Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

janabanc
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monalisatko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erula77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evelin116
30. aug 2012

@bv_alexandra hej pisala a mas tieto odtiene? tak by som brala potom

evelin116
30. aug 2012

@bv_alexandra nevies mi poslat link kde to mozem kuknut

majkatri3
31. aug 2012

dievčatá ahojte..poprosim o dve rady 🙂 ako mam urobit uška na sovickovu ciapocku aby boli pekne a pekne stali a ako ich prisit..a tiez by som potrebovala tip kde objednam vlnu hebku a chlpatu 🙂 dakujem 🙂

lemge
31. aug 2012

ahojte dievcata,nemate nahodou niektora navod na aplikaciu hríbik...?chcem uhackovat na ciapocku hribiky,a neviem ako...dakujem vam 🙂

adrika79
31. aug 2012

pripravy na zimu :D

adrika79
31. aug 2012

A pre baby :D alebo co s vlnou lolipop :D

bambola
31. aug 2012

@adrika79 krasne su obe 😵 ta modro-hnedo-zelena je co za priadza? a hacik? dakujem 🙂

blka
31. aug 2012

@adrika79 Krásné čepičky. A ta příze lolipop tedy kouše nebo ne? Já se asi budu muset vydat do galanterky a ošahat. Jenže oni nemají vůbec velký výběr ☹

adrika79
31. aug 2012

@bambola ta chalpcenska je Dora,a le dvojita a hacik 3...

adrika79
31. aug 2012

@blka Na uchopenie je lolipop makka a hebka, no dcerka vravela, ze rolak ju skriabe... na hackovanie je podla mna otrasna - mne vrzgala a zasekavala sa a je tenucka... no kazdy inak hackuje a utahuje... dievcenska ciapka je pletena, plietlo sa lepsie, len je tenka, dlho to trva, na hlavke neskriabe,a le urcite ju uz nekupim a ani neodporucam ☹ farebne ma zlakala, ale kvalitou mne nevyhovuje... a je melirovana na dlhe useky, takze ked sa meni pocet ociek, velmi to meni vzor a to mne nevyhovuje... melirovanu odporucam COLOR, aj kvalitou, mne bola dobra, nehryzla, je tiez tensia, ale hrubsia ako lolipop, ale makka a tepla, netreba dvojmo... na prvy omak nic vynimocne, ale mam overenu - aj pranie mi dost vydrzi, dlho vyzera pekne...

monalisatko
31. aug 2012

@adrika79 krásne sú obe. Inak robíš ich z vrchu, alebo od spodu?

bambola
31. aug 2012

@adrika79 fakt 3? 😕 cakala som , ze vacsi 🙂

janefonda
31. aug 2012

@mykky na youtube mas navody na ponco, ja som postupovala podla toho, len som si to trosku upravila.

https://www.youtube.com/watch?v=dpWWysCNBdk

a tam uz mas viacero navodov http://www.youtube.com/results?search_query=how...

bv_alexandra
31. aug 2012

@adrika79 zdielam tvoj nazor tiez som sa s tou lolipop nestotoznila 🙂

adrika79
31. aug 2012

@bambola SKUSALA SOM VACSI HACIK, ALE ROBIL VELKE DIERY, tazko to islo tou 3, dost natesno, lebo to bola hruba vlna... ja som nechcela velke diery...

adrika79
31. aug 2012

@monalisatko zospodu, chňlapcenska je hackovana, dievcenska pletena

blka
31. aug 2012

@adrika79 Děkuji. Tou color myslíš ladu? Nebo také baby?
@bv_alexandra Děkuju, aspoň vím, že ji nemám objednávat 🙂

monalisatko
31. aug 2012

@adrika79 ďakujem 🙂

adrika79
31. aug 2012

@blka Nie, normalne sa ta vlna vola Color - je melirovana, inak alexandra_bv ju objednavala 😉

adrika79
31. aug 2012

@bambola a este mam taku istu ale z vlny Tango od alexandra_bv, ale tam som tiez robila 3 hacikom...sice je to potom dost tvdrsie, ale ja nemam rada velke diery an detske ciapocky... tango je taka hruba, mne sa z nej lepsie pletie...

bambola
31. aug 2012

@adrika79 dakujem, akurat som pozerala dnes tango a pacilo sa mi, asi si tiez objednam 🙂

lemge
31. aug 2012

@piacere dakujem 🙂

zuzka72
31. aug 2012

@tretulka ahojky prosím co je to za vzoreček na té bílé čepičce, zdá se to teplounké

zuzka72
31. aug 2012

@tretulka Děkuji 🙂

adrika79
1. sep 2012

@bambola no mne sa zda tango velmi hrube na hackovanie, mozno na hacik 5 -6, pise na nom ze az 8, ale to sa mne zdaju velke diery... klbko je hebke, ale ked hackujes na husto je to dost neohybne... no uvidim, este som z neho robila len jednu ciapku :D este mam v zasobe dost klbok :D