Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

bv_alexandra
19. aug 2012

@evelin116 aj ja chcem 😉

17anit07
19. aug 2012

@pippa mohla by som poprosit navod na to dievcatko na ciapocke dakujem pekne

monalisatko
19. aug 2012

@evelin116 jasné, aj ja by som chcela 🙂

pippa
19. aug 2012

ďakujem vám za pochvalu 🙂

hankamisa
19. aug 2012

ahoj.náhodou jsem narazila na vaší diskuzi.holky klobouk dolů,ty vaše výtvory to je nádhera 🙂 .mě sice háčkovat učila babička i kamarádka ale nikdy jsem to nepochopila. ☹ takže jen pletu jednoduché vzory a vyšívám.

letuskah
19. aug 2012

@evelin116 aj ja, aj ja

letuskah
19. aug 2012

tak pred par dnami dokonceny, opraty, dnes prisite gombiky, Nako lolipop pre mensieho, podla tohto navodu http://www.garnstudio.com/lang/en/pattern.php?i...
pre starsieho je vo vyrobe

natalitimk
19. aug 2012

ahojte holky tak aj ja sa pripajam učim sa hačkovať zatial len zaklady naučila som sa cez cz. mimibazar,ale teraz ked chcem niečo nove uhačkovať tak vôbec neviem čitať tie navody,neviem to pochopiť.naviete mi stym pomôcť ako to pochopiť.dakujem 😒

kattrinnka
20. aug 2012

Ahojte, chcela by som podšit ušianku a neviem ako na to.... Mate nejaky navod ? Ďajujem

letuskah
20. aug 2012

@natalitimk daj nejaky navod, s niecim konkretnym ti skor pomozeme 😉

blka
20. aug 2012

Ahojte, poslední dobou nakukuji a dívám se na inspiraci. Tenhle svetřík mě zaujal @letuskah je úžasný. Nemáte ten návod přeložený? A vlna je lolipop? Tu znám taky jen díky této diskusi 😉

letuskah
20. aug 2012

@blka robila som ho z francuzskej verzie ale na stranke maju niektore navody prelozene aj do cestiny tu http://www.garnstudio.com/lang/cz/pattern.php?i... 😉

blka
20. aug 2012

@letuskah Děkuji, ale zní to teda hodně složitě. Jsem pletařka začátečník a odkládání na jinou jehlici a dávat značku pro mě zní hodně složitě ☹ . Já jsem upletla akorát 2 vlňáčky a 1 svetr a u toho jsem hrozně bojovala s výstřihem, až mi ho mamka obháčkovala.

letuskah
20. aug 2012

@blka praveze to nie je nijako zlozite, na zaciatku si musis ustrikovat dva predky, ne jeden z nich robis gombikove dierky, ak mas kruhovu ihlicu a rovne ihlice rovnakej velkosti, tak staci ked jeden predok nechas na rovnej ihlici, druhy si upleties na kruhovej a potom ten prvy predok prepleties alebo prehodis k druhemu na kruhovu ihlicu, bude vela ociek takze to musi byt na kruhovej... dat znacku - staci ak cez dane ocko prevlecies kusok vlny inej farby, to je vsetko. robi sa to v celku takze odpadava kadejake uberanie na rukavy a vsadzanie rukavov, akurat bocne a rukavove svy 😉

fatima30
20. aug 2012

baby uz sa vam stalo ze hackujete auticko a vyjde vam cosi divne?
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=1182
prisla som po piatu radu a potom dalej mi to vyslo divneň
ako sa robi ze posledne dva stlpky zhackujete v jeden asi som to urobila zle
a este sa chcem opytat ked dorobite riadok tak si priadzu otacate a pokracujete a zase otocite?
za rady dakujem

blka
20. aug 2012

@letuskah To se dělá vcelku? Vidíš, ani to jsem z toho popisu nepochopila 😅 . Ale když je to teda jednoduché, tak koupím vlnu a pustím se do toho 😉
@fatima30 Přesně tohle autíčko jsem zkoušela asi 3x a pak jsem to vzdala ☹ . Taky jsem dělala někde chybu. Chyběly mi tam očka a bylo to všelijaké 😒

fatima30
20. aug 2012

@blka
no ved to nechapem a ake si potom skusala auticko?

fatima30
20. aug 2012

@blka
ale ona ho ma normalne tak asi my sme nejake chybne 😀 😀 😀

letuskah
20. aug 2012

@fatima30
@blka ocka si treba ratat a davat na to pozor, mne tiez zahadne miznu ked nedam pozor, a zhackovat dva KS znamena, ze nahodis si slucku na jedno, na druhe a potom pretiahnes cez tri slucky ktore mas na haciku takto:

https://www.youtube.com/watch?v=JcycT1YmSSM


a 6 riadok sa robi tak ze uz nedojdes po posledne ocko ale predposledne aby sa to sikmilo, v dalsom riadku sa pevnym ockom presunies do dalsieho ocka, tam spravis RO a pokracujes KS do konca, idem ho asi skusit potom vam poviem ale vyzera celkom jednoducho 🙂

vendullka
20. aug 2012

Můžu se k Vám přidat a taky se Vám tpochválit, i když moc toho nafoceného nemám🙂

blka
20. aug 2012

@fatima30 Asi ano 😀 . Dělala jsem pak tohle http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=6682 . Sice okýnka taky nevypadají tak jak má paní, ale aspoň to vypadá jako auto 😀

lussy23
20. aug 2012

@letuskah
@letuskah krásny svetrík
@vendullka krásne výtvory aj modelka

fatima30
20. aug 2012

@letuskah
jej dakujem esteze ta tu mame 🙂 lebo ma to riadne jedovalo 😠 😠 😠 pokusim sa pokracovat

fatima30
20. aug 2012

@blka
presne na toto auticko som mala zalusk lebo dnes poobede som nanho natrafila a je este krajsie 🙂 🙂 🙂 no uvidim doskusam to prve a ked to nepojde tak skusim druhe

fatima30
20. aug 2012

@letuskah
no prosim ta ale ho skus aby si pomohla 🙂

fatima30
20. aug 2012

a este mi nie je jasne striedanie farieb nevie mi to niekto dobre vysvetlit?vzdy ked dokoncite jednu farbu uzlikujete a odstrihnete alebo? ako?

bambola
20. aug 2012

@fatima30 ja robim podla tohto, akurat teraz mam rozrobenu duhovu ciapocku 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=DTeywzv8cc4

mna by skor zaujimalo ci niekto robi aj hackovany PATCHWORK, ako sa meni farba uprostred riadku?

emilly
20. aug 2012

Baby poradte, kamoska chce uhackovat decku, len ja netusim z coho. Budem to potom musiet naskrobit, tak by to mala byt asi bavlna. POzerala som na nete a nasla som nejaky Kordonet, len ten sa lisi cislami a to vobec netusim co znamenaju tie cisla.

dominikaa
20. aug 2012

ahojte kocky ja by som vas chcela poprosit poradit aka je dobra vlna na jesen-zimu ja som len zaciatocnik a nejake letne ciapocky sa mi podarili,ale uz by som mala pomalinky skusat nieco na zimu pre drobcov 🙂