam

fatima30
17. júl 2012

a este sa opytam kolko spotrebujem tak na jednu ciapocku pre 2 rocneho chlapceka?

poisonblu
17. júl 2012

@fatima30 ja mam nejake 100% akryl a nehryzu....a na zimu: elian klasik, red heart lisa, elian patty, lada luxus, merino...tieto mam ja a su take hrubsie

lussy23
17. júl 2012

@monalisatko nádherné vecičky
@adrika79 krásne
@tunylyk nádherné

lussy23
17. júl 2012

@zigzag krásne

fatima30
17. júl 2012

@poisonblu
diki to som potrebovala vediet 🙂

letuskah
18. júl 2012

@fatima30 inak ta red heart lisa zavisi od farby, mam modru riflovu a ta je makkucka, bezova tiez a siva je hnusna 😝 tak si vyber a na ciapocku to zavisi od vzoru ale na jednoduchu by malo stacit 1 klbko lisy, ostatne neviem, nepoznam

andy1978
19. júl 2012

@fatima30 ja som zimne ciapky robila z red heart baby a este je makkucka elian nicky. Tu read heart baby som davala vo dvoje, ale zalezi od vzoru.

fatima30
19. júl 2012

@letuskah
@andy1978
dakujem baby uz som si objednala elian tak uvidime🙂

katkaking
19. júl 2012

žienky, prosím vás, ako mám hačkovať čiapočku pre chlapca? aká je krajšia: krátky alebo dlhý stlpik? a postup je aky? stale sa pridavaju navyse stlpiky alebo opat len placku a potom uz nepridavat? zacala som jednu robit z KS, no nevyzera to tak, ako som si predstavovala 😖 vdaka za nazory, pekny den vsetkym 😎 😎 😎

monhla
19. júl 2012

@tunylyk Môžem poprosiť o radu ohľadom toho bieleho svetríka pre bábko. Našla som totiž návod na mmb ale ten nie je presný. Vraj "stvoriteľka" upravovala štvorec na šesťuholník. Ak by ste mali návod /najlepšie nakreslený zo značiek/ bola by som vám nesmierne vďačná. Ja som zatiaľ stvorila len pár čiapočiek a tento svetrík by som veľmi chcela uháčkovať pre svoje bábenko. Vopred ďakujem za vašu ochotu.

monhla
19. júl 2012

@kijusqa Môžem poprosiť o návod na tie dečky - sú úžastné 😀

poisonblu
19. júl 2012

kočky, ako sa robi toto:

http://static0.asmira.com/photo/22/438422/album... myslim ten chvostik

a toto: http://static1.asmira.com/photo/22/438422/album... tie uska ? su to len zhackoavne 2 obdlzniky, alebo to je nejak specialne robene?

monhla
19. júl 2012

@monalisatko Úžastný nápad tie kravaty 🙂 . Nevieš poradiť dĺžku pre cca 3 mesačného chlapčeka - chcem prekvapko pre sestrenicinho malého a nemám ani šajnu o rozmeroch. Stačí približne.

monhla
19. júl 2012

@poisonblu Tie čiapočky s 2 brmbolcami sa robia odspodu - najprv retiazka,spojiť a potom stĺpiky bez pridávania. vznikne valec a vrch sa zháčkuje alebo zošije. Ja som zošila. Robila som ju prvý krát a hneď sa podarila - je to ozaj ľahučké. Už len dorobiť brmbolce a malá bude na jeseň parádnica.

persseffona
19. júl 2012

jééj kočky aj ja sa chcem naučiť, moja mama to ovláda tak snád som mňa niečo urobí...chcela by som cez tehu skúsiť uháčkovať dáke deky a svetríky, len či vedúca dovolí

persseffona
19. júl 2012

@letuskah tá taštička je super

poisonblu
19. júl 2012

ušanka a svetrík

babatenko
19. júl 2012

tak, dievčatá, po dlhšom čase pripájam moje nové dielka - zamilovala som si bublinkový vzor, najradšej by som robila iba s ním teraz... snáď ešte pribudnú na čiapočkách aj nejaké aplikácie, možno nie, uvidím, každopádne by som chcela sa teraz vrhnúť na pončo, prípadne svetrík z bublinkového vzoru, nech má malinká na september aj niečo teplučké... no a som veľmi, veľmi šťastná, že relatívne za krátky čas som sa dokázala omnoho zlepšiť... no a mám už urobené aj dve ušianky - jednu sovičkovú a jednu macíkovú, len tam ešte nie sú poprišívané aplikácie, pošlem foto, keď to dokončím... no a k tomu svetríku, čo chcem robiť... ja mám taký problém, že som strašne lenivá niečo čítať z návodu 🤐, tak uvidíme, ako sa s tým popasujem... 😉

monalisatko
19. júl 2012

@monhla ďakujem, aj ja som nápad šlohla niekomu z netu, ale žial dĺžku neviem poradiť, lebo aj ja som len odhadom robila, nakolko v okolí nemám nikoho s bábom, tak neviem primerať. Skús osloviť niekoho konkrétneho, kto má tu bábo vo veku čo potrebuješ 🙂