Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

letuskah
13. sep 2012

@blka podla mna su tie bambusove tak spravene a lakovane aby sa vyrovnali kovovym, keby ze nemam dost ihlic aj hacikov tak si urcite na skusku objednam, velmi sa mi pacia

blka
13. sep 2012

@letuskah Mně se taky líbí, ale neviděla jsem je naživo. Tak asi zkusím a uvidím.

sjuz
13. sep 2012

ja som nedavno dostala bambusove, len teraz ani nestiham ich vyskusat, ale velmi sa mi pacia.

meggi0201
13. sep 2012

@meggi0201 a už som tu zas, placka hotová, trošku miskovitá, ale v pohode 😀 idem na časť po 1DS do očka, a je tu niečo písané, že sa nepichá do prvého a posledného očka.... to znamená, že DS robím od 2 očká po predposledný, či ako? Môžete mi to prosím nejak polopatisticky vysvetliť? Ďakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem

letuskah
13. sep 2012

@meggi0201 tak tomu celkom nerozumiem ale zaklad je v tom ze robis dokola stale rovnaky pocet ociek bez pridavanie, ked mas 30 tak robis stale 30, ukoncis riadok a zas 30, podla mna ked nebudes do 1 a posledneho pichat tak sa to bude zmensovat 😕

dominikaa
13. sep 2012

@meggi0201
@letuskah tak s tymto mam aj ja problem,vobec sa neviem trafit do velkosti ☹

nella0305
13. sep 2012

Chystáme další balík přízí na Slovensko 😉 , posílat budeme už v pondělí, rádi bychom vše uzavřeli do sobotního večera. Vybírat a objednávat můžete zde: http://www.ganella.cz/pletaci-hackovaci-prize/ , platí se pouze slovenské poštovné. Více o posílání na Slovensko najdete zde: http://nahaciku.blogspot.cz/ 😉

ludka77
13. sep 2012

@janabanc krásne čiapočky, prosím ťa akú si to použila vlnu/priadzu? u nás nemajú dokopy nič tak chcem kúpiť cez net ale ja to podľa foto fakt neviem, preto by som chcela vedieť z akej to je, lebo vyzerá byť hrubá a krááásna

ludka77
13. sep 2012

@janabanc myslela som tie farebné a tú mackovú čiapočky 🙂

mykaellle
13. sep 2012

moja prvá papučka 😉

mykaellle
13. sep 2012

teraz aj s fotkou 😉

meggi0201
13. sep 2012

@letuskah čiapočka hotová, zajtra hodím foto, model mi už spí 🙂 ale poviem Vám, že chrbát ma bolí riadne 😀

meggi0201
13. sep 2012

@dominikaa to s tým prvým a posledným očkom ovplyvňuje rovnosť zadného švu, na veľkosť to nemá vplyv 🙂 asi mne to nič nerobilo, len keď mi šev točilo doľava, nepichla som posledný DS do posledného oka, ale hneď povné oko a hneď ho pekne stočilo na druhú stranu... Mám to síce aj tak krivoľaké, ale časom sa to hádam zlepší 😨

adrika79
13. sep 2012

@meggi0201 Akoby som citala svoje spravy, ked som robial prvu ciapocku... :D a tiez som ju urobila vdaka letuskah a spol 😉

adrika79
13. sep 2012

Pre sestricky... 3 x rovnaka a trikrat ina...

meggi0201
13. sep 2012

@adrika79 je to super, že sú tu také super babule, že ochotne a radi poradia, ináč by som to určite nezmákla 🙂

dominikaa
14. sep 2012

@meggi0201 tak ty si potom s velkostou nemala problem? tak placku si robila obvod hlavicky :3,14 a dalej si pokracovala ako? uz si nepridavala a na konci riadku?

blka
14. sep 2012

@meggi0201 Zrovna taky začínám háčkovat čepičku a můj začátek je taky taková misková placka 😀 . Ale já to tak mívám vždycky, nikdy jsem to neměla úplně rovné, jako je na obrázku, tak nevím, čím to je. A tím prvním a posledním očkem - nevím, podle mě má paní ten návod takhle divný. Protože prve ukazuje, jak se má píchat, aby byl šev rovný a když jsem to tak dělávala, tak jsem ho měla křivý. Prostě píchej do každého očka jako doteď, abys pořád háčkovala stejný počet.
@ludka77 Ta medvídková čepička od janabanac je z příze silky soft. Včera jsem si ji taky objednala 😉

ludka77
14. sep 2012

@blka ak môžem vedieť kde si si objednávala?

blka
14. sep 2012

@ludka77 Na mimibazaru.

letuskah
14. sep 2012

@meggi0201
@dominikaa
@blka no baby ja ked chcem mat sev pekny tak si ratam ocka ako blbec v kazdom riadku, aj keby ich bolo 500 tak ich bude poctivo pocitat, ja to tam furt nevidim kde mam a kde nie pichat takze pocitam a pocitam a je to pekne ako nahle ma niektore decko nebodaj manzel 😠 😠 😠 😠 vyrusi musim ratat od znovu alebo je to krive 😝 😀 😀 😀

blka
14. sep 2012

@letuskah Fakt? Tak to já počítám občas. U toho přidávání teda poctivě, ale pak už jen první řadu, ať vím, kolik jich je a pak sem tam.

letuskah
14. sep 2012

@blka ja vzdy lebo to spajanie riadkov mi nejde...preto radsej robim vzorky tam to ide samo

fatima30
14. sep 2012

@letuskah
tak to nehrozi aby som ju urobila☹pre mna obrazkovy postup rovna sa spanielska dedina 😝 😝 😝 ale diki krasna praca

meggi0201
14. sep 2012

@dominikaa áno, obvod /3,14 a dávala som do posledného očka normálne, len keď mi to išlo moc do boku, tak som nedela, vôbec netuším, či to je tak správne, či nie, proste inprovizácia, a nemám tam ani veľké oka, nič, úplne je to ok 🙂

letuskah
14. sep 2012

@fatima30 tam je to aj slovne popisane

fatima30
14. sep 2012

@letuskah
jezisi ja som slepa sorry 😀 😀 😀 ale ja som zbadala obrazky a uz som bola vybavena 😀 😀 😀 😀

meggi0201
14. sep 2012

keď idem háčkovať podľa návodu, kde má pani háčik 2 a ja mám 4 mám dať stĺpikov viac, či menej? ešte som z toho číslovania háčika vedľa. ☹

letuskah
14. sep 2012

@meggi0201 menej, 2 je maly hacik na tenku vlnu, 4 je hruby na hrubu, keby si dala to co ona tak by si mala dvoj a mozno aj viac nasobok 😉

@fatima30 obrazky ta vysokovali tak si uz ani dalej nepozerala 😀

fatima30
14. sep 2012

@letuskah
no presne si to vystihla 😀 😀 😀 😀