Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

petraslov
23. aug 2012

Ahojte, ste toho ale zase vytvorili, všetko nádherné vecičky. Ja som konečne urobila čiapočku pre druhé dieťatko zo sesterniciných dvojičiek, pre dievčatko už mám hotovú dávnejšie, len pre chlapčeka som sa nemohla do toho akosi dokopať. Sesterka má totiž párik. No a modela mi robil môj Samuľko 🙂

adrika79
23. aug 2012

@jana0706 Batole 3 alebo 4 podla toho ake chces huste - ak 3, bude to tvrdsie, ale najlepsie detickam... teraz robim tiez... ale kazda inak utahuje, tak to je aj tym.... a na super zimu aj davam aj dvojmo batole....

lussy23
23. aug 2012

@petraslov krásnučká

lussy23
23. aug 2012

@jana0706 krásne

petraslov
23. aug 2012

@lussy23 jj tak aj chlapci sa chcú páčiť, len dúfam, že sa to sesterke bude páčiť tiež 😲

letuskah
23. aug 2012

@jana0706 red heart som robila aj na 3 ale ak to chces mat hustejsie tak na tej 2,5 ale ak chces na zimu tak si daj dvojmo a na 4 alebo 4,5 😉 strikovala som dvojmo svetrik a na 5 ihl ale lesie by boli mensie, batole sa mi vidi podobe, ale davno som ho strikovala. ja by som spravila vesticku a k tomu ciapku, to vyjde

chanella
23. aug 2012

Ahojte baby, prosim vas nemate navod na aplikaciu sovy? Dakujem pekne 😉

fatima30
23. aug 2012

ahojte dievcata prikladam foto prave dorobenej druhotiny auticko nic moc ale ciapka hadam pekna.zacina ma to bavit 😀 😀 😀

blka
24. aug 2012

@fatima30 Tak se ti to auto nakonec povedlo? Jsi lepší, než já 😀 😉 . Pěkné 🙂

fatima30
24. aug 2012

@blka diki no musim priznat ze som sa s tym pohrala ale manzel povedal ze je to ufo s kolesami 😀 😀 😀 😀 takze asi tak ale aj tak sa mi to paci. 🙂

kristinka86
24. aug 2012

Nahodou som nasla tuto podskupinu a tak pridavam aj ja niekolko mojich vyrobkov. Ospravedlnujem sa za preplnenu stranku.. 😉 Mozno niekoho aj inspirujem.. 😉

blka
24. aug 2012

@fatima30 Chlapi tomu nerozumí 😀 😉
@kristinka86 Ty medvídkové jsou bomba. Taky se chystám na medvídka 🙂

kristinka86
24. aug 2012

@blka Dakujem! 😉 Tiez sa dlhsie na nieco chystam a casto potom zistim, ze neviem najst navod, tak improvizujem.. 😀 Ale inspiracii je na nete uz fakt dost, takze super.. 😉 Teraz sa pustam do nakrcnika, tak uvidime, ze z toho vznikne.. 😅

blka
24. aug 2012

@kristinka86 Tak já bych to od oka nezvládla. Potřebuju přesný návod 😀

kristinka86
24. aug 2012

@blka Na ciapocku, alebo motiv? 😉

blka
24. aug 2012

@kristinka86 Na vše 😀 . Na čepičku jsem našla univerzální a podle toho jedu a na motivy potřebuju návod. To bych nevymyslela. A ne ten kreslený, tomu nerozumím 😅 , ale ten rozepsaný.

kristinka86
24. aug 2012

@blka Nooo, ciapocky tiez robim len pomocou KS, DS alebo PDS.. A teraz vacsinou dorabam kryty na uska a viazanie.A motivy - rada sa necham inspirovat, ale vacsinou presny navod na tie zvieratka nie je..Napr. je napisane, ze spravime oval, ale ako, to uz napisane nie je..Takze take malickosti si musim proste vytvorit podla seba a teda kazda ciapka je inaaa. 😀

svetlankat
24. aug 2012

kocky tie co ste robili tuto bekovku http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=5435 ako vam to vychadzalo, neviem ako urobit ked mi konci rada, ci robit zadny reliefny stlpik aj pozadu retiazky co urobim na zaciatku ci ako, tak cudne mi to vzadu ukaze. poradte prosim

jesickaa
24. aug 2012

Ahojte holky všechny vás obdivuji ze tak tvoříte

lussy23
24. aug 2012

@fatima30 krásnučká
@kristinka86 krásne výtory aj deti

andy1978
24. aug 2012

@svetlankat robila som sice podla ineho navodu, ale koncila som zadnym reliefnym stlpikom + pevne ocko, potom 2 alebo 3 ocka, ako kto robi a predny reliefny stlpik. Tak to ukaze asi najlepsie.

paula_1
25. aug 2012

Ahojte dievčatá. pridávam do pléna moju háčkovanú žabu. Plus ak by ste mali záujem nakuknite sem možno si vyberiete niečo pekné 😉 www.facebook.com/vlnanapredaj

paula_1
25. aug 2012
svetlankat
25. aug 2012

@andy1978 dakujem, tak som to robila ale tie retiazkove ocka ukazu trosku cudne, ale asi to tak ma byt, neviem

ngvadi
25. aug 2012

ahoj, tuhle diskuzi jsem objevila teprv teď, jinak se vyskytuju víc v šití... chci vám nabídnout, že budeme dělat hromadnou objednávku z vlnapu (aby byl maximální balík za jedno poštovný), já to roztřídím a pak posílám poštou (v Praze je možný osobní předání). je tu tabulka, kam si můžete zapsat, co chcete... nevím, jestli tu hromadný objednávky děláte, kdyžtak se ptejte, co vám není jasný, na šití je to už evergreen :D

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Aj...

bambola
25. aug 2012

ahojte,
prosim prosim, potrebovala by som blbuvzdorny navod, lebo ja sa do kreslenych nevyznam ☹
http://www.mimibazar.cz/tisk_navodu.php?id=6826

ja by som potrebovala asi 13x20cm obdlznik

dakujem dakujem

teri3
25. aug 2012

dávno som tu nebola, vidím, že parádne vecičky pribudli 🙂

prichádzam s veľkou prosbou o pomoc!!!! SÚRNE POTREBUJEM VLNU NEPÁL - JASNÚ ČERVENÚ, NIE BORDOVÚ!!!
Malo by to byť číslo 1252...máte niekto doma aspoň 1 a pol klbka???

letuskah
25. aug 2012

@bambola spravis si 11+5RO, tych 5 je ako DS a 2RO na roh, pokracujes 2DS do 6RO od hacika, 9DS do dalsich RO, do posledneho RO spravis 2DS 2RO 3DS 2RO 2DS, pokracujes po retiazke z druhej strany, 9DS do nasledujucich RO, 2DS 2RO 2DS do RO kam si dala na zaciatku 2DS, spojis pevnym ockom s tretim RO z tych 5 co boli navyse - to je prvy riadok
druhy riadok zacinas 5RO sko nahrada 2DS a 2RO ako roh, 2DS do piateho RO z predch riadku, 13 DS do nasledujucich DS, do medzierky z 2RO predch riadku idu 2DS 2RO 2DS ako roh, 3DS do 3predch DS, dalsi roh 2DS 2RO 2DS, 13DS do dalsich DS, dalsi roh 2DS 2RO 2DS, 3DS do 3 DS, 1DS a spojis pevnym ockom
takto pokracujes dalej s tym ze do kazdej medzere z 2RO spravis 2DS2RO2DS a ostatne DS idu vzdy 1DS do 1DS, poocet riadkov zavisi od velkosti aku ti treba, prip mozes zaciatocnu retiazku zvacsit alebo zmensit podla toho aky pomer stran ti treba

bambola
25. aug 2012

@letuskah ja som vedela, ze mi poradis. uz len to uviest do praxe 🙂 dakujem

jana0706
25. aug 2012

@adrika79 @letuskah dakujem za odpovede baby