Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

pacna
23. jan 2009

livi a ako si robila to ponco? je uzasne 🙂

vivere
23. jan 2009

liviky, ahaaaaa, tak uz chapem 😉

kajika
23. jan 2009

liviky, mám dotaz, jakým lepidlem lepíš spodek a když dáváš dvě ruličky do sebe potíráš je lepidlem/příp. jakým/ a nebo je jen zasouváš. Díky za radu, možná zkusím pokus č.5. 😀

ziza
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
angelik
23. jan 2009

musim sa pochvalit, teda lepsiepovedane pochvalit babku 🙂 https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
v meste som zohnala jedine ciernu vlnu, tak som navrhla ozdobit ich troska a celkom dobre to dopadlo 😉
len v pase sa mi zdaju volne... davali ste tam nejaku gumku?

angelik
23. jan 2009

a este chcem povedat, ze mam tazke srdce na Toptex, objednala som si este pred vianocami nejake vlny, mama chcela, a ja som si povedala, ze konecne by som sa mala naucit pliest, a najlepsie bude na malych detskych vecickach 🙂

ani mi nedosiel ziaden potvrdzovaci mail, ako som uz tu kedysi pisala, minuly tyzden som poslala jeden mail, v pondelok druhy, ze co je 😖 a odpovedali mi dnes:

Vážená paní,

Vaši objednávku evidujeme.
Na ¨SK budeme zasílat někdz v druhé polovině února - musíme přecenit na EUR.

Prosím mějte strpení.

tak to mohli vopred upozornit, nie? 😠 2 mesiace cakat na objednavku... neviem ci to nezrusim...
vam sa uz stalo nieco take?

kili
23. jan 2009

bambu, a ty nechceš, aby ho našli, keď si uplietla modru? 😕 😨 😀

liviky
23. jan 2009

pacno - je mi líto,ale pončo sem koupila,ale jednou ho určitě taky zvládnu 😉 (prostě mi to nedalo vyfotit mou modelku 😀 )

kajiko - no na ruličky mám to tuhé lepdlo v tyčce a na dno používám herkules.......jo a když nadstavuju ty tyčky tak je nelepím,prostě je zastrkávám do sebe cca 5cm,........držím pěsti ať máš štěstí a hlavně to nevzdávej 😉 🙂
angeliko - krásný výtvor,pochvala babičce 🙂 .....naše babi když se snaží plést tak po 5až7 řadách to můžem vyhodit i s jehlicema 😀 😀 ,ale zase v jiném směru je ta nej nejbabka 😉 🙂

angelik
23. jan 2009

liviky, dik 🙂

bambusko
23. jan 2009

angelik, nase vlniaky drzia bez gumicky, patent robim na tensich ihliciach ako zvysok. skus navliest okolo pasu tocenu snurku. raz som objednavala z toptexu pred koncom roka a trvalo to 5 tyzdnov 🙄 v inom case menej.

kili, ty srandistka, cervenu som nemala, len bavlnu a to by bola ciapka tazka

angelik
23. jan 2009

bambusko dik za radu

kajika
23. jan 2009

Tady je návod na pončo http://www.pleteni.cz/navod24.html

kajika
23. jan 2009

tady jsou nějaké čepičky a znovu pončo i s kapucí, na stáhnutí je třeba se zaregistrovat 😅

roasha
23. jan 2009

angelik,aj vlnap objednavku na Slovensko doruci za 5-6t/bolo napisane/,a na uzemi Ceska je to 2-3t.

vivere
24. jan 2009

vlnap doruci objednavku za cca 3 tyzden, ak sa objednava cez toho pana na slovensku 😉

roasha
24. jan 2009

jooooj,ale to som ja nevedela,ja som origos z vlnapu.. 🙂
nevadi,dostrikujem malej pulover,este mam kusok rukavov,vybrala si najtensiu vlnu v byte. 😅
a este cosi zatial stihnem. 🙂

renka9
24. jan 2009

no, bambusko 😉 , si sa posnazila, velmi pekne 🙂

pinokio ciapka sa pacila, dnes sme dorazili z lyzovacky. Ani tam som nezahalala a strikovala som malej taku istu... 😅

aj ja som si myslela, ze pinokio bude viat pri lyzovani. ... ale neviala 😝 .MM kolega mal tiez pinokia, ale kupovane, bola som na seba hrda 😉 rucna praca, je rucna praca...

bambusko
24. jan 2009

renka, to je skoda, ze nevial. ale hlavne, ze bola dobra lyzovacka 🙂

mate niekto z vlnapu tieto priadze: viola, alpina, lada color? nepoznam ich, tak som objednala tak naslepo

eleonora
26. jan 2009

Ahojky
bambusko mamina hodne plete z lady a je s ni spokojena 🙂

nemate nekdo z vas navod na hackovane detske bolerko? chtela bych ho zkusit pro malou na leto

telinka
26. jan 2009

bambu....lada je klasicka stalica, z nej som plietla este na strednej...makucka , hebucka , po case zmolky 😉

bodka13
26. jan 2009

teda baby vy si tu pletiete?...a ja u nás pozerám že nikto,sama som tam ☹ ...ja sa idem teda pliesť po byte,možno niečo upracem a potom nakuknem lebo idem poobede do roboty 😒

kajika
26. jan 2009
roasha
26. jan 2009

bambusko,ja ladu milujem. 🙂 z tej color kombinacie som tiez naobjednavala/ak si dobre pamatam,tak 5odtienov/,taku som este nevidela 😵

vivere
27. jan 2009

baby, ja som tiez objednala ladu color 🙂 cervenu a modru melirovanu a aj jednofarebnu, budem kombinovat 😅

liviky
27. jan 2009

tááák,jelikož mám doma marody,tak sem se chtla pletení té kukly 😉 ...vrchní část je hotova,tak du plést spodek 🙂

kajika
28. jan 2009

Tak dneska mi pišel balík z vlnapu lada color a ty barvy jsou ještě hezčí než na netu 😅 , už se těším.

ssissi
28. jan 2009

ahojte,
renka, teda pinokio čiapka je krásna.
Bambusko, aj tá tvoja, baby šikovné 😉 .
Bambusko, z lady color som plietla aj ja, už neviem čo (asi nejaký pokus o výtvor čohosi 😀 ), ale nepamätám si, žeby som bola nespokojná, tak je asi OK.

ssissi
28. jan 2009

No ale teda, prišla som sa pochváliť 😅 .
Kukla je na svete. Malú v nej volám zbrojnoš 😀 😀 .
Pridám foto.
Akurát, že som to nerobila úplne podľa návodu, lebo 4 ihlice, ani okrúhle, ani nadväzovanie očiek na hotovú vec neviem. Tak som uplietla čiapočku zvlášť a spodok zvlášť a zošila
😅 😝 .

bambusko
28. jan 2009

ssissi, super 😅 vsak si sa vynasla 😉 pohladam dajake video, ako sa naberaju ocka z upletu, moznu daco najdem