• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pletieme a háčkujeme pre detičky

30. novembra 2017 
@tretulka fíha, tak to nezávidím. Rýchlo sa uzdrav. Aj ja som síce chorá, ale už je lepšie. U mňa sú to priedušky...Moc som toho za poslednú dobu neuháčkovala, ale keď skončím posledný (tretí) svetrík s čiapočkou, tak hodím foto. Dúfam že to bude tento týždeň :sweat_smile: Musím sa pochváliť, že moje malé milované dievčatko má dnes 4 rôčky, ale som aj smutná, že to tak rýchlo uteká a už zďaleka nie je bábätko, ktoré by som strašne chcela :frowning2:
24. júl 2012 o 22:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@monalisatko ani nehovor, my oslavujeme 3.8. uz 5 a ani neviem kedy sa to stalo, ze tak vyrastol :confused: zelame este krasny kusok narodenin :slight_smile:
24. júl 2012 o 22:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@letuskah ďakujem pekne :slight_smile: oslava bude až v sobotu, takže ma čaká vyrobiť princeznovskú tortu a malá vymyslela že chce na nej konkrétne 3 princezné z marcipánu. Chcela som ich kúpiť v hračkárstve, ale ona ich chce zjesť :angry: Darmo jej hovorím že nie som sochár, ale ju to nezaujíma. Takže budem musieť vyrobiť :sweat_smile:
24. júl 2012 o 22:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@letuskah No a 17.8. oslavujeme staršej 7 rokov :fearful:
24. júl 2012 o 22:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@monalisatko to mate dost nasekane, my mame dnes meniny starsieho, uz tri dni pyta darcek ale musi este do vecera pockat lebo mm je na sluzobke a chcem aby sme mu to dali spolu lebo on potom riesi co od koho dostal a podobne... tiez musim daku tortu vymysliet, ale radsej sa nepytam lebo by si objednal ktovie co a ja to neviem robit, takze bude klasika cokoladovo neviem aka s coko polevou :grinning:
25. júl 2012 o 10:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
a este tasticky a klobucik co som spravila, tu ruzovu tasticku som zabudla odfotit pred darovanim ale my ju doniesli na skratenie remienku tak som to vyuzila a cvakla
25. júl 2012 o 10:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a fotky ze ano
25. júl 2012 o 10:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (10)
@petraslov
Krasna siltovka, mohla by si sa podelit o navod. Dakujem
25. júl 2012 o 10:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@letuskah no ja sa tiež nepýtam, ale keď spomenieme že sa blížia narodeniny, tak oni už automaticky prvé riešia tortu a potom darček :grinning: U nás je marec a august strašne plný. V auguste majú narodeniny staršia dcérka, manžel, brat, bratov syn, švagor a aj moja mama. No a ešte kamoška :slight_smile:
25. júl 2012 o 10:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@monalisatko my mame zas prelom jul/august a potom oktober november
25. júl 2012 o 10:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@letuskah :sweat_smile: super záťaž na peňaženky.
25. júl 2012 o 10:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@letuskah kraaasne :wink: kabelocku si ako robila?mne staci len tak par slov :wink: a vsetko naj Kubkovi,inak ten moj je tiez augustovy :grinning:
25. júl 2012 o 11:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby viete mi poradit ako urobit hačkovanú mašličku na čiapočku??? niečo jednoduche :wink:
25. júl 2012 o 12:08  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tunylyk vsetko najlepsie aj tvojmu :slight_smile: kabelka su spojeden dva kruhy, len posledne dva kruhove riadky nie su kolem dokola ale len tri strany, spojene su z tych troch stran, na stvrtej strane su obhackovane KS. vrchnak je tiez kruh ale este obhackovany muslickami, vzadu prisity aby co najviac prekryval predok, gombik, slucka na gombik a ran'mienko z KS dlzka podla potreby. :wink:
25. júl 2012 o 13:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@miracle jasné, podelím sa. Sú to vlastne len polodlhé stĺpiky, medzi ktorými je vždy jedno retiazkové očko. Polodlhý stĺpik sa pichá vždy popod to retiazkové očko z predchádzajúceho radu, nie do stĺpika z predchádzajúceho radu. Neviem veľmi popisovať návody, ale snáď si to pochopila. Je to fakt jednoduché. A tu je link na šilt: http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=835
25. júl 2012 o 14:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miracle Ešte som zabudla, keď čiapku dokončíš, obhačkuješ ju krátkymi stĺpikmi. Nakoniec uháčkuješ asi 40 retiazkových očiek (to je základ na ten pásik nad šiltom) a do týchto očiek z jednej aj z druhej strany uháčkuješ dlhé stĺpiky a znovu obhačkuješ krátkymi stĺpikmi. Nakoniec ten pásik prišiješ na čiapku tesne nad šilt a našiješ gombíky. A hotovo.
25. júl 2012 o 15:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petraslov
Dakujem velmi pekne, snad to do jesene stihnem.
25. júl 2012 o 18:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Baby otazocka...kek vam niektorym stopli album s hackovanim da sa s adminom dohodnut a odblokuju ho?mne teraz stopli mala som tam len par veci co som mojim dceram robila a decky pre babatka (ze foto nesuvisi s detmi) a vyjadrenie ze "fotky obrusov a vamkusov mozes zverejnit na modra strecha" ale ani obrusy ani vankuse tam nemam len decky pre babatka...alebo mam kaslat na to
25. júl 2012 o 19:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kijusqa admin asi nepozna rozdiel medzi dekou a obrusom...ja by som sa ozvala...
25. júl 2012 o 20:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
baby, neviete niektora kde sa v BA konkretne v Petrzke daju kupit vlny na hackovanie? okrem toho obchodu v danubii?
25. júl 2012 o 22:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby co by ste mi poradili na ponco? Myslite, ze by to bolo dobre robit z Catanie? A aka je asi spotreba vlny na take 2,5 rocne dieta?
25. júl 2012 o 22:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@emilly ponco by podla mna malo byt hrejive a to bavlna nie je, robila by som ho z niecoho tensieho, z nejakej babetkovskej, makky akryl, ale spotrebu netusim, asi nieco viac ako na pulovrik, 400g?
26. júl 2012 o 09:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@cicimon nam.Hraničiarov je jedna galanterka celkom dobra a ma aj v pohode ceny.Ale je tam od14-18.00hod.
26. júl 2012 o 09:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@letuskah dakujem :slight_smile:
26. júl 2012 o 09:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@letuskah nádherné. nejaký postup na tú kabelku máte?
26. júl 2012 o 12:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby, mne sa veľmi páčia tie také háčkované hračky. Chcela by som také robiť. Nemáte nejaký postup na začiaok? A to sa aj niečim vyplňuje?
26. júl 2012 o 12:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@letuskah
@lussy23 mam spisany postup na tu kabelku takze tu je
telo kabelky:
1R) do slucky 10DS
2R) do kazdeho DS 2DS - mame 20DS
3R) do kazdeho DS spravime 1DS a 1RO
4R) do vzniknutej medzery 2DS a 1RO
5R) medzi 2DS dame 2DS a do RO dame 1DS
6R) hackujeme po riadkoch, do predch. DS spravime 12DS, 5DS rozdvojime, 10 DS, 5DS rozdvojime, 12DS a otocime
7R) 12DS, 1DS rozdvojit, 2DS, 1 DS rozdvojit, 2DS, 1DS rozdvojit, 16DS, 1DS rozdvojit, 2DS, 1 DS rozdvojit, 2DS, 1DS rozdvojit, 12DS, otocit
8R) 60DS

taketo spravime 2x a zosijeme alebo zhackujeme tie tri strany

ostane nam nezhackovany vrch a tam hackujeme dokola KS, robila som 5 riadkov ale komu sa kolko paci tolko urobi
26. júl 2012 o 13:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@lussy23
@tunylyk
vrchnak tasky:
1R) do slucky 10DS
2R) kazdy DS rozdvojit
3R) do kazdeho DS spravime 1DS a 1RO
4R) do vzniknutej medzery 2DS a 1RO
5R) obhackujeme KS bez pridavania
6R) do kazdeho KS spravime 1DS a 1RO
7R) do vzniknutej medzery 2DS a 1RO
8R) omuslickujeme dokola, tzn. prve bude RO, potom 1DS vynechame a robime 5DS do dalsiho DS, 1DS vynechame a 1KS do dalsieho ocka, 1DS vynechame, 5DS do dalsieho, 1DS vynechame a 1KS do dalsieho. opakujeme dokola.
zosit, spravit remienok, prisit gombik a na vrchnaku spravit z RO slucku na gombik. robila som zo 4 roznych farieb.
26. júl 2012 o 13:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@tunylyk jasne ze aj ta prva cast mala byt pre teba a nie pre mna :grinning: :grinning: :grinning:
26. júl 2012 o 13:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ahojte zienky :slight_smile: pridali ste nadherne vecicky :slight_smile: ja sa snazim uhackovat papucky- capacky pre novorodeniatko, ale nedari sa mi..uz som skusala asi tri navody a vzdy nieco nepochopim :grinning: nemate nejaky lahky a osvedceny navod? dakujem
26. júl 2012 o 13:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok