Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

petraslov
30. júl 2012

@tretulka ďakujem 🙂

petraslov
30. júl 2012

@monhla pošli mi v IP mailovú adresu a pošlem ti vzor 🙂

petraslov
30. júl 2012

@letuskah ti verím, že si závidela 😀, len škoda, že takéto poobedie bez oboch detí mávam asi len tak raz za pol roka :-/

jana0706
30. júl 2012

ahojte, prave sa ucim hackovat (som uplny zaciatocnik) a chcela by som sa opytat ak ste tu niektora z okolia bratislavy, ze kde kupujete priadze, dakujem

evicka1
30. júl 2012

ahojte
tak prichadzam o nervusky pri hracke 😀 akoze ako mam urobit tu hnusnu vec s nazvom hlava aby to bolo gulate? 😀 moje je take divne vajicko :-P

letuskah
30. júl 2012

@jana0706 vacsinou kupujem v dubravke v saratove lebo mi je to najblizsie ale mas galanterku v ruzinove, ta je vraj dobra ale neviem, bnebola som, v raci slimaku je dobra, na zahradnickej ale tam je drahota, v meste na spitalskej pri dvoch levoch, par veci maju aj v tescu na kamennom a este v tom podchode pri kamennom, a neviem uz, al vacsinou objednavame z netu, je to lacnejsie aj s postovnym 😉

@petraslov to aby si si nezvykla 😀 😀 😀

jana0706
30. júl 2012

@letuskah super, dakujem pekne za odpoved - tu dubravku mam najblizsie, tak ked bude prilezitost pojdem sa tam pozriet...
a mohla by som ta poprosit este o radu aku vlnu si mam kupit ked by som chcela pre maleho uhackovat ciapocku (skor taku teplejsiu, na neskorsiu jesen-zimu)...diky moc

letuskah
30. júl 2012

@jana0706 na teplejsiu akryl, tensi na hacik alebo ihl 2,5 na jesen a hrubsi na cca 4-5 a vacsi hacik zas na zimu

zuzkaamato
30. júl 2012

ahojte kocky. v prvom rade klobuk dole, ake krasne vecicky dokazete vyrobit. chcem sa spytat, ci niektora hackujete aj na objednavku. konkretne mam zaujem o hackovanu ciapocku pre nasu malu. dakujem 🙂

fuska
30. júl 2012

Ahojte, kde prosim Vas kupujete vlnu na hackovanie? V galanterkach alebo online? Kolko date v priemere za klbko vlny? Mne to pride hrozne drahe, vsade vidim ceny 1,80 € a viac. Naposledy som v galanterke bola asi ako 10-rocna, to bolo klbko vlny za 6 korun, maximalne za 12 tusim.

evelin116
30. júl 2012

@fuska zalezi od druhu aku chces su aj za 0,80€ ale tie nie su az tak pekne...vacsinu kupujem v galanterke ale nemaju moc na vyber tak niekedy aj objednavam

fuska
30. júl 2012

@evelin116 No to je teda hruza. 😀 Chcela som zacat hackovat a strikovat, ale pri tych cenach asi skrachujem. Ved krasny kvalitny detsky sveter v Tesco stoji 10 eur... Keby som to strikovala, tak ma to vyjde aj 2x viac.

bambola
30. júl 2012

tak ja som dnes vbehla do galanterky a 600kc fuc 😠 😀

monhla
30. júl 2012

@zuzkaamato Skús popozerať odkiaľ ktorá sme a spýtať sa priamo - tvoj odkaz sa stráca a pri podobnom pobyte je pravdepodobnosť osobného odberu, pretože poštovné Ti čiapočku zbytočne predraží. Ak by si bola z okolia TT a HC tak by som Ti pomohla aj ja, ale takto si netrúfam, pretože niekedy musím čiapočku radšej pred dokončením primerať aby som mala 100 % istotu, že bude sedieť - hlavne ak by mi niekto platil, tak by som nemal tie nervy len dúfať že sadne.

zuzkaamato
30. júl 2012

@monhla dobre, popozeram. dakujem 🙂

letuskah
30. júl 2012

tak ja sa preventivne galanterkam vyhybam 😀

fatima30
30. júl 2012

dievcata moje prvotiny,tak neviem ci sa mam pochvalit ale tak je to po prvykrat tak hadam sa to da🙂
i ked s vasimi pracami sa to neda porovnat.
len sa chcem opytat to bude vzdy taka ciapka stat ako hrniec aj na malom to vyzera pekne, ked robim najprv tu placku?
len na konci som musela uberat ocka aby mu to neodstavalo.
dnes si idem po balik vlny uz sa tesiiiiiiiiim 😀 😀 😀 😀 ked maly vstane tak ho odfotim 😲

jana0706
30. júl 2012

@fatima30 uzasne vesele farby, nadherna ciapocka - este k tomu ked je to prvotina...kde si kupovala tu farebnu vlnu, pripadne aky je to druh?

jana0706
30. júl 2012

@letuskah super, dakujem za vysvetlenie 🙂

bambola
30. júl 2012

dievcata mam doma dva nepodarky z ktorych by mi isto vysla jedna mensia capicka. ale nemam rada "pokrkvanu" priadzu, zvlast, ked mam z nej spravit celu ciapku, nielen kusok. myslite, ze by to slo tak, ze to rozparam, na nieco namotam, namocim a necham uschnut?

evelin116
30. júl 2012

@fuska to hej to mas pravdu ale niktore to mame ako relax tak sa nam to oplati... 🙂 a mame potom strasnu radost.ale ked si zoberies za kolko davaju tie mamicky na bazaroch cenu za jednu ciapku tak za tu sumu kupis aj 4 klbka a s toho si spravis asi tak na 1-2r. dieta tak 4-5 ciapok

fuska
30. júl 2012

@evelin116 Tazke jedna ciapka cca jedno klbko? Ja mam polrocneho syna, chcela som robit ciapky, sale a deky. 😉

letuskah
30. júl 2012

@bambola ano tak ako pises, niekde som citala ze mozes dat namotane do sacku ktory predtym vysprejujes vodou a das do mikrovlnky a ono sa to napravi, ale neskusala som, ja som namacala a moc sa mi to nepopravilo ale zas vysledok z toho nebol taky hrozny resp neuskodilo tomu ze to bolo parane...

fatima30
30. júl 2012

@jana0706
🙂 to je rozparany sveter mne uz kratky,mamka ustrikovala sveter a ja ciapku,len rozmyslam nieco uhackovat na nu 🙂
a dakujem

fatima30
30. júl 2012

no mam pocit ze mu az tak dobre nesedi.a je taka dievcenska ☹ hovorim ako hrniec na hlave,neviem v com som urobila chybu 😠 😠 😠

letuskah
30. júl 2012

@fatima30 na tom vrchu sa ti to povlnilo, to sa vteedy ked pridavas viac alebo zacinas na viac stlpikov ako treba, plus ked si zuzovala spodok tak tiez to moze tak posobit, podla mna neposobi ako dievcenska, je tam trochu ruzovej ale myslim ze to chlapcom neuskodi, ja by som ju vyparala, zacala o 1 alebo dva stlpiky menej a placku sprav o centimeter mensiu a uvidis, plus daj nejaky modry gombik alebo nejake chlapcensku aplikaciu a nikto sa nepomyli 😉

fatima30
30. júl 2012

ved prave rozmyslam ze aku aplikaciu by som zvladla🙂poradis nieco jednoduche?

letuskah
30. júl 2012

@fatima30 neviem, napr medvedia hlava, spravis kruzok a dva mensie ako usi, a vysijes ocka a nos a mas 😉

fatima30
30. júl 2012

@letuskah
to je dobry napad vyskusam🙂potom prilozim

jana0706
30. júl 2012

@fatima30 ja by som to uz nekomplikovala aplikaciou - je to same osebe uz dost farebne, ale nasila by som tam gombik ako ti radila @letuskah, najlepsie taky vesely velikansky tyrkysovy 🙂